SAPPHIRE NOW: SAP Fiori za darmo; zintegrowana platforma finansowa, działająca w czasie rzeczywistym oraz szereg innowacji SAP HANA

Podczas SAP SAPPHIRE NOW w Orlando firma SAP zaprezentowała nowości, które wcielają w życie główne przesłanie konferencji – innowacyjność poprzez upraszczanie. Ogłoszono m.in. włączenie SAP Fiori i SAP Screen Personas do oprogramowania SAP bez dodatkowych kosztów oraz nową, chmurową platformę SAP Simple Finance

WarszawaFirma SAP ogłosiła podczas konferencji SAPPHIRE NOW w Orlando, że dla wszystkich nowych i obecnych klientów SAP zostanie bezpłatnie udostępniony interfejs SAP Fiori, zapewniający przyjazny i wygodny interfejs, niezależnie od urządzenia, oraz dostęp do podstawowych funkcji systemów biznesowych SAP z poziomu urządzeń mobilnych. Do oprogramowania SAP dołączony będzie także pakiet SAP Screen Personas, umożliwiający personalizację pracy z oprogramowaniem SAP.

Przedstawiono również wprowadzenie do oferty platformy SAP Simple Finance, agregującej wszystkie zadania stojące przed departamentami finansów i ułatwiającej ich realizację w chmurze SAP Cloud, działającej na SAP HANA. SAP od lat jest liderem rynku rozwiązań finansowych. Bazując na bliskiej współpracy z klientami zidentyfikowano, jak uprościć pracę dyrektorów finansowych i zapewnić im rozwiązanie, które pozwoli przyspieszać transformację w działach finansów i szybciej dostarczać strategiczne wyniki pracy biznesowi. Dzięki SAP Simple Finance informacje finansowe mogą być dostępne w czasie rzeczywistym.

SAP ogłosił również szereg nowości związanych z SAP HANA, nowoczesną platformą, która pozwala przyspieszyć transformację biznesu i wprowadzanie innowacji w chmurze. Są wśród nich nowe cechy i funkcjonalności aplikacji opartych na SAP HANA, nowe funkcje mobilne i analityczne, a także nowe aspekty integracji w chmurze i przyjaznych, otwartych interfejsów użytkownika.

SAP Fiori za darmo włączony do oprogramowania SAP

„Chcieliśmy, aby wszyscy klienci SAP mieli prosty dostęp do rozwiązań światowej klasy” – powiedział Bill McDermot, CEO SAP. „Sądząc po komercyjnym sukcesie, jaki odniosło SAP Fiori, nasi klienci zgadzają się z nami w tym względzie. Część z użytkowników naszego oprogramowania uważa, że nie powinniśmy pobierać dodatkowych opłat za korzystanie z Fiori. Uznaliśmy, że mają rację. Dlatego od teraz SAP Fiori dołączany jest do oprogramowania SAP za darmo.”

Wprowadzony na rynek w ubiegłym roku pakiet SAP Fiori to przyjazny, wyposażony w wygodny interfejs użytkownika zbiór aplikacji do zarządzania kluczowymi funkcjami systemów SAP przy pomocy różnorakich urządzeń, włącznie z tabletami i smartfonami. Obecnie istnieje ponad 300 aplikacji, które korzystają z SAP Fiori UX (user experience).

W wyniku analizy potrzeb użytkowników biznesowych, SAP stworzył również zestaw narzędzi i technologii SAP Screen Personas, które umożliwiają klientom i partnerom szybką personalizację oprogramowania SAP pod kątem ich przedsiębiorstwa. Dzięki integracji SAP Screen Personas z interfejsem SAP GUI dla HTML w prosty sposób będą mogli z niego skorzystać także klienci już posiadający rozwiązania SAP.

Dodatkowo, za sprawą zaprezentowanego w wersji beta, środowiska deweloperskiego SAP River – funkcjonującego, jako część SAP HANA Cloud Platform – klienci korzystający z rozwiązań SAP, będą mogli tworzyć nowe lub rozbudowywać istniejące już aplikacje SAP Fiori, dostosowując je do swoich potrzeb.

