SAP Fiori™ upraszcza obsługę oprogramowania biznesowego na dowolnym urządzeniu

SAP wprowadza zestaw przyjaznych w użyciu aplikacji, które w identyczny sposób obsługują szeroką gamę funkcji oprogramowania SAP®, niezależnie, czy stosuje się je na komputerach, tabletach czy smartfonach

Orlando, FlorydaSposoby pracy, korzystania z treści i z technologii w celu osiągania wyników zmieniają się w szybkim tempie. Dlatego rośnie popyt i oczekiwania wobec technologii w miejscu pracy – mają być równie przyjazne jak urządzenia wykorzystywane w życiu prywatnym. W odpowiedzi na potrzeby użytkowników biznesowych firma SAP wprowadziła na rynek SAP FioriTM — zbiór prostych w użyciu, intuicyjnych aplikacji, z których w identyczny sposób korzysta się na komputerach, tabletach czy smartfonach. Informacja ta została podana podczas konferencji SAPPHIRE® NOW, która odbyła się w Orlando na Florydzie w dniach 14–16 maja.

Pierwsza wersja SAP Fiori zawiera 25 aplikacji do obsługi najpopularniejszych funkcji biznesowych, takich jak zatwierdzanie w ramach przepływów pracy, wyszukiwanie informacji czy funkcje samoobsługi. SAP zapewnia użytkownikom biznesowym nowe sposoby wykonywania codziennych zadań dzięki bardziej intuicyjnej obsłudze, podobnej do tego, jak korzystają z technologii w życiu prywatnym.

„Naszą misją jest wzrost komfortu obsługi wszystkich aplikacji SAP. Klienci oczekują prostoty i łatwości obsługi, a SAP Fiori wychodzi naprzeciw tym wymaganiom” — powiedział Vishal Sikka, członek zarządu firmy SAP AG odpowiedzialny za technologie i innowacje. „Klienci SAP mogą wdrożyć aplikacje SAP Fiori natychmiast i od razu czerpać z nich korzyści”.

Rozwiązanie SAP Fiori zostało opracowane we współpracy z ponad 250 klientami, aby poznać najczęściej używane funkcje biznesowe oraz dowiedzieć się, jak usprawnić i uprościć ich obsługę. Użytkownicy, którzy korzystali już z SAP Fiori, odnotowali ogromne korzyści biznesowe, w tym zwiększoną efektywność i zadowolenie pracowników, krótszy czas wykonywania zadań i szersze wdrożenie procesów biznesowych.

„Wdrożyliśmy SAP Fiori w Colgate i opinie pierwszej grupy użytkowników biznesowych były bardzo pozytywne. Byli zachwyceni prostotą i łatwością obsługi tych aplikacji” — powiedział Tom Greene, dyrektor ds. informatycznych i usług biznesowych w firmie Colgate. „Blisko współpracowaliśmy z SAP przy opracowaniu wizji SAP Fiori i uważamy, że pierwsza wersja jest znakomita. Wierzymy w to, że SAP Fiori zapewni naszym pracownikom większy komfort obsługi funkcji biznesowych”.

„Bardzo się cieszę z uzyskania pozytywnych wyników dzięki dążeniu firmy SAP do podniesienia komfortu obsługi aplikacji” — powiedział Benjamin Salter, odpowiedzialny za architekturę korporacyjną i rozwój aplikacji w firmie Valero. „Aplikacje w SAP Fiori są równie łatwe w użyciu jak Facebook, Google czy Amazon, dlatego doskonale spełniają oczekiwania użytkowników”.

SAP Fiori to zestaw aplikacji, które mogą być wykorzystywane na urządzeniach mobilnych i komputerach stacjonarnych zawierających przeglądarki internetowe obsługujące standard HTML5. Aplikacje te są dostosowane do potrzeb użytkowników oraz rozmiaru urządzeń, czego przejawem jest pojedynczy interfejs użytkownika. Mogą być wdrażane jako zbiór aplikacji z jednym panelem startowym lub jako wiele aplikacji internetowych. Można też z nich korzystać za pośrednictwem portalu SAP lub portali innych firm. Aplikacje SAP Fiori można skonfigurować tak, aby użytkownicy mieli dostęp tylko do wybranych funkcji.

