SAP integruje szerokie portfolio rozwiązań w chmurze z platformą SAP HANA®, również dostępną w chmurze dla firm każdej wielkości

Platforma przetwarzania w chmurze SAP HANA® stała się podstawą aplikacji, usług oraz działań w społeczności biznesowej, oferując elastyczność i swobodę wyboru we wszystkich obszarach przedsiębiorstwa

Orlando w stanie FlorydaFirma SAP AG zaprezentowała ujednoliconą strategię i wizję dla szerokiego portfolio rozwiązań SAP udostępnianych w chmurze. Sprawdzone i wszechstronne rozwiązania SAP klasy korporacyjnej, połączono w niej z prostotą korzystania z chmury na rewolucyjnej platformie przetwarzania w chmurze SAP HANA®, która pozwoli przedsiębiorstwom na dostęp do danych w czasie rzeczywistym. SAP HANA stanowi podstawę całej oferty rozwiązań SAP udostępnianych w chmurze. Ta zintegrowana koncepcja zapewnia elastyczność i swobodę wyboru firmom każdej wielkości i pozwala im wdrażać innowacje oraz rozwijać działalność w chmurze. Dzięki ofercie SAP, przedsiębiorstwa różnej wielkości mogą zapewnić klientom zupełnie nowy komfort obsługi, rozszerzyć możliwości pracowników na dużą skalę i zoptymalizować wykorzystanie zasobów lub uwolnić potencjał tkwiący w sieciach biznesowych. Nawiązując do podanych w ubiegłym tygodniu informacji na temat usługi SAP HANA® Enterprise Cloud, firma SAP prezentuje klientom i partnerom ujednoliconą wizję przetwarzania w chmurze podczas konferencji SAPPHIRE® NOW, która odbywa się w Orlando na Florydzie w dniach 14–16 maja.

W celu zapewnienia maksymalnej elastyczności i niższego całkowitego kosztu posiadania (TCO), ujednolicona oferta rozwiązań SAP udostępnianych w chmurze, pozwala klientom wykorzystać i rozszerzyć ich dotychczasowe inwestycje dzięki elastycznym opcjom wdrożenia — w ich centrum przetwarzania danych, czy też w chmurze publicznej, prywatnej lub środowisku hybrydowym. Umożliwia to zaspokojenie zmieniających się potrzeb każdej firmy. Dzięki podstawie w postaci platformy przetwarzania w chmurze SAP HANA, klienci dysponują maksymalną elastycznością i skalowalnością dla wszystkich rozwiązań SAP opartych na chmurze, w tym aplikacji dla poszczególnych działów, sieci biznesowych oraz narzędzi do współpracy społecznościowej, zarządzanego środowiska dla platformy SAP HANA.

„Jesteśmy znani na całym świecie, jako firma udostępniająca swoim klientom niezrównaną wiedzę specjalistyczną, wypracowaną przez ponad 40 lat na czołowej pozycji w dziedzinie aplikacji biznesowych. Teraz oferujemy tę szeroką wiedzę dotyczącą chmury” — powiedzieli Bill McDermott i Jim Hagemann Snabe, współdyrektorzy generalni firmy SAP AG. „Nasze przesłanie do klientów jest proste: Możesz mieć swoją chmurę, w czasie rzeczywistym, z doświadczeniem użytkownika od doświadczonego lidera w zakresie rozwiązań dla Biznesu. Dzięki platformie SAP HANA, jako podstawie całej naszej oferty, możemy z dumą tworzyć innowacje, które przyspieszają wydobywanie z chmury korzyści biznesowych”.

Ujednolicona platforma rozwiązań SAP do przetwarzania w chmurze zapewnia klientom wiele możliwości.

Reagowanie na zmiany biznesowe w czasie rzeczywistym w oparciu o platformę przetwarzania w chmurze SAP HANA
Dzięki jedynej platformie przetwarzania w chmurze opartej na technologii SAP HANA, firma SAP pomaga klientom w szybkim wykrywaniu i analizie zmian w ich działalności oraz reagowaniu na nie, aby móc nieprzerwanie wdrażać innowacje w czasie rzeczywistym. Platforma przetwarzania w chmurze SAP HANA obejmuje usługi opracowywania i integrowania aplikacji oraz usługi w zakresie baz danych i infrastruktury.

SAP HANA stanowi też integralną część wprowadzonej niedawno usługi SAP HANA Enterprise Cloud, która umożliwia tworzenie niestandardowych aplikacji i rozszerzeń dla oprogramowania z pakietu SAP® Business Suite, hurtowni danych SAP NetWeaver® Business Warehouse i wszystkich aplikacji opartych na platformie SAP HANA. Z jej pomocą, firma SAP będzie integrować i opracowywać rozszerzenia istniejących aplikacji instalowanych lokalnie i udostępnianych w chmurze, w tym rozwiązań stworzonych przez należącą do SAP firmę SuccessFactors. Klienci i partnerzy mogą też zwiększać swoją innowacyjność przez tworzenie nowych aplikacji i sklepów.