Pełna informacja prasowa nt. udostępnienia SAP Fiori i SAP Screen Personas (ang.) znajduje się w SAP News Center. Więcej szczegółów odnośnie SAP Fiori User Experience pod adresem www.sap.com/ux-faq.

Simple Finance – dobra wiadomość dla dyrektorów finansowych

“SAP Simple Finance, działający w chmurze SAP Cloud, opartej na SAP HANA, ustanawia nowy standard oprogramowania biznesowego w swojej kategorii. Zyskując możliwość prowadzenia analiz w czasie rzeczywistym oraz planowania, korzystając z zalet chmury, działy finansowe i przewodzący im dyrektorzy finansowi mogą teraz znacznie sprawniej realizować swoje zadania w prowadzeniu przedsiębiorstwa.” – powiedział Bernd Leukert, z SAP, Products & Innovation.

Dzięki rozwiązaniom zintegrowanym w SAP Simple Finance, działy finansowe mogą realizować w czasie rzeczywistym takie kluczowe procesy jak planowanie, analityka, księgowość, operacje finansowe, szacowanie ryzyka oraz dbanie
o zgodność z prawem. Wszystko to w niezawodnym i bezpiecznym środowisku chmurowym SAP Cloud, działającym
w oparciu o SAP HANA. Chcąc zaspokoić potrzeby działów finansowych na całym świecie SAP planuje dostosowanie Simple Finanse do wymogów 25 branż i ponad 50 krajów.

SAP Simple Finance można w prosty sposób połączyć z innymi produktami z szerokiego portfolio aplikacji chmurowych SAP przeznaczonych dla kluczowych obszarów prowadzenia biznesu. Klienci mogą też dodatkowo skorzystać z SAP Fiori, aby uzyskać wygodny i szybki dostęp do najpowszechniejszych czynności z poziomu urządzenia mobilnego.

Dopełnieniem elastycznego charakteru SAP Simple Finance jest dostępność, jako usługa zarządzana w ramach SAP HANA Enterprise Cloud, ale także w modelu hybrydowym, współpracując z innymi chmurami i istniejącymi już rozwiązaniami on-premise, dzięki czemu klienci mogą w prosty sposób powiększyć możliwości swojego obecnego zaplecza IT.

Pełna informacja prasowa nt. SAP Simple Finance (ang.) znajduje się w SAP News Center.

Nowości w SAP HANA

“Nowości w SAP HANA zaprezentowane na SAPPHIRE NOW dowodzą, że SAP HANA to nowoczesna platforma umożliwiająca klientom innowacyjne podejście do biznesu i przeniesienie ich przedsiębiorstw w chmurę”, powiedział Steve Lucas z SAP, Platform Solutions. “Łącząc innowacje SAP HANA, technologii mobilnych i Big Data z jeszcze prostszą migracją do chmury, SAP zapewnia całościową usługę, która pozwala klientom skupić się na tym, co najważniejsze – przekuwać innowacyjność w sukces.”

Wśród nowości dotyczących SAP HANA, ogłoszonych podczas konferencji SAPPHIRE NOW w Orlando znalazły się m.in.:

