Social Impact wybrał stypendystów programu Social Impact Start

Zwycięzcy – Mama CoWork i LifeBridge, otrzymają po 5000 euro na wsparcie projektów oraz możliwość udziału w miesięcznych warsztatach w Berlinie

WarszawaZnamy najlepsze projekty, zgłoszone do wspieranego przez SAP programu Social Impact Start: wśród projektów z Polski nagrodzone zostały Mama CoWork i LifeBridge. Nagrodą dla zwycięzców jest 5000 EUR oraz możliwość udziału w miesięcznym szkoleniu w Social Impact Lab, które odbędzie się jesienią br. w Berlinie. Program Social Impact Start organizowany był w Polsce i Europie Środkowo-Wschodniej po raz pierwszy, o stypendium mogli ubiegać się także przedsiębiorcy społeczni z Bułgarii, Czech, Węgier i Rosji.

Program stypendialny Social Impact Start powstał w ramach współpracy firmy SAP z organizacją Social Impact. Jest on przeznaczony dla startupów, których celem jest rozwiązywanie problemów społecznych z wykorzystaniem innowacji. Do tej pory wsparcie w ramach programu Social Impact Start otrzymało ponad 120 przedsiębiorców społecznych, głównie z państw niemieckojęzycznych. Dzięki temu, że programu został rozszerzony na kraje Europy Środkowo-Wschodniej przedsiębiorcy społeczni z Polski również mogli zgłaszać swoje projekty i walczyć o stypendium. Łącznie inicjatywom z naszej części Europy przyznano dziewięć nagród, w tym dwie dla projektów z naszego kraju:

Projekt Mama CoWork jest skierowany rodziców, zwłaszcza matek — prowadzących własną działalność, pracujących w wolnych zawodach i szukających pracy. Celem projektu jest umożliwienie takim osobom pracy, stworzenie miejsc “co-workingu”, zorganizowanie miejsca pracy – biura i wyposażenie oraz opieki nad dziećmi. Twórcy projektu chcą również ułatwić proces szukania pracy, zapewnić m.in. dostęp do sieci kontaktów, szkoleń oraz doradztwa zawodowego, stworzyć wirtualne biuro pośrednictwa pracy.

W ramach projektu LifeBridge rozwijane są dwa rozwiązania mobilne, które znacznie przyspieszą proces udzielania pierwszej pomocy. Korzystając z danych GPS, aplikacje mają alarmować użytkowników podłączonych w sieci LifeBridge o wypadkach w pobliżu ich lokalizacji, dzięki czemu będą mogli udzielić pierwszej pomocy zanim zjawi się personel medyczny.

Program Social Impact Start pomaga startupom w rozwoju projektów i w wypracowaniu trwałych koncepcji i modeli biznesowych. Zwycięzcy otrzymują wsparcie zarówno finansowe w postaci stypendium, jak i merytoryczne – uczestniczą w miesięcznym programie szkoleniowym odbywającym się terminie od 12 września do 15 października 2014 r. w Social Impact Lab w Berlinie. W tym czasie będą mieli okazję rozwinąć swoje pomysły biznesowe dzięki dostępowi do sieci wiodących przedsiębiorców społecznych oraz do intensywnych szkoleń i profesjonalnego doradztwa.

Więcej informacji o programie znaleźć można pod adresem www.socialimpactstart.eu/sis-ee

O SAP
SAP, lider na rynku oprogramowania dla przedsiębiorstw, pomaga uzyskiwać lepsze wyniki przedsiębiorstwom każdej wielkości i z każdej branży. Rozwiązania firmy SAP pozwalają przedsiębiorstwom i ich pracownikom efektywniej współpracować i lepiej wykorzystywać posiadane informacje biznesowe w celu zdobycia przewagi nad konkurencją ― zarówno na zapleczu, jak i na sali spotkań zarządu, w magazynie i w sklepie, z wykorzystaniem komputerów stacjonarnych i urządzeń mobilnych. Aplikacje i usługi SAP umożliwiają ponad 261 tys. klientów prowadzenie działalności w sposób przynoszący zyski, szybkie dostosowywanie się do nowych warunków oraz ciągły rozwój. Więcej informacji można znaleźć pod adresem www.sap.pl i www.sap.com.

O Social Impact
Scial Impact to organizacja non-profit założona w 1994 roku przez Norberta Kunza. Jest to organizacja pomagającą przedsiębiorcom społeczny w Niemczech. Prowadzi programy wspierające start-upy w Berlinie, Hamburgu, Frankfurcie, Wiedniu oraz Zurychu. Wizją Social Impact jest stworzenie najlepszego ekosystemu usług wspomagających działania przedsiębiorców społecznych w Niemczech oraz w innych krajach.

Kontakt dla mediów:
Dominika Krzyżanowska-Kidała, SAP Polska, +48 604 416 989, dominika.krzyzanowska-kidala@sap.com
Agata Mazur, SAP Polska, +48 22 541 66 51, agata.mazur@sap.com