SAP rozwija globalną sieć centrów danych i ułatwia migrację do chmury

SAP planuje rozszerzenie sieci centrów danych na świecie i uruchamia program SAP One Support, by ułatwić klientom przeniesienie swoich zasobów informacyjnych do chmury SAP Cloud.

WarszawaFirma SAP kontynuuje inwestycje w nowe centra danych, dzięki którym przedsiębiorstwa będą mogły rozwijać swój biznes w chmurze SAP Cloud zasilanej przez platformę SAP HANA. O samą bezproblemową migrację do chmury zadba nowy, przyjazny program wsparcia technicznego SAP One Support.

SAP świadczy swoje usługi chmurowe, wykorzystując w tym celu 16 centrów danych ulokowanych w Europie, na Bliskim Wschodzie, Ameryce Północnej, Chinach i Australii. Wszystkie centra spełniają najwyższe standardy bezpieczeństwa. Jednocześnie umożliwiają klientom skupienie się na ich podstawowym biznesie, a za sprawą platformy SAP HANA, opartej o technologię in-memory, czerpanie korzyści z przetwarzania danych w czasie rzeczywistym.

Obecnie ponad 73 tys. przedsiębiorstw i ponad 36 milionów ludzi wykorzystuje rozwiązania chmurowe SAP. Ta liczba powinna rosnąć w przyszłości. Dlatego SAP sukcesywnie rozbudowuje sieć swoich centrów danych. Tylko w tym roku uruchomił trzy kolejne: jedno w Australii (Sydney), i dwa w Japonii (Tokyo i Osace). Równolegle, jako integralna część otwartego ekosystemu, SAP inwestuje w centra danych swoich partnerów w Moskwie, by świadczyć swoje usługi chmurowe. Dodatkowo, w drugiej połowie 2014 planowane jest otwarcie centrów danych SAP w Brazylii i Kanadzie. Niezależnie od ich lokalizacji SAP utrzymuje najwyższe standardy bezpieczeństwa pod względem dostępności, jak i przechowywania danych, oczekując tego samego od swoich partnerów.

Centra Danych SAP w 100 proc. zasilane z odnawialnych źródeł energii

Należące do SAP centra danych, dzięki wykorzystaniu SAP HANA Enterprise Cloud, jak również chmurowych rozwiązań takich jak SAP Cloud for HR, stanowią podporę dla biznesu w chmurze. Wysoko zaawansowana technologia oraz wyśmienite zabezpieczenia wynikające z wysokich standardów zapewniają ochronę danych w wymiarze nie tylko wirtualnym, ale też fizycznym (np. przed naturalnymi katastrofami).

“Centra danych SAP oferują klientom szereg opcji korzystania z usług świadczonych w ramach SAP Cloud. W zależności od centrum, oferta może dotyczyć chmury publicznej, jak i chmury prywatnej,” powiedział Gerhard Oswald, członek rady wykonawczej SAP. “Klienci, przechodząc do chmury zasilanej przez SAP HANA, korzystają na radykalnym uproszczeniu środowiska IT. Jednocześnie mogą efektywniej rozwijać swój biznes.”

Do końca 2014 r. w 100 proc, wszystkie centra danych SAP będą korzystać z odnawialnych źródeł energii. Dzięki temu zarówno SAP, jak i klienci będą mogli zminimalizować emisję dwutlenku węgla. Tego typu działania są już realizowane i doceniane. W Niemczech SAP został wyróżniony prestiżową nagrodą German Data Center Award 2014 za Efektywne Wykorzystanie Energii przez Centra Danych.

SAP oferuje klientom wsparcie przy migracji do chmury w ramach programu SAP One Support

Program SAP ONE Support został zaprojektowany z myślą o uproszczeniu procesów wdrożeniowych w chmurze. Niezależnie od tego, czy klient chce zaimplementować rozwiązania czysto chmurowe takie jak SAP HANA Enterprise Cloud, hybrydowe – łączące w sobie także istniejące już w firmie systemy on-premise, czy też SuccesFactors lub Ariba, dzięki SAP ONE Support nie będzie już musiał zaprzątać sobie głowy szukaniem odpowiednich kanałów wsparcia technicznego. Wszystko czego potrzebuje, znajdzie pod jednym adresem – w SAP ONE Support. W ten sposób SAP staje się dostawcą rozwiązań chmurowych, zdolnym do zabezpieczenia sprawnego współdziałania wszystkich elementów oprogramowania, pozostawiając klientowi jedynie kwestię zagospodarowania nowych możliwości oferowanych przez SAP Cloud, działającą na platformie SAP HANA.

“Uruchamiając program wsparcia technicznego w ramach SAP ONE Support możemy uprościć procesy wdrożeniowe w chmurze, dzięki elastycznemu podejściu i rozwiązaniom chmurowym SAP” – powiedział Gerhard Oswald. „Łączenie aplikacji funkcjonujących w chmurze publicznej z usługami zlokalizowanymi w chmurze prywatnej i rozwiązaniami on-premise będzie teraz jeszcze łatwiejsze, bez różnicy, czy mowa o podstawowych zagadnieniach, czy wrażliwych i kluczowych dla działalności firmy systemach.”

