SAP finalizuje przejęcie hybris i wzmacnia swoją ofertę rozwiązań

SAP i hybris pomogą w ulepszeniu interakcji z klientami oraz zwiększeniu sprzedaży towarów i usług we wszystkich kanałach i punktach kontaktu z klientem

WALLDORF, NiemcyFirma SAP AG oraz firma hybris, szybko rozwijający się i cieszący się dużym uznaniem lider rozwiązań dla handlu, poinformowały o finalizacji przejęcia hybris przez SAP. Transakcja ta jest dla firmy SAP inwestycją w przyszłość handlu i obsługi klienta. Producent oprogramowania chce ułatwiać przedsiębiorcom zapewnianie odpowiedniej, kontekstowej i spójnej obsługi klienta we wszystkich kanałach sprzedaży, wykorzystujących interakcje elektroniczne. Obie firmy zamierzają połączyć wielokanałowe rozwiązania dla handlu produkcji hybris z solidną technologią oraz nowatorskimi rozwiązaniami przetwarzania danych w pamięci, w chmurze i na urządzeniach przenośnych firmy SAP. Ma to na celu osiągnięcie wyższego poziomu w zakresie obsługi klientów i w analizach ich potrzeb i zachowań.

„Firmy SAP i hybris dadzą przedsiębiorcom i konsumentom technologie obsługi klienta nowej generacji. Wspólnie stworzymy środowisko płynnego przenikania się światów elektronicznego i fizycznego” — powiedzieli Bill McDermott oraz Jim Hagemann Snabe, dyrektorzy generalni SAP AG. „Wzbogacenie naszej oferty o platformę handlu firmy hybris, pozwoli nam pomóc przedsiębiorcom w bezprecedensowym zacieśnieniu kontaktów z klientami — na bieżąco i niezależnie od wykorzystywanego urządzenia, kanału sprzedaży czy punktu kontaktu”.

Niezbędne w branży handlowej

Przeprowadzone niedawno przez firmę Bloomberg Businessweek Research Services (BBRS) globalne badanie wykazało, że większość menedżerów dostrzega coraz bardziej palącą potrzebę zacieśnienia interakcji z klientami i zapewnienia im należytej obsługi niezależnie od czasu, miejsca i technologii, tak aby „byli oni obsługiwani w sposób kontekstowy i spersonalizowany, z wykorzystaniem informacji zbieranych na bieżąco, a także żeby obsługa była taka sama we wszystkich dostępnych kanałach — mobilnym, społecznościowym, internetowym czy tradycyjnym”. hybris’ Commerce Suite to otwarta, łatwa w rozbudowie platforma, która obejmuje wiele kanałów kontaktu z klientem i wykorzystuje nowoczesne technologie zarządzania zawartością oraz ujednolicone procesy handlowe stworzone z myślą o zaoferowaniu przedsiębiorcom jednolitego wglądu w profil klienta, jego produkty i jego zamówienia, a klientom — jednolitego wglądu w ofertę firmy.

„Korzystamy z rozwiązań obu firm i dzięki nim jesteśmy w stanie traktować klientów indywidualnie, co pozwala nam skutecznie konkurować na naszym rynku oraz rozwijać naszą działalność” — powiedział Sven Blumenstiel, dyrektor ds. informatyki w firmie Sonova.

„Obecnie klienci oczekują jednolitej obsługi niezależnie od kanału sprzedaży, a do tego ich oczekiwania z każdym wręcz miesiącem są coraz większe” — powiedział Ole Vogt, starszy kierownik ds. produktów w dziale marketingu interaktywnego firmy Phonak. „Mamy nadzieję, że połączenie sił przez firmy hybris i SAP zaowocuje nowatorskimi rozwiązaniami, których potrzebujemy do skutecznego konkurowania na globalnych rynkach poprzez nieustanne adaptowanie się do zmieniających się warunków w celu stopniowego powiększania udziału w rynku”.

Firmy SAP i hybris wprowadzają nowatorskie technologie obsługi klienta

Zasady gry uległy zmianie. Teraz to klienci dyktują warunki. Obecnie przedsiębiorcy potrzebują systemów, które będą potrafiły na bieżąco przewidywać zachowania i potrzeby klienta oraz dostosowywać się do nich niezależnie od sposobu i kanału kontaktu. Produkty firmy hybris stanowią doskonałe uzupełnienie rozwiązań firmy SAP® przeznaczonych do zapewnienia kompleksowej obsługi klientów na polach marketingu, sprzedaży, usług i handlu. Jako część rodziny SAP firma hybris wykorzysta nowatorskie technologie mobilne, przetwarzania w chmurze oraz wykorzystywania wielkich zbiorów danych, opracowane przez firmę SAP, do rozwoju najbardziej zaawansowanej i najsprawniejszej platformy handlu dostępnej na rynku.

