SAP i SAS nawiązują strategiczne partnerstwo w zakresie przetwarzania w czasie rzeczywistym

Obie firmy planują dostarczanie innowacyjnych i wysoko wydajnych rozwiązań, łączących platformę SAP HANA i branżowe aplikacje SAS

WARSZAWASAP oraz SAS nawiązały strategiczne partnerstwo. Współpraca ta, poprzez wykorzystanie technologii in-memory, pozwoli zwiększyć zdolności analityczne firm z różnych branż. SAP i SAS będą blisko współpracować, aby stworzyć wspólny plan rozwoju technologii i produktów, które będą wykorzystywały możliwości, jakie dają platforma SAP HANA i aplikacje analityczne SAS. Włączając platformę in-memory SAP HANA do aplikacji SAS i umożliwiając działanie na SAP HANA zaawansowanych algorytmów analitycznych SAS z powodzeniem stosowanych w wielu branżach, decydenci biznesowi uzyskają większą wartość z analiz prowadzonych w czasie rzeczywistym w środowiskach SAS i SAP HANA.

SAP i SAS są liderami w dziedzinie technologii in-memory, zaawansowanej analityki oraz aplikacji biznesowych. Współdziałanie między SAP i SAS pozwoli wykorzystać możliwości obu platform, jednocześnie eliminując transfery, duplikację i uzgadnianie danych. Umożliwi też masowe zrównoleglenie obciążeń obliczeniowych w technologii in-memory, co otworzy drogę do budowy nowych rozwiązań klasy Big Data.

Technologia in-memory przyspieszy także procesy wdrożenia, iteracji i rozwoju modeli analitycznych. Jednocześnie wspólne środowisko dla aplikacji biznesowych oraz zaawansowanych analiz nie tylko uprości infrastrukturę IT, ale także obniży koszty jej utrzymania

“Partnerstwo pomiędzy SAS, wiodącym dostawcą zaawansowanej analityki, a SAP uprości działania podejmowane w obszarze Big Data oraz analityki za sprawą ograniczenia transferu danych i skrócenia czasu podejmowania decyzji,” powiedział Henry Morris, Senior Vice President, Worldwide Software and Services, Research, IDC. “Skuteczność wzrasta, kiedy nie trzeba transportować danych do modelu, bo model podąża za danymi. To partnerstwo będzie zdecydowanie korzystne dla wspólnych klientów.”

Klienci powinni czerpać korzyści ze współpracy SAP i SAS już w przyszłym roku. Wówczas zostanie uruchomiony program pilotażowy, który będzie adresowany zwłaszcza do sektora finansowego, telekomunikacyjnego, przemysłowego, handlu detalicznego, a także dostawców oferujących produkty konsumenckie. Wybrani klienci z tych branż będą mogli sprawdzić działanie rozwiązań SAS na platformie SAP HANA oraz przekonać się, jakie korzyści daje zaawansowana analityka oparta o technologię in-memory (np. w obszarze zarządzania relacjami z klientami, zarządzania ryzykiem i aktywami oraz przeciwdziałania “praniu” pieniędzy z nielegalnych źródeł).

“Połączenie mocy obliczeniowych, jakie zapewnia platforma SAP HANA oraz zaawansowanych aplikacji analitycznych SAS jest pierwszym etapem innowacji, które zamierzamy zaoferować naszym wspólnym klientom,” powiedział Bill McDermott, Dyrektor Generalny i Członek Zarządu SAP. “Dzięki temu, że obie firmy posiadają ogromne możliwości, skala korzyści może być nieograniczona”.

“SAS i SAP mogą wspomóc zarządzanie ogromnymi wolumenami informacji, z których firmy muszą nieustannie wyciągać sensowne wnioski,” dodał Jim Goodnight, Prezes i Dyrektor Generalny SAS.” Mamy i doświadczenie i produkty, by nasi klienci mogli prowadzić równie zaawansowane, co wydajne analizy w ramach systemu bazodanowego, a nie poza nim”.

Więcej informacji na SAP Newsroom.

O SAS
SAS jest światowym liderem w zakresie analityki biznesowej i największym niezależnym dostawcą oprogramowania Business Intelligence. Przez zastosowanie innowacyjnych rozwiązań SAS 65 000 firm i instytucji na świecie podnosi efektywność działania i zwiększa wartość dzięki szybszym i lepszym decyzjom biznesowym. Od 1976 r. SAS daje klientom THE POWER TO KNOW. SAS oraz nazwy innych produktów i usług SAS Institute są zastrzeżonymi znakami towarowymi firmy w USA i innych krajach. Copyright 2013 SAS Institute Inc. Wszelkie prawa zastrzeżone.