Szybkie uzyskanie korzyści bez kompromisów dzięki usłudze SAP HANA Enterprise Cloud
Jak poinformowano w ubiegłym tygodniu, SAP HANA Enterprise Cloud to oparta na chmurze usługa, która oferuje klientom 25 branż nową opcję wdrożeniową i pozwala im wydobyć natychmiastowe korzyści z innowacyjności i wydajności platformy SAP HANA wykorzystywanej w formie usługi. SAP oferuje kluczowe rozwiązania SAP® ERP, SAP® CRM, SAP NetWeaver® Business Warehouse oraz nowe aplikacje oparte na platformie SAP HANA jako zarządzaną usługę udostępnianą w chmurze w dostosowanej do klienta, petabajtowej skali.

Rozszerzenie możliwości poszczególnych działów firmy za pomocą specjalnych aplikacji udostępnianych w chmurze
Ujednolicona strategia SAP w zakresie przetwarzania w chmurze przewiduje, że wszystkie udostępniane w chmurze aplikacje SAP dla poszczególnych działów, zostaną przeniesione na platformę SAP HANA. Tego typu rozwiązania SAP to specjalne aplikacje, które pozwalają zaspokoić newralgiczne potrzeby działów i oferują komfort obsługi dostosowany do potrzeb pracowników w XXI wieku. Udostępniane w chmurze aplikacje SAP, które stworzono z myślą o konkretnych działach, wykorzystują platformę przetwarzania w chmurze SAP HANA do integracji i rozbudowy, aby zapewnić maksymalną elastyczność i prostotę zarówno użytkownikom biznesowym, jak i informatykom. Firma SAP gwarantuje dziś najbardziej wszechstronną ofertę aplikacji udostępnianych w chmurze, z których korzysta ponad 29 mln użytkowników. SAP ma też doświadczenie w dziedzinie największych wdrożeń chmur na świecie oraz zapewniania użytkownikom niezrównanego komfortu pracy. Wykorzystuje przy tym specjalistyczną wiedzę branżową, pozyskaną dzięki współpracy z ponad 238 tys. klientów SAP w 191 krajach i 25 branżach.

Rozwiązania SAP do przetwarzania w chmurze pomagają klientom w zarządzaniu ich najistotniejszymi zasobami i relacjami w następujących obszarach:

  • Ludzie: rozwiązania SuccessFactors pozwalają realizować strategie i przeprowadzać analizy personalne, umożliwiając pracownikom kontrolowanie kariery.
  • Pieniądze: rozwiązania SAP® Cloud for Financials (dawniej SAP Financials OnDemand), SAP® Cloud for Travel (dawniej SAP Travel OnDemand) i SAP Business ByDesign® udostępniają wszystkim pracownikom w firmie intuicyjne analizy finansowe przeprowadzane w czasie rzeczywistym, pomagając zapewnić zgodne z przepisami księgowanie i raporty finansowe dla przedsiębiorstw działających w skali globalnej.
  • Klienci: rozwiązanie SAP® Cloud for Customer (dawniej SAP Customer OnDemand) to oparte na współpracy, sieci i analizach rozwiązanie dla działów sprzedaży, serwisu i marketingu. Skoncentrowana na użytkownikach struktura sprawia, że jest ono łatwe w obsłudze, a przy tym pozwala pracownikom mającym kontakt z klientami zapewnić obsługę lepiej dostosowaną do ich potrzeb, bardziej spersonalizowaną i zróżnicowaną.
  • Dostawcy: firma Ariba oferuje połączenie najlepszych w branży opartych na chmurze aplikacji w zakresie zaopatrzenia i fakturowania z największą na świecie internetową społecznością handlową. Pomaga to firmom efektywniej niż kiedykolwiek nawiązywać kontakty oraz współpracę ze światową siecią partnerów.

Możliwość przyłączenia się do sieci Ariba®, do której należy ponad milion firm
SAP oferuje dostęp do największej sieci biznesowej na świecie. Sieć Ariba to platforma obejmująca wiele przedsiębiorstw, która usprawnia nawiązywanie kontaktów między firmami i automatyzację procesów. Sieć ta eliminuje uciążliwość i obniża koszty współpracy między przedsiębiorstwami, a zarazem zapewnia wyjątkowe możliwości i informacje, które są dostępne tylko w prawdziwie otwartym modelu opartym na współpracy. Dzięki platformie przetwarzania w chmurze SAP HANA, informacje te są dostarczane do właściwych ludzi i właściwych miejsc szybciej niż kiedykolwiek dotąd. Na platformie SAP HANA bazuje teraz także rozwiązanie Ariba Spend Analytics. Inne produkty z oferty Ariba zostaną przeniesione na tę platformę w najbliższych miesiącach.

Zapewnienie możliwości kontaktu między ludźmi, aby rozwiązywać złożone problemy biznesowe poprzez współpracę społecznościową
Platforma społecznościowa SAP® Jam odnotowała niedawno wzrost o 850% r/r. Rozwiązanie to oferuje przestrzeń do współpracy i łączy klientów, partnerów i współpracowników z informacjami, aplikacjami i procesami pozwalającymi rozwiązywać problemy o znaczeniu krytycznym i generować wyniki — a wszystko to w ramach aplikacji biznesowych, na urządzeniach mobilnych lub na platformie SAP Jam.