SAP ONE Support dostępny będzie samodzielnie lub jako element popularnego programu SAP Enterprise Support. Nie zastąpi jednak programu SAP Standard Support, swoim zasięgiem obejmującego rozwiązania on-premise i zapewniającego podstawowe wsparcie techniczne.

Więcej informacji na temat programu SAP One Support można znaleźć pod adresem http://www.news-sap.com/sap-enhances-support-experience-lead-customers-cloud.

Szczegóły odnośnie rozwoju centrów danych pod adresem http://www.news-sap.com/sap-continues-invest-data-centers-worldwide.

Śledź firmę SAP na Twitterze pod adresem @sapnews.

Materiały graficzne i filmowe dla mediów:

Webcasty, informacje prasowe, protokoły obrad „okrągłego stołu” dla mediów, prezentacje oraz wpisy na blogach dotyczące konferencji SAP TechEd zostaną udostępnione w serwisie prasowym firmy SAP pod adresem www.news-sap.com. Na stronie www.sap.com/photos znajdują się materiały filmowe przeznaczone do emisji oraz cyfrowe zdjęcia prasowe, które można przeglądać i pobierać. Na tej platformie znajdują się także materiały w wysokiej rozdzielczości, które mogą Państwo wykorzystać w swoich kanałach medialnych. Relacje wideo na różne tematy można znaleźć pod adresem www.sap-tv.com. Dostępne tam filmy użytkownicy mogą zamieszczać na własnych stronach internetowych. Można też przesyłać łącza do filmów za pośrednictwem poczty elektronicznej lub uruchomić subskrypcję kanałów RSS z SAP TV. Informacje o firmie SAP można śledzić w serwisie Twitter: @sapnews.

O SAP

SAP, lider na rynku oprogramowania dla przedsiębiorstw, pomaga uzyskiwać lepsze wyniki przedsiębiorstwom każdej wielkości i z każdej branży. Rozwiązania firmy SAP pozwalają przedsiębiorstwom i ich pracownikom efektywniej współpracować i lepiej wykorzystywać posiadane informacje biznesowe w celu zdobycia przewagi nad konkurencją ― zarówno na zapleczu, jak i na sali spotkań zarządu, w magazynie i w sklepie, z wykorzystaniem komputerów stacjonarnych i urządzeń mobilnych. Aplikacje i usługi SAP umożliwiają ponad 258 tys. klientów prowadzenie działalności w sposób przynoszący zyski, szybkie dostosowywanie się do nowych warunków oraz ciągły rozwój. Więcej informacji można znaleźć pod adresem www.sap.com.

Wszelkie stwierdzenia zawarte w niniejszym dokumencie, które nie stanowią faktów historycznych, są opiniami wybiegającymi w przyszłość – zgodnie z definicją zawartą w amerykańskiej ustawie Private Securities Litigation Reform Act z roku 1995. Słowa takie jak: „spodziewać się”, „uważać”, „szacować”, „oczekiwać”, „prognozować”, „mieć zamiar”, „móc”, „planować”, „przewidywać” i „wyrażać wolę”, jak i inne podobne wyrażenia, które odnoszą się do firmy SAP, są tego typu stwierdzeniami wybiegającymi w przyszłość. SAP nie zobowiązuje się do publikowania aktualizacji ani sprostowań takich stwierdzeń wybiegających w przyszłość. Wszystkie stwierdzenia tego typu są obarczone ryzykiem i niepewnością, w wyniku czego faktyczne wyniki mogą w istotny sposób różnić się od oczekiwań. Czynniki, które mogą wpływać na przyszłe wyniki finansowe firmy SAP, zostały szczegółowo omówione w dokumentach złożonych przez SAP w Amerykańskiej Komisji ds. Giełdy i Papierów Wartościowych (U.S. Securities and Exchange Commission — SEC), w tym w najnowszym Raporcie Rocznym SAP sporządzonym na formularzu 20-F złożonym w SEC. Ostrzega się czytelników przed nadmiernym poleganiem na tychże stwierdzeniach wybiegających w przyszłość, które są aktualne jedynie w okresie ich publikacji.

© 2013 SAP AG. Wszelkie prawa zastrzeżone.

SAP oraz nazwy innych produktów i usług SAP wymienione w niniejszym dokumencie, a także ich znaki logo są znakami towarowymi lub zastrzeżonymi znakami towarowymi firmy SAP AG w Niemczech i innych krajach. Więcej informacji i uwag na temat znaków towarowych można znaleźć pod adresem http://www.sap.com/corporate-en/legal/copyright/index.epx#trademark.

Kontakt dla mediów:
Dominika Krzyżanowska-Kidała, SAP CEE, +48 604 416 989, dominika.krzyzanowska-kidala@sap.com
Dominik Walknowski, Edelman Polska, +48 601 091 888, dominik.walknowski@edelman.com