SAP wprowadza usługę w chmurze:SAP HANA® Enterprise Cloud, oferując szybszą drogę do uzyskania wymiernych korzyści i najszerszy wybór modeli wdrożenia

SAP przedstawia nową możliwość wdrożenia oprogramowania SAP® Business Suite opartego na platformie SAP HANA® — zarządzaną usługę dostępną w chmurze

Palo Alto, KaliforniaW odpowiedzi na duże zainteresowanie klientów z całego świata firma SAP AG przedstawiła SAP HANA® Enterprise Cloud. Jest to usługa dostępna w chmurze, która stanowi nową opcję wdrożenia aplikacji SAP i umożliwia osiągnięcie natychmiastowych korzyści z innowacyjnych funkcji SAP HANA®, wiodącej platformy przetwarzania w pamięci. To posunięcie umożliwi korzystanie z krytycznych dla firm aplikacji, takich jak SAP® ERP, SAP® CRM, SAP NetWeaver® Business Warehouse, a także przyszłych nowych rodzajów oprogramowania opartego na SAP HANA, w postaci zarządzanej usługi, dostępnej w chmurze i skalowalnej do petabajtów danych. Celem SAP przy wprowadzeniu SAP HANA Enterprise Cloud jest zaoferowanie firmom możliwości szybszego osiągnięcia wymiernych korzyści przy niższym całkowitym koszcie posiadania oraz elastyczności i skalowalności, które zapewnia marka SAP, największego światowego dostawcy aplikacji biznesowych.

Ogłoszone na początku tego roku połączenie podstawowych aplikacji z pakietu SAP® Business Suite z platformą SAP HANA® spotkało się z powszechnym zainteresowaniem i entuzjastycznym przyjęciem. Klienci z całego świata cenią sobie korzyści płynące z prowadzenia działalności w czasie rzeczywistym. W ostatnich latach wiele przedsiębiorstw dostrzegło także liczne zalety usług oferowanych w chmurze i zaczęło z nich korzystać. Dlatego też firma SAP postanowiła połączyć łatwość korzystania z chmury z wiodącą w branży platformą SAP HANA® w ramach jednego, prostego i efektywnego modelu.

“Jesteśmy dumni z tego, że zostaliśmy pierwszym pilotażowym klientem SAP, który korzysta z aplikacji SAP ERP i SAP NetWeaver BW powered by SAP HANA w modelu chmury SAP HANA Enterprise Cloud” – powiedział Don Whittington, Dyrektor Informatyki w firmie Florida Crystals. „Dla naszej strategii dynamicznego wzrostu w skali globalnej niezwykle istotna była zdolność do możliwie najszybszego wdrożenia krytycznych aplikacji SAP opartych na SAP HANA w modelu chmury i bez żadnych kompromisów. Miałem wizję korzystania z SAP w taki sposób, jak z plików Excel. Dziś z satysfakcją mogę powiedzieć, że migrację aplikacji i wdrożenie modelu chmury przeprowadziliśmy w czasie zaledwie dwóch miesięcy. Osobiście mogłem doświadczyć niezwykłej wydajności SAP HANA w zastosowaniach do raportowania mojego centrum kosztów. Nasza firma kontynuuje stałe wprowadzanie innowacji i transformację z wykorzystaniem SAP.”

„Wraz z chmurą SAP HANA Enterprise Cloud odpowiadamy na fundamentalną potrzebę klientów, którą widzieliśmy od samego początku wprowadzania SAP HANA na rynek” — powiedział dr Vishal Sikka, członek zarządu SAP AG, odpowiedzialny za nowe technologie oraz innowacje. „Klienci oczekują, że będą mieli do dyspozycji coraz więcej sposobów i modeli uzyskania korzyści ze stosowania SAP HANA. Wraz z SAP HANA Enterprise Cloud zaczynamy dostarczać platformę SAP HANA w modelu szybkiego tworzenia wartości, bez żadnych kompromisów. Dzisiaj wkraczamy w nową epokę prostoty obsługi i rozszerzamy wybór sposobów wdrożenia SAP HANA w masowej skali zastosowań w zakresie krytycznych aplikacji biznesowych. Robimy to bez zakłóceń dzięki chmurze.”

Strategia otwartego ekosystemu „Open+us”
Firma SAP planuje dostarczanie SAP HANA Enterprise Cloud wspólnie z partnerami w modelu „open+us”. Intencją SAP jest zastosowanie strategii otwartego ekosystemu, w którym SAP HANA Enterprise Cloud będzie dostarczany zarówno przez firmy partnerskie, świadczące usługi w chmurze ze swoich centrów danych, jak i z wykorzystaniem licznych centrów danych SAP na całym świecie. Dalsze informacje dotyczące inicjatywy SAP HANA® Enterprise Cloud w ramach programu partnerskiego SAP® PartnerEdge® zostaną przekazane firmom partnerskim na specjalnym spotkaniu dla partnerów, poprzedzającym konferencję SAPPHIRE® NOW, zaś klientom — podczas samej konferencji, która odbędzie się w Orlando na Florydzie w dniach 14–16 maja br.

“SAP i Intel mają długą historię wspólnych innowacji i podzielają wizję dostarczania platformy SAP HANA oraz przetwarzania w pamięci do wszystkich klientów serwerowych, także tych, którzy wykorzystują model chmury” – powiedziała Diane Bryant, wiceprezes i dyrektor działu Data Centers and Connected Systems Group w firmie Intel. „W efekcie SAP HANA Enterprise Cloud na serwerach z procesorami z rodziny Intel Xeon E7 pozwoli naszym klientom wdrożyć krytyczne rozwiązania biznesowe oparte na SAP HANA w prostym modelu chmurowym. Liczymy na dalsze rozszerzanie współpracy z SAP, w miarę jak SAP HANA Enterprise Cloud będzie pozwalała klientom osiągać kolejne poziomy skalowalności, bezpieczeństwa i niezawodności.”