Zgodnie z ujednoliconą strategią SAP, której celem jest stworzenie spójnej architektury przetwarzania w chmurze, współpraca społecznościowa zostanie wbudowana we wszystkie rozwiązania SAP opartych na platformie SAP HANA. Wszędzie, gdzie będzie dostępna SAP HANA, możliwa będzie współpraca społecznościowa dostosowana do współczesnych metod pracy.

Szybka i bezpieczna optymalizacja rozwiązań mobilnych
Firma SAP zaprezentowała również rozwiązania SAP® Mobile Secure, ofertę do zarządzania mobilnością w przedsiębiorstwie, która ma zapewnić klientom bezpieczeństwo klasy korporacyjnej dla urządzeń, aplikacji i treści. Ta nowa gama produktów optymalizuje narzędzia mobilne dostępne dla użytkowników najpopularniejszych dziś urządzeń przenośnych, aplikacji i informacji. SAP Mobile Secure oferuje też nową, dostosowaną do chmury wersję rozwiązania do zarządzania urządzeniami mobilnymi SAP® Afaria®, która pozwoli firmom szybko i łatwo zadbać o bezpieczeństwo urządzeń mobilnych oraz zarządzać nimi za zaledwie 1 EUR za urządzenie miesięcznie.

Informacje, wpisy na blogach, filmy i inne materiały dotyczące konferencji SAPPHIRE NOW można znaleźć w serwisie prasowym SAP.

SAPPHIRE® NOW
W ramach konferencji SAPPHIRE® NOW firma SAP oferuje swoim obecnym i potencjalnym klientom oraz partnerom jeszcze więcej możliwości nawiązania kontaktów z podobnymi przedsiębiorstwami, uczestnikami i opiniotwórcami z całego świata. Ta bardzo rozbudowana tematycznie konferencja odbywa się w czasie rzeczywistym w Orlando na Florydzie, w dniach 14–16 maja 2013 r. Uczestnicy, którzy biorą osobisty udział w tej imprezie, mogą w jej ramach nawiązać kontakt z uczestnikami z całego świata za pośrednictwem najnowocześniejszych studiów telewizyjnych oraz interfejsu internetowego obejmującego najnowsze portale społecznościowe i funkcje obsługi społeczności internautów. Wszyscy uczestnicy, biorący udział w konferencji osobiście lub przez Internet, mogą przyjrzeć się, w jaki sposób firma SAP realizuje swoją strategię w zakresie produktów i pomaga przedsiębiorstwom z całego świata usprawniać ich procesy wewnętrzne. Więcej informacji można znaleźć pod adresem www.sapphirenow.com. Informacje o konferencji SAPPHIRE NOW można również śledzić w serwisie Twitter (@SAPPHIRENOW) oraz w serwisie prasowym firmy SAP pod adresem www.news-sap.com

O SAP
SAP, lider na rynku oprogramowania dla przedsiębiorstw, pomaga uzyskiwać lepsze wyniki przedsiębiorstwom każdej wielkości i z każdej branży. Rozwiązania firmy SAP pozwalają przedsiębiorstwom i ich pracownikom efektywniej współpracować i lepiej wykorzystywać posiadane informacje biznesowe w celu zdobycia przewagi nad konkurencją ― zarówno na zapleczu, jak i na sali spotkań zarządu, w magazynie i w sklepie, z wykorzystaniem komputerów stacjonarnych i urządzeń mobilnych. Aplikacje i usługi SAP umożliwiają ponad 232 tys. klientów prowadzenie działalności w sposób przynoszący zyski, szybkie dostosowywanie się do nowych warunków oraz zrównoważony rozwój. Więcej informacji można znaleźć pod adresem www.sap.com.

Materiały graficzne i filmowe dla mediów:
Aby przejrzeć i pobrać cyfrowe materiały i wysokiej jakości zdjęcia dla prasy, zapraszamy na stronę www.sap.com/photos. Na tej platformie znajdują się także materiały w wysokiej rozdzielczości, które mogą Państwo wykorzystać w swoich kanałach medialnych. Strona www.sap-tv.com pozwala natomiast przeglądać relacje wideo na różne tematy. Dostępne tam filmy użytkownicy mogą zamieszczać na własnych stronach internetowych. Można też przesyłać łącza do filmów za pośrednictwem poczty elektronicznej lub uruchomić subskrypcję kanałów RSS z SAP TV.

Informacje o firmie SAP można również śledzić w serwisie Twitter: @sapnews i @sustainableSAP.

Kontakt dla mediów:
Dorit Shackleton, +1 (604) 889-7841,dorit.shackleton@sap.com, PDT
Erin Smith, + 1 (650) 440-9668, erin.smith@sap.com, PDT
Cathrin von Osten, +49 (171) 336 3695, cathrin.von.osten@sap.com, CET
SAP Press Office, +49 (6227) 7-46315, CET; +1 (610) 661-3200, EDT; press@sap.com
Dominika Krzyżanowska-Kidała, +48 604 416 989, dominika.krzyzanowska-kidala@sap.com