„Zaangażowanie firmy SAP w poprawę komfortu obsługi aplikacji ma dla klientów firmy ogromne znaczenie” — powiedział Joshua Greenbaum, dyrektor firmy Enterprise Applications Consulting. „Pracownikom we wszystkich sektorach zależy na lepszej, bardziej intuicyjnej obsłudze, a pracodawcy zdają sobie sprawę, że takie usprawnienia zapewnią wyższą efektywność”.

Pierwsza wersja SAP Fiori zawiera aplikacje przeznaczone dla menedżerow, pracowników, przedstawiciel handlowy i kierowników działów zakupów. Aplikacje obejmują m.in.: zatwierdzanie wniosków urlopowych, zatwierdzanie kosztów delegacji, kart kontrolnych pracowników i odcinków wypłaty, tworzenie zleceń sprzedaży i śledzenie zleceń zakupu. Pełna lista oraz informacje dodatkowe są dostępne pod adresem experience.sap.com/fiori. Aplikacje SAP Fiori są już dostępne na rynku, także w Polsce, a ich cena jest kalkulowana według liczby użytkowników („per user”).

SAPPHIRE® NOW
W ramach konferencji SAPPHIRE® NOW firma SAP oferuje swoim obecnym i potencjalnym klientom oraz partnerom jeszcze więcej możliwości nawiązania kontaktów z podobnymi przedsiębiorstwami, uczestnikami i opiniotwórcami z całego świata. Ta bardzo rozbudowana tematycznie konferencja odbywa się w czasie rzeczywistym w Orlando na Florydzie, w dniach 14–16 maja 2013 r. Uczestnicy, którzy biorą osobisty udział w tej imprezie, mogą w jej ramach nawiązać kontakt z uczestnikami z całego świata za pośrednictwem najnowocześniejszych studiów telewizyjnych oraz interfejsu internetowego obejmującego najnowsze portale społecznościowe i funkcje obsługi społeczności internautów. Wszyscy uczestnicy, biorący udział w konferencji osobiście lub przez Internet, mogą przyjrzeć się, w jaki sposób firma SAP realizuje swoją strategię w zakresie produktów i pomaga przedsiębiorstwom z całego świata usprawniać ich procesy wewnętrzne. Więcej informacji można znaleźć pod adresem www.sapphirenow.com. Informacje o konferencji SAPPHIRE NOW można również śledzić w serwisie Twitter (@SAPPHIRENOW) oraz w serwisie prasowym firmy SAP pod adresem www.news.sap.com

O SAP
SAP, lider na rynku oprogramowania dla przedsiębiorstw, pomaga uzyskiwać lepsze wyniki przedsiębiorstwom każdej wielkości i z każdej branży. Rozwiązania firmy SAP pozwalają przedsiębiorstwom i ich pracownikom efektywniej współpracować i lepiej wykorzystywać posiadane informacje biznesowe w celu zdobycia przewagi nad konkurencją ― zarówno na zapleczu, jak i na sali spotkań zarządu, w magazynie i w sklepie, z wykorzystaniem komputerów stacjonarnych i urządzeń mobilnych. Aplikacje i usługi SAP umożliwiają ponad 232 tys. klientów prowadzenie działalności w sposób przynoszący zyski, szybkie dostosowywanie się do nowych warunków oraz zrównoważony rozwój. Więcej informacji można znaleźć pod adresem www.sap.com.

Materiały graficzne i filmowe dla mediów:
Aby przejrzeć i pobrać cyfrowe materiały i wysokiej jakości zdjęcia dla prasy, zapraszamy na stronę www.sap.com/photos. Na tej platformie znajdują się także materiały w wysokiej rozdzielczości, które mogą Państwo wykorzystać w swoich kanałach medialnych. Strona www.sap-tv.com pozwala natomiast przeglądać relacje wideo na różne tematy. Dostępne tam filmy użytkownicy mogą zamieszczać na własnych stronach internetowych. Można też przesyłać łącza do filmów za pośrednictwem poczty elektronicznej lub uruchomić subskrypcję kanałów RSS z SAP TV.

Informacje o firmie SAP można również śledzić w serwisie Twitter: @sapnews i @sustainableSAP.

Kontakt dla mediów:
Amisha Gandhi, +1 (415) 341-7101, amisha.gandhi@sap.com, EDT
Jeff Neal, +1 (925) 236-5035, jeff.neal@sap.com, PDT
SAP Press Office, +49 (6227) 7-46315, CET; +1 (610) 661-3200, EDT; press@sap.com
Dominika Krzyżanowska-Kidała, +48 604 416 989, dominika.krzyzanowska-kidala@sap.com