SAP wraz z partnerami ustanowił nowy rekord, budując największą hurtownię danych na świecie

SAP NEWSBYTESAP poinformował o ustanowieniu nowego rekordu, wpisanego do księgi rekordów Guinessa, na największą na świecie hurtownię danych. Zbudowały ją wspólnie firmy SAP, BMMsoft, HP, Intel, NetApp i Red Hat, wykorzystując w tym celu m.in. platformę SAP HANA oraz rozwiązanie SAP IQ. Hurtownia danych, poddana niezależnemu audytowi i wpisana do księgi rekordów Guinessa, ma pojemność 12,1 petabajtów. To czterokrotnie więcej od poprzedniego rekordu.

„Ustanowienie nowego rekordu przy pomocy SAP HANA i SAP IQ było dla naszego zespołu inżynierów wielkim wyzwaniem”, powiedział Dr. Vishal Sikka, członek zarządu SAP AG, odpowiedzialny za rozwój produktów i innowacje. „Naszym celem było przekroczenie dotychczasowych granic w analizie wielkich zbiorów danych dzięki szybkim
i skalowalnym rozwiązaniom analitycznym. SAP udowodnił, że nasza platforma może osiągać niewiarygodne wyniki, pokazując przy okazji opłacalne i wydajne podejście do rozwiązywania problemów w obszarze analityki i Big Data”.

Nowy rekord świata potwierdza, że SAP HANA i SAP IQ mogą skutecznie obsługiwać największe zbiory danych biznesowych i analitykę Big Data. Wcześniej SAP i partnerzy ustanowili rekord świata, wczytując i indeksując Big Data na poziomie 34,3 terabajtów na godzinę.

Zespół inżynierów z firm SAP, BMMsoft, HP, Intel i Red Hat zbudował hurtownię danych, wykorzystując w tym celu SAP HANA i SAP IQ 16 oraz BMMsoft Federated EDMT. Rozwiązania działały na serwerach HP DL980 z procesorami Intela
i pod kontrolą systemu Red Hat Enterprise Linux. W projekcie wykorzystano również pamięć masową NetApp E5460. Hurtownia danych o pojemności 12,1 PB została zbudowana i przetestowana w laboratorium HP w Santa Clara
w Kalifornii, a kontrolę przeprowadziła firma InfoSizing, niezależny audytor certyfikowany przez Transaction Processing Council.

SAP, ustanawiając nowy rekord świata, potwierdził, że ogromne ilości danych mogą być przetwarzane szybko
i efektywnie. Dzięki temu firmy mogą usprawnić swój biznes na takie sposoby, które wcześniej wydawały się niemożliwe lub niepraktyczne.

Relację z konferencji prasowej, podczas której Vishal Sikka przedstawiał nowy rekord świata hurtowni danych można obejrzeć tutaj. Zapraszamy też na strony SAP Newsroom i do śledzenia SAP na Twitterze: @sapnews oraz SAP Polska na naszych profilach na Facebooku oraz Twitterze @SAPPolska.

Więcej informacji:
Dominika Krzyżanowska-Kidała, SAP CEE, +48 604 416 989, dominika.krzyzanowska-kidala@sap.com
Dominik Walknowski, Edelman Polska, +48 601 091 888, dominik.walknowski@edelman.com

Wszystkie stwierdzenia zawarte w niniejszym dokumencie, które nie odnoszą się do faktów historycznych, są oświadczeniami dotyczącymi przyszłości w rozumieniu ustawy U.S. Private Securities Litigation Reform Act z 1995 roku. Słowa takie jak „przewiduje”, „uważa”, „szacuje”, „oczekuje”, „prognozuje”, „zamierza”, „może”, „planuje”, „przewiduje”, „powinno”, „będzie” i podobne wyrażenia w odniesieniu do SAP mają na celu identyfikowanie oświadczeń dotyczących przyszłości. Firma SAP nie jest zobowiązana do publicznego aktualizowania albo poprawiania żadnych oświadczeń dotyczących przyszłości. Wszystkie takie oświadczenia podlegają różnym zagrożeniom i niewiadomym, które mogą sprawić, że rzeczywiste wyniki będą znacznie różnić się od przewidywanych. Czynniki, które mogą wpłynąć na przyszłe wyniki finansowe SAP, są omówione dokładniej w sprawozdaniach składanych przez SAP w Komisji Papierów Wartościowych i Giełd, takich jak najnowszy raport roczny na formularzu 20-F. Ostrzega się czytelników, aby nie pokładali nadmiernej ufności w oświadczeniach dotyczących przyszłości, które wyrażają wyłącznie stan rzeczy w dniu publikacji.