 • SAP HANA jako platforma dla wszystkich aplikacji
  Nowa wersja dodatku Service Pack 8 (SP8) dla SAP HANA daje klientom jeszcze większe możliwości przyśpieszenia, unowocześnienia i uproszczenia ich działalności. Klienci mogą zwiększyć możliwości SAP HANA, korzystając z szerokiego wachlarza partnerów SAP, w tym Red Hat Enterprise Linux oraz systemów opartych na procesorze Intel E7v2.
  Na platformie SAP HANA SP8 można też uruchomić oprogramowanie SAP Lumira, zapewniające możliwość realizacji zadań z zakresu analityki biznesowej oraz wizualizacji danych w czasie rzeczywistym.
 • Szybka i prosta migracja do chmury, działającej na SAP HANA
  Do istniejących już pięciu przystępnych zestawów typu rapid-deployment dodano nowe, gotowe rozwiązania, stworzone z myślą o handlu detalicznym, branży ubezpieczeniowej, zarządzaniu dostawami (SNC) oraz integracji z siecią Ariba.
 • Technologia SAP HANA Cloud Integration już dostępna, jako samodzielne rozwiązanie
  Od teraz klienci mogą korzystać z technologii SAP HANA Cloud Integration, jako z samodzielnego rozwiązania do integracji posiadanych aplikacji, danych oraz procesów pomiędzy chmurą a rozwiązaniami on-premise, w tym aplikacji SAP i innych producentów.
 • Jeszcze mocniejsza integracja SAP HANA z SAP Data Services
  Najnowsze wersje SAP Data Services i SAP Information Steward dają użytkownikom biznesowym oraz IT jeszcze większe możliwości uzyskania natychmiastowych korzyści z analiz Big Data. Wśród nowych funkcji znalazła się obsługa Apache Hadoop 2.0, głębsza integracja z SAP HANA i intuicyjnymi kokpitami do monitorowania pracy, a także łatwiejsze definiowanie reguł i widoków w SAP Informacji Steward.
 • Mobilne Big Data
  SAP Consumer Insight 365 to nowa chmurowa usługa, korzystająca z możliwości platformy SAP HANA. Umożliwia przeanalizowanie i wyciągnięcie wartościowych wniosków ze zanonimizowanych danych krążących w sieciach operatorów telefonii komórkowej. Dzięki tej nowej ofercie SAP chce umożliwić przedsiębiorstwom skorzystanie z narzędzi, które pozwolą im być bliżej swoich konsumentów i lepiej poznać ich potrzeby.
 • Red Hat Enterprise Linux uzyskał certyfikację SAP HANA
  SAP rozszerza opcje systemów operacyjnych dla SAP HANA, certyfikując użycie platformy na Red Hat Enterprise Linux, oraz procesorze Intel z rodziny Ivy Bridge. Umożliwia to klientom osiągnięcia założonej wydajności i innowacyjności, bez konieczności zmiany architektury informatycznej. Klienci SAP mogą wybrać dogodną platformę, na której chcą wdrożyć a następnie korzystać z aplikacji oraz rozwiązań do zarządzania danymi w czasie rzeczywistym.
 • HP Converged Systemu 900 uzyskał certyfikację SAP HANA
  Nowy HP ConvergedSystem 900, zdolny do dostarczenia nawet 12 terabajtów danych w jednej puli – zaspokajając tym samym potrzeby nawet kluczowych dla biznesu aplikacji – zyskał certyfikat SAP dla SAP HANA.
 • SAP HANA dostępny także na VMware vSphere 5.5
  SAP HANA na VMware vSphere 5.5 jest już dostępny w wersji dla pojedynczej maszyny wirtualnej (VM) – działając na dedykowanym, certyfikowanym serwerze SAP HANA. SAP zamierza też udostępnić scenariusz dla wielu maszyn wirtualnych na certyfikowanych serwerach SAP HANA. Rozwiązanie to pomoże klientom wprowadzić do biznesu innowacje, jednocześnie upraszczając centra danych, szybciej osiągając zamierzony efekt, wyższy poziom usług oraz obniżając koszt eksploatacji (TCO).

Pełna informacja prasowa nt. nowości w SAP HANA (ang.) znajduje się w SAP News Center.

Zapraszamy na strony SAP Newsroom i do śledzenia SAP na Twitterze: @sapnews oraz SAP Polska na naszych profilach na Facebooku oraz Twitterze @SAPPolska.

