>

SAP ogłasza konkurs dla studentów „Utility of Tomorrow” – innowacyjne projekty dla sektora użyteczności publicznej

SAP NEWSBYTEFirma SAP AG ogłosiła konkurs „Utility of Tomorrow” („Przedsiębiorstwo użyteczności publicznej jutra”), dla studentów, uczelni i firm na innowacyjne rozwiązania interaktywnej obsługi klienta w sektorze użyteczności publiczne. Projekty opracowane przez uczestników mają pomóc firmom z sektora enegetyki i usług użyteczności publicznej w dostosowaniu oferty i poziomu usług do zmian zachodzących na rynku i rosnących oczekiwań klientów. Konkurs został ogłoszony podczas międzynarodowej konferencji SAP Conference for Utilities, która odbyła się w dniach 16–18 kwietnia w Kopenhadze.

Decyzje o zużyciu energii i wody podejmują dziś osoby, dla których technologia cyfrowa jest codziennością. Sektor użyteczności publicznej stoi przed koniecznością zapewnienia klientom innowacyjnej obsługi w sieci. Konkurs ma na celu umożliwienie studentom podjęcia współpracy z przedsiębiorstwami użyteczności publicznej przy tworzeniu nowych narzędzi obsługi klienta. Uczelnie uczestniczące w konkursie mogą włączyć go do programu nauczania. Przykładowe kategorie konkursowe to: zielona energia, urządzenia sieciowe, zarządzanie zasobami wodnymi, pojazdy elektryczne i zarządzanie odpadami.

Zwycięzcy wezmą udział w warsztatach w Dolinie Krzemowej, podczas których będą pracować nad swoimi pomysłami razem z ekspertami z firmy SAP i firmami, które uczestniczą w tej inicjatywie. Finaliści będą też mogli zaprezentować swoje koncepcje podczas konferencji SAP® TechEd, która odbędzie się w Las Vegas w dniach 21–25 października 2013 r. Inicjatorami konkursu są członkowie programu SAP® University Alliances, w tym takie uczelnie jak Uniwersytet w Aalborgu, Uniwersytet w Aarhus, Uniwersytet IT w Kopenhadze, University College London, Uniwersytet Oksfordzki, Uniwersytet Mannheim oraz Uniwersytet Liechtensteinu.

SAP zaprasza firmy z sektora użyteczności publicznej do zaangażowania się w tą inicjatywę. Przedsiębiorstwa aktywnie uczestniczące w konkursie dokonają wyboru zwycięzców i będą mogły nawiązać współpracę z jego uczestnikami. Do grona sponsorów konkursu należą firmy DONG Energy, Israel Electric Corporation oraz San Diego Gas and Electric.

Więcej informacji na temat konkursu można znaleźć pod adresem www.utilityoftomorrowcontest.com Dodatkowe informacje można też znaleźć w serwisie prasowym firmy SAP. Informacje o firmie SAP można śledzić w serwisie Twitter: @sapnews.

Kontakty z mediami:
Kate McNeel, +1 (484) 624 2256, k.mcneel@sap.com, czas CDT
Shannon McLoughlin, Burson-Marsteller, +1 (617) 912-5412, shannon.mcloughlin@bm.com, czas EDT
Dominika Krzyżanowska-Kidała, SAP CEE, +48 604 416 989, dominika.krzyzanowska-kidala@sap.com