„Dzięki rozwiązaniom firmy SAP będziemy mogli dalej rozwijać naszą — i tak już najlepszą w branży — platformę handlową” — powiedzieli Ariel Lüdi, dyrektor generalny firmy hybris, oraz Carsten Thoma, prezes i współzałożyciel firmy. „Będziemy mogli przyspieszyć realizację naszej wizji — wspierania naszych klientów w przejściu od koncentrowania się na poszczególnych kanałach do podejścia obejmującego wszystkie dostępne kanały. Nasze rozwiązanie jest uniwersalne — można je stosować do wszystkich interakcji z klientem, we wszystkich modelach oraz w dowolnej branży. Współpraca firm hybris i SAP to zdecydowanie dobra wiadomość dla przedsiębiorców, którzy będą mogli komunikować się z klientami bez najmniejszych problemów w czasie rzeczywistym, zarówno osobiście, jak i z wykorzystaniem dowolnych urządzeń, niezależnie od kanału sprzedaży czy punktu kontaktu”.

Firma hybris będzie funkcjonować w ramach SAP, jako niezależna jednostka organizacyjna i zachowa obecne kierownictwo. Swoje produkty będzie oferować zarówno klientom SAP, jak i firmom, które nie korzystają z SAP. Modyfikacji ulegnie nazwa firmy, która odtąd będzie brzmieć „hybris, an SAP company” (hybris, spółka SAP).

Telekonferencja i transmisja on-line

We wtorek 6 sierpnia, o godzinie 16:30 czasu polskiego, menadżerowie firmy SAP organizują telekonferencję połączoną z transmisją internetową dla mediów i analityków branżowych. Telekonferencja będzie dostępna przez Internet pod tym adresem.

Numer telefonu dla uczestników konferencji:
Polska: +48 (0)22 212 6201
Kod dostępu: 147864
Prosimy o dołączenie do telekonferencji na 5 do 10 minut przed jej rozpoczęciem.

Więcej informacji można znaleźć w serwisie prasowym firmy SAP oraz na stronie www.hybris.com.

Informacje o firmie hybris

Firma hybris pomaga firmom z całego świata w sprzedawaniu większej liczby towarów, usług i treści cyfrowych niezależnie od punktu kontaktu z klientem, kanału sprzedaży czy urządzenia wykorzystywanego przez klienta. Produkt flagowy firmy, platforma OmniCommerce™, obejmuje nowoczesne funkcje zarządzania danymi o produktach oraz ujednolicone procesy handlowe dające przedsiębiorcom jednolity wgląd w profil klienta, jego produkty i jego zamówienia, a klientom — jednolity wgląd w ofertę firmy. Wszystkie te funkcje działają na jednej platformie opartej na otwartych standardach, która wspiera innowacje, optymalizuje całkowity koszt posiadania i jest na tyle skalowalna i łatwa w rozbudowie, że klienci firmy hybris nie będą musieli już nigdy sięgać po inne rozwiązania. Dwie największe firmy zajmujące się analizami branżowymi uważają firmę hybris za lidera na rynku, zaś platformę OmniCommerce™ — za rozwiązanie plasujące się w ścisłej czołówce. Oprogramowanie firmy hybris można wdrożyć na miejscu u klienta, w modelu dostępności na żądanie oraz w modelu zarządzanego hostingu. W ten sposób przedsiębiorcy mogą wybrać rozwiązanie najlepiej dopasowane do ich potrzeb. Z platformy firmy hybris korzysta już ponad 500 firm, takich jak W.W.Grainger, Rexel, General Electric, Thomson Reuters, 3M, Toys“R”Us, Metro, Bridgestone, P&G, Levi’s, Nikon, Galeries Lafayette, Migros, Nespresso czy Lufthansa. Firma prowadzi działalność w 15 krajach na całym świecie. hybris to przyszłość handlu™. Więcej informacji można znaleźć pod adresem www.hybris.com.

