SAP Quality Awards: nagrodzono najciekawsze projekty wdrożeniowe SAP w Europie Środkowo-Wschodniej w 2013 r.

Wśród wyróżnionych jest polski operator multimedialny INEA oraz Procter&Gamble, światowy lider rynku FMCG

Praga/WarszawaSAP nagrodził najciekawsze wdrożenia, które w ostatnim roku przeprowadzono w Europie Środkowo-Wschodniej. Wyróżnienia SAP Quality Awards 2013 przyznano w trzech kategoriach: duże, średnie i małe projekty. Wśród wyróżnionych były firmy działające m.in. w Polsce, a także Bułgarii, Chorwacji, Czechach, Serbii i na Węgrzech. Kryterium wyboru stanowiły: profesjonalne zarządzanie projektem oraz wysoka jakość wdrożenia, które warunkowały szybki zwrot z inwestycji oraz korzyści biznesowe z rozwiązań SAP.

Polskie projekty nagrodzone w konkursie SAP Quality Awards 2013:

P&G
Firma P&G otrzymała nagrodę SAP Quality Award za projekt, który miał na celu zoptymalizowanie systemów, oraz procesów wspomagających działalność operacyjną. Jego realizacja nie tylko uprościła zarządzanie, ale też umożliwiła utrzymanie dalszego dynamicznego rozwoju P&G w Europie Środkowo-Wschodniej oraz innych regionach. Ze względu na liczbę rynków i inne uwarunkowania, w jakich funkcjonują oddziały P&G, największym wyzwaniem było zbudowanie wspólnego harmonogramu i zdefiniowane standardowych rozwiązań dla całej organizacji. Wykorzystując metodologie projektową zgodną z Najlepszymi Praktykami SAP, zastosowaną przez doświadczony zespół P&G i HP prace wdrożeniowe zakończyły się pełnym sukcesem i spełniły oczekiwania biznesu.

INEA
INEA jest największym w Wielkopolsce alternatywnym operatorem multimedialnym. Z jej usług korzysta ok. 200 tys. gospodarstw domowych i Klientów biznesowych. Podniesienie wydajności usług oraz utrzymanie profesjonalnej obsługi tak dużej liczby Abonentów wymagało kompleksowego wsparcia ze strony rozwiązań informatycznych. W tym celu podjęto decyzję o wdrożeniu SAP Business Communications Management, który umożliwia wielokanałową komunikację z centrum obsługi Klienta poprzez m.in. telefonię stacjonarną, komórkową, pocztę elektroniczną oraz czat. Rozwiązanie SAP pozwala dodatkowo kolejkować i priorytetować wszystkie typy połączeń. Dzięki zastosowaniu metodyki wdrożeniowej Agile, projekt został zrealizowany przez Finnsoft, partnera SAP Polska w ciągu 3 miesięcy.

Obecnie trwają prace nad implementacją SAP CRM. Start systemu planowany jest w lipcu 2014 r.

Jakość przekłada się na wartość
Profesjonalnie zarządzany projekt wdrożeniowy przynosi klientom nieocenione korzyści – optymalizuje nakłady czasowe i finansowe, a efektywna współpraca podczas projektu skraca czas niezbędny do pełnego uruchomienia systemu. Dzięki temu też zwrot z inwestycji jest szybszy, a poziom satysfakcji klienta większy. Dlatego SAP wyróżnia i promuje projekty najwyższej jakości jako przykłady najlepszych praktyk, które warto powielać.

„Dziś środowisko biznesowe szybko się zmienia. Klienci chcą, by wdrożenia trwały krótko, a korzyści z projektów pojawiały się natychmiast i były szybko odczuwalne. W tym celu oferujemy innowacyjne rozwiązania takie jak platforma SAP HANA, usługi w modelu cloud computing i aplikacje mobilne. Jednocześnie wprowadzamy i upowszechniamy nowe, szybsze i bardziej elastyczne modele wdrożeniowe, które pozwalają klientom czerpać korzyści z naszych rozwiązań w jak najkrótszym czasie”, powiedział Simon Kaluža, dyrektor zarządzający SAP na Europę Środkowo-Wschodnią.

Konkurs SAP Quality Awards został zorganizowany po raz piąty. Zdobywcy złotej nagrody oraz zwycięzcy w kategorii innowacyjności automatycznie zakwalifikowali się do finału SAP Quality Awards EMEA, którego wyniki zostaną ogłoszone podczas ceremonii wręczenia nagród w Walldorf 2 kwietnia 2014 r.

Wyróżnienia w kategorii małe projekty

Złoto:
HP Produkcija Ltd., Chorwacja
Partner wdrożeniowy: Sedam IT Ltd., and Multicom Ltd.
Rozwiązanie: SAP Convergent Charging 3.0

Srebro:
INEA S. A., Polska
Partner wdrożeniowy: Finnsoft Sp. z o. o.
Rozwiązanie: SAP CRM Business Communication Management

Brąz:
Euro Games Technology, Bułgaria
Partner wdrożeniowy: Sqilline
Rozwiązanie: SAP Work Manager mobile application

W czołówce znalazły się również:

Retail Partner Polska
Stock Polska

Wyróżnienia w kategorii projekty średniej wielkości

Złoto:
Železara Smederevo d. o. o., Serbia
Partner wdrożeniowy: SAP® Consulting organization, and Atos IT Solutions and Services
Rozwiązanie: SAP ERP – FI, CO, IM, PS, MM, PM in 3 locations

