SAP rozwija portfolio rozwiązań CRM w chmurze

SAP zaprezentował nowe narzędzie dla dyrektorów marketingu – kokpit wydajności marketingowej oraz branżowe rozszerzenia CRM w chmurze do budowania zaangażowania klientów

WarszawaChcąc zyskać przewagę na współczesnym, konkurencyjnym rynku o globalnym zasięgu, nowoczesne firmy muszą znać swoich klientów lepiej, niż kiedykolwiek przedtem oraz komunikować się z nimi w sposób dostosowany do charakteru branży. Aby w tym pomóc, SAP poszerza swoją ofertę rozwiązań do zarządzania relacjami z klientami (CRM). Firma poinformowała o wprowadzeniu nowych, branżowych wersji rozwiązań do budowania zaangażowania klientów. Są one adresowane do przedsiębiorstw działających w takich sektorach, jak ubezpieczenia, handel detaliczny czy firmy użyteczności publicznej.

Innowacyjne, chmurowe rozwiązania SAP, zaprojektowane z myślą o usprawnieniu nowoczesnego marketingu, sprzedaży i obsługi klienta, wykorzystują zaawansowaną platformę chmurową SAP HANA®. Pozwala to zaoferować skuteczniejszą analizę predykcyjną, efektywniejszą realizację procesów biznesowych oraz ściślejszą integrację z istniejącymi systemami CRM i oprogramowaniem finansowym, osiągając jeszcze lepsze efekty. SAP stale wzbogaca swoje produkty o nowe, przydatne funkcje. W najnowszej ofercie znalazły się m.in. chmurowe rozwiązania do budowy zaangażowania klientów dla takich branż jak:

  • Ubezpieczenia. Rozwiązanie nowej generacji, dostarczane w chmurze, skierowane do ubezpieczycieli majątkowych i zdrowotnych, mające na celu ułatwienie kontaktów z klientami w trakcie całego procesu od pierwszego kontaktu z klientem do zakupu polisy.
  • Użyteczność publiczna. Rozwiązanie B2B, które pomaga personelowi działu sprzedaży w kontaktach z klientami komercyjnymi i przemysłowymi, ułatwiając nawiązywanie relacji, wyciąganie wniosków i finalizowanie transakcji.
  • Handel detaliczny. Rozwiązanie stworzone, aby pomóc pracownikom sklepu zapewnić klientom zupełnie nową jakość kupowania – poprzez zapewnienie im indywidualnego podejścia i pokierowanie ich przez proces zakupowy przy pomocy unikalnych, dostosowanych promocji, rekomendacji oraz informacji o lokalizacji danych towarów w ramach sieci sklepów.

SAP wprowadza również inne rozwiązanie – dostępny w chmurze kokpit menedżerski do zarządzania działaniami marketingowymi. Kokpit będzie wkrótce dostępny po polsku. Zapewnia ona menedżerom wgląd w procesy sprzedaży i marketingu. W oparciu o bieżące dane operacyjne wyświetla w czasie rzeczywistym kluczowe wskaźniki marketingowo-sprzedażowe i w inteligentny sposób powiadamia o zdarzeniach wymagających podjęcia natychmiastowych działań, na przykład o przekroczeniu budżetu, nieefektywnej kampanii albo wręcz przeciwnie – o zaskakujących sukcesach, takich jak wyjątkowo trafiona oferta albo premiera produktu, które przekroczyły początkowe oczekiwania.

Z kokpitu można korzystać przy pomocy dowolnego urządzenia, jest on intuicyjny i można go dostosowywać do potrzeb użytkownika. Przede wszystkim pozwala szybko odkryć i zrozumieć przyczyny poszczególnych wyników analiz. Kokpit może prezentować dane z dowolnego systemu źródłowego, a więc dyrektorzy mogą wykorzystać istniejące systemy marketingowe. Jest też zintegrowany z innymi produktami SAP, m.in. z aplikacjami SAP® CRM i SAP ERP, rozwiązaniem SAP Customer Engagement Intelligence oraz platformą społecznościową SAP Jam, a także z produktami partnerów SAP, takich jak Marketo, NetBase, Avention i Fan Appz.

„Coraz wyraźniejszym priorytetem firm zorientowanych na klienta jest zaangażowanie konsumentów. Uważamy, że raport Gartnera potwierdza wzrost rynku CRM oraz wzmacniającą się pozycję SAP, którą zawdzięczamy dobrym produktom oraz rosnącej popularności naszych chmurowych rozwiązań CRM” — powiedział Jamie Anderson, wiceprezes SAP ds. marketingu rozwiązań do budowania zaangażowania klientów. „Wprowadzenie rozwiązań sprofilowanych pod kątem konkretnych branż pokazuje, jakie znaczenie przywiązujemy do rozwiązań CRM w chmurze oraz nowych sposobów budowania zaangażowania klientów”.

