SAP i FC Bayern Monachium: mistrzowie łączą siły

Partnerstwo technologiczne ułatwi realizację globalnych celów sportowych i ekonomicznych monachijskiego klubu

MONACHIUMPodczas pierwszej wspólnej konferencji prasowej na stadionie Allianz Arena w Monachium SAP SE (NYSE: SAP) i klub FC Bayern München AG poinformowali, że firma SAP stała się oficjalnym partnerem klubu w zakresie oprogramowania do analityki sportowej i oprogramowania dla przedsiębiorstw. Przez najbliższe trzy lata organizacje te będą wspólnie opracowywać innowacyjne rozwiązania, ktore pozwolą realizować cele FC Bayern: rozwój klubu na poziomie globalnym, maksymalizacja skuteczności zespołu oraz podnoszenie jego atrakcyjności dla kibiców z Monachium i całego świata.

Klub FC Bayern Monachium zakupił już w tym roku aplikację SAP® Customer Relationship Management (SAP CRM) oraz skalowalne rozwiązanie komercyjne od hybris software — firmy należącej do SAP. Dzięki tej technologii klub zamierza zacieśnić więzi z kibicami, zapewnić im bardziej spersonalizowaną interakcję i nagradzać za lojalność. W trakcie omawiania strategii działalności klubu FC Bayern, partnerzy szybko ustalili, że istnieje duży potencjał w szerszej współpracy, a technologia może zwiększyć nie tylko atrakcyjność, ale też skuteczność zespołu na murawie. Szczególne korzyści oczekiwane są w zakresie monitorowania sprawności i stanu zdrowia piłkarzy dzięki zastosowaniu platformy SAP HANA® i specjalistycznej wiedzy związanej z wszechstronną analizą danych, jaką dysponuje firma SAP.

„SAP posiada technologię, która pomoże nam w realizacji trzech głównych celów: optymalizacji procesów biznesowych w sposób sprzyjający naszemu globalnemu rozwojowi, zagwarantowaniu najwyższego poziomu sprawności naszych graczy i zapewnieniu jak największej atrakcyjności naszym kibicom” — mówi Karl-Heinz Rummenigge, były niemiecki napastnik piłkarski i prezes klubu FC Bayern Monachium. „FC Bayern Monachium to obecnie jeden z najlepszych klubów piłkarskich świata. Dzięki wykorzystaniu innowacyjnej technologii pragniemy zapewnić klubowi długoterminową pozycję światowego lidera. Skuteczność naszych piłkarzy i stan ich zdrowia mają ogromne znaczenie dla realizacji tego celu, podobnie jak współpraca z kibicami. Nasz klub ma ponad 292 mln kibiców na całym świecie, w tym 9,4 mln w USA. Mamy ambitne cele — zarówno sportowe, jak i finansowe — i pragniemy być inspiracją dla osób z całego świata”.

W ciągu ostatnich kilku lat firma SAP zwiększyła nacisk na innowacyjną technologię związaną z mediami, sportem i rozrywką, która pozwala zwiększyć skuteczność zespołów i poszczególnych zawodników, zwiększyć stopień zaangażowania kibiców oraz uprościć obsługę działań ligowych i stadionów. Obecnie SAP z powodzeniem współpracuje z wieloma organizacjami i stowarzyszeniami sportowymi w takich dyscyplinach, jak żeglarstwo, golf, wyścigi Formuły 1, krykiet, futbol amerykański, baseball, tenis, koszykówka i piłka nożna. W ostatnim czasie szczególne zainteresowanie wzbudziły opracowane przez SAP rozwiązania do analizy wskaźników skuteczności zawodników i zespołów.

„Partnerstwo firmy SAP i klubu FC Bayern Monachium stworzyło imponujące przymierze” — mówi Gerhard Oswald, członek zarządu firmy SAP SE odpowiedzialny za jakość, skalę i wsparcie. „Połączenie siły klubu FC Bayern Monachium z możliwościami oprogramowania SAP HANA pozwoli opracować nowe rozwiązania, które przekształcą świat futbolu pod każdym względem”.

Zapraszamy na strony SAP Newsroom i do śledzenia SAP na Twitterze: @sapnews oraz SAP Polska na naszych profilach na Facebooku oraz Twitterze @SAPPolska.

Informacje o firmie SAP
Będąca liderem na rynku oprogramowania dla przedsiębiorstw firma SAP (NYSE: SAP) pomaga usprawnić działalność firmom rozmaitej wielkości działającym w najróżniejszych branżach. SAP zapewnia całej organizacji — od zaplecza po zarząd, od magazynów po sklepy, od stacji roboczych po urządzenia przenośne — sprawniejszą pracę i lepsze wykorzystanie informacji biznesowych, aby utrzymać przewagę nad konkurencją. Aplikacje i usługi SAP działają u ponad 261 000 klientów, zapewniając im zyskowną działalność, ciągłą adaptację i zrównoważony rozwój. Więcej informacji można znaleźć w witrynie www.sap.com.

Wszelkie stwierdzenia zawarte w niniejszym dokumencie, niebędące faktami historycznymi, są stwierdzeniami dotyczącymi przyszłości w rozumieniu amerykańskiej ustawy o reformie przepisów procesowych dotyczących papierów wartościowych z 1995 r. (Private Securities Litigation Reform Act). Słowa, takie jak „oczekuje”, „jest przekonany”, „szacuje”, „spodziewa się”, „przewiduje”, „zamierza”, „może”, „planuje”, „prognozuje” „powinno”, „będzie” oraz podobne wyrażenia dotyczące firmy SAP są stwierdzeniami dotyczącymi przyszłości. Firma SAP nie ma obowiązku publikowania aktualizacji bądź korekt stwierdzeń dotyczących przyszłości. Wszelkie stwierdzenia dotyczące przyszłości narażone są na liczne czynniki ryzyka oraz czynniki losowe, które mogą powodować, że wyniki rzeczywiste będą się istotnie różnić od przewidywanych. Czynniki, które mogą mieć wpływ na przyszłe wyniki firmy SAP, omówiono szczegółowo w raportach firmy SAP dla amerykańskiej komisji papierów wartościowych i giełd (Securities and Exchange Commission, SEC) oraz w najnowszym, rocznym raporcie złożonym w komisji SEC w formularzu 20-F. Osobom czytającym dokument nie zaleca się pokładać nadmiernej ufności w stwierdzeniach dotyczących przyszłości.

© 2014 SAP SE. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Nazwa i logo SAP oraz nazwy i logo innych wymienionych produktów i usług SAP są znakami towarowymi lub zastrzeżonymi znakami towarowymi firmy SAP SE w Niemczech i w innych krajach. Więcej informacji o znakach towarowych można znaleźć na stronie http://www.sap.com/corporate-en/legal/copyright/index.epx#trademark.

Uwaga dla wydawców:
Gotowe filmy w standardzie odpowiednim do emisji, a także zdjęcia prasowe, znajdują się na stronie www.sap.com/photos. Na platformie tej można znaleźć materiały do publikacji w wysokiej rozdzielczości. Na stronie www.sap-tv.com znajdują się filmy na rozmaite tematy. Można je zamieszczać na własnych stronach internetowych, udostępniać za pomocą łączy we wiadomościach e-mail, a także subskrybować kanały RSS z serwisu SAP TV.

Kontakt dla mediów:
Dominika Krzyżanowska-Kidała, SAP CEE, +48 604 416 989, dominika.krzyzanowska-kidala@sap.com
Dominik Walknowski, Edelman Polska, +48 601 091 888, dominik.walknowski@edelman.com