Informacje o firmie SAP

SAP, lider na rynku oprogramowania dla przedsiębiorstw, pomaga uzyskiwać lepsze wyniki przedsiębiorstwom każdej wielkości i z każdej branży. Rozwiązania firmy SAP pozwalają przedsiębiorstwom i ich pracownikom efektywniej współpracować i lepiej wykorzystywać posiadane informacje biznesowe w celu zdobycia przewagi nad konkurencją. Oprogramowanie SAP jest wykorzystywane od sali posiedzeń zarządu po zaplecze magazynu i pracę w terenie, w magazynie i w sklepie, z wykorzystaniem komputerów stacjonarnych i urządzeń przenośnych. Aplikacje i usługi SAP umożliwiają ponad 248,5 tys. klientów prowadzenie działalności w sposób przynoszący zyski, szybkie dostosowywanie się do nowych warunków oraz ciągły rozwój. Więcej informacji o SAP można znaleźć pod adresem www.sap.com i www.sap.pl

Wszelkie stwierdzenia zawarte w niniejszym dokumencie, które nie stanowią faktów historycznych, są opiniami wybiegającymi w przyszłość – zgodnie z definicją zawartą w amerykańskiej ustawie Private Securities Litigation Reform Act z roku 1995. Słowa, takie jak: „spodziewać się”, „uważać”, „szacować”, „oczekiwać”, „prognozować”, „mieć zamiar”, „móc”, „planować”, „przewidywać” i „wyrażać wolę”, jak i inne podobne wyrażenia, które odnoszą się do firmy SAP, są tego typu stwierdzeniami wybiegającymi w przyszłość. SAP nie zobowiązuje się do publikowania aktualizacji ani sprostowań takich stwierdzeń wybiegających w przyszłość. Wszystkie stwierdzenia tego typu są niepotwierdzone i obarczone ryzykiem, co może powodować, że późniejsze, rzeczywiste wyniki będą w istotny sposób różnić się od oczekiwań. Czynniki, które mogą wpływać na przyszłe wyniki finansowe firmy SAP, zostały szczegółowo omówione w dokumentach złożonych przez SAP w Amerykańskiej Komisji ds. Giełdy i Papierów Wartościowych (U.S. Securities and Exchange Commission — SEC), w tym w najnowszym Raporcie Rocznym SAP sporządzonym na formularzu 20-F złożonym w SEC. Ostrzega się czytelników przed nadmiernym poleganiem na tychże stwierdzeniach wybiegających w przyszłość, które są aktualne jedynie w okresie ich publikacji.

© 2013 SAP AG. Wszelkie prawa zastrzeżone.
SAP oraz nazwy innych produktów i usług SAP wymienione w niniejszym dokumencie, a także ich znaki logo są znakami towarowymi lub zastrzeżonymi znakami towarowymi firmy SAP AG w Niemczech i innych krajach. Więcej informacji i uwag na temat znaków towarowych można znaleźć pod adresem http://www.sap.com/corporate-en/legal/copyright/index.epx#trademark.

Materiały graficzne i filmowe dla mediów:
Aby przejrzeć i pobrać cyfrowe materiały oraz wysokiej jakości zdjęcia dla prasy, zapraszamy na stronę www.sap.com/photos.Na tej platformie znajdują się także materiały w wysokiej rozdzielczości, które mogą Państwo wykorzystać w swoich kanałach medialnych. Strona www.sap-tv.com pozwala natomiast przeglądać relacje wideo na różne tematy. Dostępne tam filmy użytkownicy mogą zamieszczać na własnych stronach internetowych. Można też przesyłać łącza do filmów za pośrednictwem poczty elektronicznej lub uruchomić subskrypcję kanałów RSS z SAP TV.

Informacje o firmie SAP można również śledzić w serwisie Twitter: @sapnews

Kontakt dla mediów:
Jim Dever, SAP, +1 (610) 661-2161, james.dever@sap.com, EDT
Kate McNeel, SAP, +1 (484) 624-2256, k.mcneel@sap.com, CDT
Biuro prasowe SAP, +49 (6227) 7-46315, czas CET; +1 (610) 6613200, strefa czasowa EDT; press@sap.com
Geraldine Teboul, hybris, +33 6 23 40 39 40, geraldine.teboul@hybris.com, CET
Dominika Krzyżanowska-Kidała, SAP CEE, +48 604 416 989, dominika.krzyzanowska-kidala@sap.com