SAP TechEd in 2013: Las Vegas, Amsterdam i Bangalore
Na konferencji SAP TechEd w 2013 r., najważniejszej imprezie technologicznej SAP obecni są jej klienci, partnerzy i eksperci. Warsztaty praktyczne, wykłady z licznymi pokazami oraz sesje pytań i odpowiedzi dotyczących najnowszych produktów z takich obszarów jak analizy, platformy mobilne, przetwarzanie w chmurze, bazy danych oraz przetwarzanie in-memory, pozwalają uczestnikom konferencji SAP TechEd rozszerzyć posiadane umiejętności, a przy tym nawiązać cenne kontakty z ludźmi z branży i ekspertami w dziedzinie IT. Najbliższa konferencja SAP TechEd odbywa się w Amsterdamie w dniach 5-7 listopada i Bangalore w Indiach w dniach 11-13 grudnia. Informacje o konferencji SAP TechEd można śledzić w serwisie Twitter w wątku @SAPTechEd. Zapraszamy też do dołączenia do dyskusji na kanale #SAPTechEd.

Materiały graficzne i filmowe dla mediów:
Webcasty, informacje prasowe, protokoły obrad “okrągłego stołu” dla mediów, prezentacje oraz wpisy na blogach dotyczące konferencji SAP TechEd zostaną udostępnione w serwisie prasowym firmy SAP pod adresem www.news-sap.com. Na stronie www.sap.com/photos znajdują się materiały filmowe przeznaczone do emisji oraz cyfrowe zdjęcia prasowe, które można przeglądać i pobierać. Na tej platformie znajdują się także materiały w wysokiej rozdzielczości, które mogą Państwo wykorzystać w swoich kanałach medialnych. Relacje wideo na różne tematy można znaleźć pod adresem www.sap-tv.com. Dostępne tam filmy użytkownicy mogą zamieszczać na własnych stronach internetowych. Można też przesyłać łącza do filmów za pośrednictwem poczty elektronicznej lub uruchomić subskrypcję kanałów RSS z SAP TV. Informacje o firmie SAP można śledzić w serwisie Twitter: @sapnews.

O SAP
SAP, lider na rynku oprogramowania dla przedsiębiorstw, pomaga uzyskiwać lepsze wyniki przedsiębiorstwom każdej wielkości i z każdej branży. Rozwiązania firmy SAP pozwalają przedsiębiorstwom i ich pracownikom efektywniej współpracować i lepiej wykorzystywać posiadane informacje biznesowe w celu zdobycia przewagi nad konkurencją ― zarówno na zapleczu, jak i na sali spotkań zarządu, w magazynie i w sklepie, z wykorzystaniem komputerów stacjonarnych i urządzeń mobilnych. Aplikacje i usługi SAP umożliwiają ponad 251 tys. klientów prowadzenie działalności w sposób przynoszący zyski, szybkie dostosowywanie się do nowych warunków oraz ciągły rozwój. Więcej informacji można znaleźć pod adresem www.sap.com.

Wszelkie stwierdzenia zawarte w niniejszym dokumencie, które nie stanowią faktów historycznych, są opiniami wybiegającymi w przyszłość – zgodnie z definicją zawartą w amerykańskiej ustawie Private Securities Litigation Reform Act z roku 1995. Słowa takie jak: “spodziewać się”, “uważać”, “szacować”, “oczekiwać”, “prognozować”, “mieć zamiar”, “móc”, “planować”, “przewidywać” i “wyrażać wolę”, jak i inne podobne wyrażenia, które odnoszą się do firmy SAP, są tego typu stwierdzeniami wybiegającymi w przyszłość. SAP nie zobowiązuje się do publikowania aktualizacji ani sprostowań takich stwierdzeń wybiegających w przyszłość. Wszystkie stwierdzenia tego typu są obarczone ryzykiem i niepewnością, w wyniku czego faktyczne wyniki mogą w istotny sposób różnić się od oczekiwań. Czynniki, które mogą wpływać na przyszłe wyniki finansowe firmy SAP, zostały szczegółowo omówione w dokumentach złożonych przez SAP w Amerykańskiej Komisji ds. Giełdy i Papierów Wartościowych (U.S. Securities and Exchange Commission — SEC), w tym w najnowszym Raporcie Rocznym SAP sporządzonym na formularzu 20-F złożonym w SEC. Ostrzega się czytelników przed nadmiernym poleganiem na tychże stwierdzeniach wybiegających w przyszłość, które są aktualne jedynie w okresie ich publikacji.

© 2013 SAP AG. Wszelkie prawa zastrzeżone.
SAP oraz nazwy innych produktów i usług SAP wymienione w niniejszym dokumencie, a także ich znaki logo są znakami towarowymi lub zastrzeżonymi znakami towarowymi firmy SAP AG w Niemczech i innych krajach. Więcej informacji i uwag na temat znaków towarowych można znaleźć pod adresem http://www.sap.com/corporate-en/legal/copyright/index.epx#trademark.

Kontakt dla mediów:
Dominika Krzyżanowska-Kidała, SAP CEE, +48 604 416 989, dominika.krzyzanowska-kidala@sap.com
Dominik Walknowski, Edelman Polska, +48 601 091 888, dominik.walknowski@edelman.com
Katarzyna Kwiecień, SAS Polska, +48 603 604 027, katarzyna.kwiecien@sas.com