W drodze ku chmurze
SAP zaleca klientom wykonanie kilku prostych kroków, które umożliwią szybkie osiągnięcie pełni korzyści z chmury SAP HANA® Enterprise Cloud. Po zakupie od SAP lub firm partnerskich SAP niezbędnych licencji na oprogramowanie SAP® Business Suite, SAP HANA® oraz SAP NetWeaver® Business Warehouse lub innych przyszłych aplikacji, opartych na SAP HANA, klienci powinni:

  • Skontaktować się z ekspertami z działu usług SAP® Services w celu dokonania wszechstronnej oceny i doradztwa, które z wykorzystywanych przez nich rozwiązań przyniosą najszybszą poprawę wydajności w momencie przeniesienia na usługę SAP HANA® Enterprise Cloud w specyficznych warunkach środowiska IT u danego klienta.
  • W momencie zdefiniowania obszarów o najwyższym potencjale wzrostu efektywności, dział usług SAP może pomóc przy wdrożeniu modelu chmury oraz przy usługach migracji.
  • Następnie pozostaje wykupić miesięczny abonament na usługę SAP HANA® Enterprise Cloud, zgodnie ze skalą przetwarzanych danych oraz zakresem wykorzystywanych aplikacji.

Bliższe informacje na temat działu usług SAP, ofert partnerów SAP, pierwszych użytkownikach usługi SAP HANA® Enterprise Cloud oraz samej usługi zostaną przekazane w przyszłym tygodniu podczas konferencji SAPPHIRE NOW.

Dodatkowe informacje można znaleźć na stronie sap.com/entcloud i w serwisie prasowym firmy SAP.

Następna duża impreza: SAPPHIRE® NOW
W ramach konferencji SAPPHIRE® NOW firma SAP oferuje swoim obecnym i potencjalnym klientom oraz partnerom jeszcze więcej możliwości nawiązania kontaktów z podobnymi przedsiębiorstwami, uczestnikami i ekspertami z całego świata. Ta bardzo rozbudowana tematycznie konferencja odbywa się w czasie rzeczywistym w Orlando na Florydzie, w dniach 14–16 maja 2013 r. Uczestnicy, którzy biorą osobisty udział w tej imprezie, mogą w jej ramach nawiązać kontakt z uczestnikami z całego świata za pośrednictwem najnowocześniejszych studiów telewizyjnych oraz interfejsu internetowego obejmującego najnowsze portale społecznościowe i funkcje obsługi społeczności internautów. Wszyscy uczestnicy, zarówno Ci biorący udział w konferencji osobiście, jak i Ci biorący w niej udział przez Internet, mogą przyjrzeć się, w jaki sposób firma SAP realizuje swoją strategię produktową i pomaga przedsiębiorstwom z całego świata usprawniać ich procesy wewnętrzne. Więcej informacji można znaleźć pod adresem www.sapphirenow.com. Informacje o konferencji SAPPHIRE NOW można również śledzić w serwisie Twitter na profilu @SAPPHIRENOW oraz w serwisie prasowym dotyczącym zdarzeń pod adresem www.news.sap.com.

O SAP
SAP, lider na rynku oprogramowania dla przedsiębiorstw, pomaga uzyskiwać lepsze wyniki przedsiębiorstwom każdej wielkości i z każdej branży. Rozwiązania firmy SAP pozwalają przedsiębiorstwom i ich pracownikom efektywniej współpracować i lepiej wykorzystywać posiadane informacje biznesowe w celu zdobycia przewagi nad konkurencją ― zarówno na zapleczu, jak i na sali spotkań zarządu, w magazynie i w sklepie, z wykorzystaniem komputerów stacjonarnych i urządzeń mobilnych. Aplikacje i usługi SAP umożliwiają ponad 238 tys. klientów prowadzenie działalności w sposób przynoszący zyski, szybkie dostosowywanie się do nowych warunków oraz zrównoważony rozwój. Więcej informacji można znaleźć pod adresem www.sap.com.

Materiały graficzne i filmowe dla mediów:
Aby przejrzeć i pobrać cyfrowe materiały i wysokiej jakości zdjęcia dla prasy, zapraszamy na stronę www.sap.com/photos. Na tej platformie znajdują się także materiały w wysokiej rozdzielczości, które mogą Państwo wykorzystać w swoich kanałach medialnych. Strona www.sap-tv.com pozwala natomiast przeglądać relacje wideo na różne tematy. Dostępne tam filmy użytkownicy mogą zamieszczać na własnych stronach internetowych. Można też przesyłać łącza do filmów za pośrednictwem poczty elektronicznej lub uruchomić subskrypcję kanałów RSS z SAP TV.

Informacje o firmie SAP można również śledzić w serwisie Twitter: @sapnews.

Kontakt dla mediów:
Dorit Shackleton, +1 (604) 889-7841, dorit.shackleton@sap.com, PDT
Cathrin von Osten, +49 (6227) 7 63908, cathrin.von.osten@sap.com, CET
Biuro prasowe SAP, +49 (6227) 7-46315, CET; +1 (610) 661-3200, EDT; press@sap.com
Dominika Krzyżanowska-Kidała, +48 604 416 989, dominika.krzyzanowska-kidala@sap.com