SAP globalnym liderem rynku Business Intelligence według Gartnera

SAP NEWSBYTEfirma SAP AG poinformowała, że została uznana przez firmę Gartner za lidera rynku rozwiązań analitycznych w raporcie zatytułowanym Market Share Analysis: Business Intelligence, Analytics and Performance Management, 2012 (Analiza udziału w rynku: rozwiązania do analizy danych biznesowych, analityki i zarządzania wydajnością w 2012 r.)*. Według tego opracowania SAP zajął w 2012 r. pierwsze miejsce wśród globalnych dostawców rozwiązań Business Intelligence (BI), analityki i zarządzania wydajnością z udziałem w rynku na poziomie 22,1%. SAP plasuje się również w kategorii liderów w raporcie Gartnera nt. rozwiązań do zarządzania wydajnością w roku 2013: Magic Quadrant for Corporate Performance Management (CPM) Suites (Magiczny kwadrant pakietów do zarządzania wydajnością firmy).

„Fakt, że Gartner po raz kolejny uznał firmę SAP za lidera rynku rozwiązań analitycznych, potwierdza właściwą strategię, którą nasza firma obrała, aby dostarczać klientom najwyższej jakości aplikacje do analizy danych biznesowych, analityki i zarządzania wydajnością” — powiedział Adam Binnie, wiceprezes i dyrektor generalny działu Business Intelligence w firmie SAP. „Naszym zadaniem jest pomagać klientom w budowaniu wartości w oparciu o posiadane przez nich dane, których część jest ukryta lub niewykorzystana. Dokonujemy tego, oferując całościowy zestaw rozwiązań i technologii, który wspiera organizacje w efektywnym wykorzystaniu wielkich zbiorów danych, informacji ze źródeł społecznościowych, korporacyjnych, mobilnych i chmurowych w celu budowania strategicznej przewagi konkurencyjnej”.

SAP jest liderem w dziedzinie rozwiązań analitycznych, które pozwalają klientom zrewolucjonizować proces podejmowania decyzji w przedsiębiorstwie. Firmy i instytucje inwestują w rozwiązania SAP, aby mieć lepszy dostęp do informacji i lepiej dostosowywać się do warunków rynkowych, a dzięki temu osiągać doskonałe wyniki. Firma SAP poinformowała ostatnio o innowacjach w dziedzinie analizy danych biznesowych, w tym o oprogramowaniu SAP Lumira™, opracowanym z myślą o zapewnieniu jednego pakietu zawierającego wszystkie informacje i jednego standardu analizy danych biznesowych w przedsiębiorstwie. Rozwiązania analityczne SAP umożliwiają spersonalizowane, bezpieczne i interakcyjne przeglądanie informacji wśród chaosu wielkich zbiorów danych, co umożliwia poszczególnym osobom, zespołom i sieciom korporacyjnym przekraczanie dotychczasowych granic w biznesie.

Dodatkowe informacje można znaleźć w serwisie prasowym firmy SAP. Informacje o firmie SAP można też śledzić w serwisie Twitter: @sapnews.

* Market Share Analysis: Business Intelligence, Analytics and Performance Management, 2012, Dan Sommer, Bhavish Sood, 7 maja 2013 r.

Kontakt dla mediów:
Jason Grosse, +1 (415) 694-8554, jason.grosse@sap.com (strefa czasowa PDT)
Dominika Krzyżanowska-Kidała, +48 604 416 989, dominika.krzyzanowska-kidala@sap.com