SAP wkracza do świata mody z aplikacją SAP Fashion Management

SAP NEWSBYTESAP AG (NYSE: SAP) ogłosił dziś nową aplikację SAP Fashion Management, która została przygotowana we współpracy z wiodącymi markami ze świata mody oraz z firmą attune consulting, specjalizującą się w rozwiązaniach technologicznych dla branży mody i lifestyle.

O modzie i rozwiązaniach dla handlu detalicznego rozmawiamy też dziś w Warszawie na konferencji „Retail XXI wieku z SAP”. Eksperci SAP przedstawiają trendy na rynku rozwiązań dla handlu detalicznego oraz sposoby na wzmocnienie „shopping experience” z pomocą nowych technologii. Wspólnie z firmą PrimeGlobal, partnerem konferencji, omawiamy kluczowe aspekty specyfiki zarządzania w handlu detalicznym – od logistyki po wielokanałową obsługę klienta i rozwiązania mobilne.

Aplikacja SAP Fashion Management, którą SAP zapowiedział w styczniu 2014, jest branżowym rozwiązaniem wspierającym zarządzanie handlem hurtowym, detalicznym i produkcją w branży mody. Dzięki SAP Fashion Management wsparcie działań operacyjnych we wszystkich tych obszarach może być zintegrowane na jednej platformie technologicznej, opartej na SAP HANA®. Celem zastosowania SAP HANA w branży mody jest przyspieszenie procesów i budowanie elastycznego biznesu na dużą skalę przy jednoczesnym wsparciu wzrostu przychodów, marż i wydajności.

Wiodące globalne marki z branży mody, takie jak Giorgio Armani i Luxottica, rozpoczęły już wdrażanie SAP Fashion Management. Celem, który im przyświeca, jest jednolite zarządzanie operacyjne w zakresie handlu hurtowego i detalicznego w ramach jednej, wyspecjalizowanej platformy technologicznej, która wykorzystuje te same dane podstawowe, procesy i informacje o stanach magazynowych.

“W Luxottice z entuzjazmem rozpoczęliśmy nasz projekt wdrożeniowy, obecne jesteśmy na etapie migrowania systemów” – powiedział Dario Scagliotti, CIO grupy Luxottica. “W ciągu najbliższych miesięcy przewidujemy znaczące zmiany w bieżących procesach operacyjnych.”

O rozwiązaniach dla branży mody i handlu detalicznego będziemy też rozmawiać podczas dyskusji panelowej na nadchodzącej międzynarodowej konferencji SAPPHIRE NOW, która odbędzie się w dn. 3-5 czerwca br. w Orlando na Florydzie. Będzie to okazja, aby dowiedzieć się więcej o SAP Fashion Management bezpośrednio od klientów i specjalistów SAP.

Po więcej aktualności zapraszamy na strony informacyjne SAP News Center oraz do śledzenia SAP na Twitterze @sapnews oraz na profile SAP Polska na Facebooku oraz Twitterze @SAPPolska.

Kontakt dla mediów:
Dominika Krzyżanowska-Kidała, SAP Polska, +48 604 416 989, dominika.krzyzanowska-kidala@sap.com
Dominik Walknowski, Edelman Polska, +48 601 091 888, dominik.walknowski@edelman.com