Srebro:
RWE Česká Republika, a. s., Czechy
Partner wdrożeniowy: Mibcon a. s.
Rozwiązanie: SAP Business Planning and Consolidation 7.5

Brąz:
Pražská energetika, a. s., Czechy
Partner wdrożeniowy: con4PAS, s. r. o.
Rozwiązanie: SAP CRM Business Communication Management

W czołówce znalazły się również:

CEZ Shperndarje, Albania
Maso uzeniny Písek, Czechy
Erich Jaeger s. r. o., Czechy

Wyróżnienia w kategorii duże projekty

Złoto:
MVM Zrt., Węgry
Partner wdrożeniowy: Fornax SI Kft., SAP Hungary
Rozwiązanie: SAP ECC 6.0, SAP ERP 6.0, SAP SRM 7.0, SAP PI 7.11, SAP MDM

Srebro:
Ministry of Finance, Czechy
Partner wdrożeniowy: IBM CZ (main partner), SAP CZ, HP CZ, Logica CZ
Rozwiązanie: SAP Netweaver BI (BW), SAP Netweaver BI-IP, SAP ERP/FI-PSM (FM), SAP ERP/OM, SAP Netweaver Portal (EP), SAP Netweaver PI (XI), SAP Identity Management

Brąz:
Procter & Gamble, CEEMEA project, Polska
Partner wdrożeniowy: Hewlett-Packard Development Company
Rozwiązanie: SAP ECC, APO, GATP, BW

W czołówce znalazły się również:

ŠKODA AUTO a. s., Czechy
Bilfinger Infrastructure SA, Polska

Specjalne wyróżnienie dla najbardziej innowacyjnych wdrożeń:

HP Produkcija Ltd., Chorwacja
Partner wdrożeniowy: Sedam IT Ltd., and Multicom Ltd.
Rozwiązanie: SAP Convergent Charging 3.0

Euro Games Technology, Bułgaria
Partner wdrożeniowy: Sqilline
Rozwiązanie: SAP Work Manager mobile application

Więcej informacji o konkursie i zasadach jakości projektowej SAP można znaleźć na stronie SAP Quality Awards. Zapraszamy też na strony SAP Newsroom i do śledzenia SAP na Twitterze: @sapnews oraz SAP Polska na naszych profilach na Facebooku oraz Twitterze @SAPPolska.

O SAP
SAP jest liderem rynku aplikacji biznesowych na świecie i w Polsce. Pomagamy firmom i instytucjom dowolnej wielkości i z każdej branży działać lepiej. Rozwiązania SAP pozwalają przedsiębiorstwom i ich pracownikom efektywniej współpracować i lepiej wykorzystywać posiadane informacje w celu zdobycia przewagi nad konkurencją. Produkty SAP znajdują zastosowanie zarówno na sali spotkań zarządu, jak i na zapleczu, w sklepach i magazynach, z wykorzystaniem komputerów stacjonarnych i urządzeń mobilnych. Aplikacje i usługi SAP umożliwiają ponad 253,5 tys. klientów prowadzenie działalności w sposób przynoszący zyski, szybkie dostosowywanie się do nowych warunków oraz ciągły rozwój. Więcej informacji można na stronach www.sap.com i www.sap.pl.

Wszystkie stwierdzenia zawarte w niniejszym dokumencie, które nie odnoszą się do faktów historycznych, są oświadczeniami dotyczącymi przyszłości w rozumieniu ustawy U.S. Private Securities Litigation Reform Act z 1995 roku. Słowa takie jak „przewiduje”, „uważa”, „szacuje”, „oczekuje”, „prognozuje”, „zamierza”, „może”, „planuje”, „przewiduje”, „powinno”, „będzie” i podobne wyrażenia w odniesieniu do SAP mają na celu identyfikowanie oświadczeń dotyczących przyszłości. Firma SAP nie jest zobowiązana do publicznego aktualizowania albo poprawiania żadnych oświadczeń dotyczących przyszłości. Wszystkie takie oświadczenia podlegają różnym zagrożeniom i niewiadomym, które mogą sprawić, że rzeczywiste wyniki będą znacznie różnić się od przewidywanych. Czynniki, które mogą wpłynąć na przyszłe wyniki finansowe SAP, są omówione dokładniej w sprawozdaniach składanych przez SAP w Komisji Papierów Wartościowych i Giełd, takich jak najnowszy raport roczny na formularzu 20-F. Ostrzega się czytelników, aby nie pokładali nadmiernej ufności w oświadczeniach dotyczących przyszłości, które wyrażają wyłącznie stan rzeczy w dniu publikacji.

2012 by SAP AG. Wszystkie prawa zastrzeżone.
SAP i logo SAP to zastrzeżone znaki towarowe SAP AG w Niemczech i innych krajach. Business Objects i logo Business Objects to znaki towarowe lub zastrzeżone znaki towarowe Business Objects Software Ltd. Business Objects jest spółką SAP. Sybase i logo Sybase to zastrzeżone znaki towarowe Sybase Inc. Sybase jest spółką SAP. Crossgate to zastrzeżony znak towarowy Crossgate AG w Niemczech i innych krajach. Crossgate jest spółką SAP.

Więcej informacji, tylko dla prasy:
Dominika Krzyżanowska-Kidała, SAP CEE, +48 604 416 989, dominika.krzyzanowska-kidala@sap.com
Dominik Walknowski, Edelman Polska, +48 601 091 888, dominik.walknowski@edelman.com