Rozwiązania SAP do budowania zaangażowania klientów stanowią część oferty chmurowych rozwiązań CRM, które zaprojektowano z myślą o zwiększaniu efektywności działów marketingu, sprzedaży i obsługi klienta. Należą do nich rozwiązania z rodziny SAP Cloud for Customer: SAP Cloud for Sales, SAP Cloud for Service oraz SAP Cloud for Social Engagement. Ponadto ofertę tą wzbogacają rozwiązania należącej do SAP firmy hybris, która dostarcza najlepszy w swojej klasie pakiet wielokanałowego wsparcia działań sprzedażowych. Oprogramowania hybris pomaga firmom realizować wszystkie procesy sprzedaży bezpośredniej i budować spójne, jednolite doświadczenie dla konsumentów, niezależnie od tego, z jakiego kanału zakupowego korzystają.

Zapraszamy do śledzenia aktualności SAP na stronach informacyjnych SAP News Center oraz na Twitterze @sapnews, a także na profilach SAP Polska na Facebooku oraz Twitterze @SAPPolska.

Materiały graficzne i filmowe dla mediów:

Webcasty, informacje prasowe, protokoły obrad „okrągłego stołu” dla mediów, prezentacje oraz wpisy na blogach dotyczące konferencji SAP TechEd zostaną udostępnione w serwisie prasowym firmy SAP pod adresem www.news.sap.com. Na stronie www.sap.com/photos znajdują się materiały filmowe przeznaczone do emisji oraz cyfrowe zdjęcia prasowe, które można przeglądać i pobierać. Na tej platformie znajdują się także materiały w wysokiej rozdzielczości, które mogą Państwo wykorzystać w swoich kanałach medialnych. Relacje wideo na różne tematy można znaleźć pod adresem www.sap-tv.com. Dostępne tam filmy użytkownicy mogą zamieszczać na własnych stronach internetowych. Można też przesyłać łącza do filmów za pośrednictwem poczty elektronicznej lub uruchomić subskrypcję kanałów RSS z SAP TV. Informacje o firmie SAP można śledzić w serwisie Twitter: @sapnews.

O SAP

SAP, lider na rynku oprogramowania dla przedsiębiorstw, pomaga uzyskiwać lepsze wyniki przedsiębiorstwom każdej wielkości i z każdej branży. Rozwiązania firmy SAP pozwalają przedsiębiorstwom i ich pracownikom efektywniej współpracować, i lepiej wykorzystywać posiadane informacje biznesowe w celu zdobycia przewagi nad konkurencją ― zarówno na zapleczu, jak i na sali spotkań zarządu, w magazynie i w sklepie, z wykorzystaniem komputerów stacjonarnych i urządzeń mobilnych. Aplikacje i usługi SAP umożliwiają ponad 258 tys. klientów prowadzenie działalności w sposób przynoszący zyski, szybkie dostosowywanie się do nowych warunków oraz ciągły rozwój. Więcej informacji można znaleźć pod adresem www.sap.com.

Wszelkie stwierdzenia zawarte w niniejszym dokumencie, które nie stanowią faktów historycznych, są opiniami wybiegającymi w przyszłość – zgodnie z definicją zawartą w amerykańskiej ustawie Private Securities Litigation Reform Act z roku 1995. Słowa takie jak: „spodziewać się”, „uważać”, „szacować”, „oczekiwać”, „prognozować”, „mieć zamiar”, „móc”, „planować”, „przewidywać” i „wyrażać wolę”, jak i inne podobne wyrażenia, które odnoszą się do firmy SAP, są tego typu stwierdzeniami wybiegającymi w przyszłość. SAP nie zobowiązuje się do publikowania aktualizacji ani sprostowań takich stwierdzeń wybiegających w przyszłość. Wszystkie stwierdzenia tego typu są obarczone ryzykiem i niepewnością, w wyniku czego faktyczne wyniki mogą w istotny sposób różnić się od oczekiwań. Czynniki, które mogą wpływać na przyszłe wyniki finansowe firmy SAP, zostały szczegółowo omówione w dokumentach złożonych przez SAP w Amerykańskiej Komisji ds. Giełdy i Papierów Wartościowych (U.S. Securities and Exchange Commission — SEC), w tym w najnowszym Raporcie Rocznym SAP sporządzonym na formularzu 20-F złożonym w SEC. Ostrzega się czytelników przed nadmiernym poleganiem na tychże stwierdzeniach wybiegających w przyszłość, które są aktualne jedynie w okresie ich publikacji.

© 2013 SAP AG. Wszelkie prawa zastrzeżone.

SAP oraz nazwy innych produktów i usług SAP wymienione w niniejszym dokumencie, a także ich znaki logo są znakami towarowymi lub zastrzeżonymi znakami towarowymi firmy SAP AG w Niemczech i innych krajach. Więcej informacji i uwag na temat znaków towarowych można znaleźć pod adresem http://www.sap.com/corporate-en/legal/copyright/index.epx#trademark.

Kontakt dla mediów:
Dominika Krzyżanowska-Kidała, SAP CEE, +48 604 416 989, dominika.krzyzanowska-kidala@sap.com
Dominik Walknowski, Edelman Polska, +48 601 091 888, dominik.walknowski@edelman.com