Materiały graficzne i filmowe dla mediów:

Webcasty, informacje prasowe, protokoły obrad „okrągłego stołu” dla mediów, prezentacje oraz wpisy na blogach dotyczące konferencji SAP TechEd zostaną udostępnione w serwisie prasowym firmy SAP pod adresem www.news-sap.com. Na stronie www.sap.com/photos znajdują się materiały filmowe przeznaczone do emisji oraz cyfrowe zdjęcia prasowe, które można przeglądać i pobierać. Na tej platformie znajdują się także materiały w wysokiej rozdzielczości, które mogą Państwo wykorzystać w swoich kanałach medialnych. Relacje wideo na różne tematy można znaleźć pod adresem www.sap-tv.com. Dostępne tam filmy użytkownicy mogą zamieszczać na własnych stronach internetowych. Można też przesyłać łącza do filmów za pośrednictwem poczty elektronicznej lub uruchomić subskrypcję kanałów RSS z SAP TV. Informacje o firmie SAP można śledzić w serwisie Twitter: @sapnews.

O SAP

SAP jest liderem rynku aplikacji biznesowych na świecie i w Polsce. Pomagamy firmom i instytucjom dowolnej wielkości i z każdej branży działać lepiej. Rozwiązania SAP pozwalają przedsiębiorstwom i ich pracownikom efektywniej współpracować i lepiej wykorzystywać posiadane informacje w celu zdobycia przewagi nad konkurencją. Produkty SAP znajdują zastosowanie zarówno na sali spotkań zarządu, jak i na zapleczu, w sklepach i magazynach, z wykorzystaniem komputerów stacjonarnych i urządzeń mobilnych. Aplikacje i usługi SAP umożliwiają ponad 258 tys. klientów prowadzenie działalności w sposób przynoszący zyski, szybkie dostosowywanie się do nowych warunków oraz ciągły rozwój. Więcej informacji można na stronach www.sap.com i www.sap.pl.

Wszelkie stwierdzenia zawarte w niniejszym dokumencie, które nie stanowią faktów historycznych, są opiniami wybiegającymi w przyszłość – zgodnie z definicją zawartą w amerykańskiej ustawie Private Securities Litigation Reform Act z roku 1995. Słowa takie jak: „spodziewać się”, „uważać”, „szacować”, „oczekiwać”, „prognozować”, „mieć zamiar”, „móc”, „planować”, „przewidywać” i „wyrażać wolę”, jak i inne podobne wyrażenia, które odnoszą się do firmy SAP, są tego typu stwierdzeniami wybiegającymi w przyszłość. SAP nie zobowiązuje się do publikowania aktualizacji ani sprostowań takich stwierdzeń wybiegających w przyszłość. Wszystkie stwierdzenia tego typu są obarczone ryzykiem i niepewnością, w wyniku czego faktyczne wyniki mogą w istotny sposób różnić się od oczekiwań. Czynniki, które mogą wpływać na przyszłe wyniki finansowe firmy SAP, zostały szczegółowo omówione w dokumentach złożonych przez SAP w Amerykańskiej Komisji ds. Giełdy i Papierów Wartościowych (U.S. Securities and Exchange Commission — SEC), w tym w najnowszym Raporcie Rocznym SAP sporządzonym na formularzu 20-F złożonym w SEC. Ostrzega się czytelników przed nadmiernym poleganiem na tychże stwierdzeniach wybiegających w przyszłość, które są aktualne jedynie w okresie ich publikacji.

© 2013 SAP AG. Wszelkie prawa zastrzeżone.

SAP oraz nazwy innych produktów i usług SAP wymienione w niniejszym dokumencie, a także ich znaki logo są znakami towarowymi lub zastrzeżonymi znakami towarowymi firmy SAP AG w Niemczech i innych krajach. Więcej informacji i uwag na temat znaków towarowych można znaleźć pod adresem http://www.sap.com/corporate-en/legal/copyright/index.epx#trademark.

Kontakt dla mediów:

Dominika Krzyżanowska-Kidała, SAP CEE, +48 604 416 989, dominika.krzyzanowska-kidala@sap.com
Dominik Walknowski, Edelman Polska, +48 601 091 888, dominik.walknowski@edelman.com