Polska kolejnym przystankiem na trasie SAP Big Data Truck Tour 2014

SAP NEWSBYTERozmiar danych generowanych przez firmy i korporacje podwaja się co 18 miesięcy. Tego trendu nie sposób zatrzymać, ale też nie trzeba się go obawiać. W drugiej połowie października w Warszawie i Poznaniu, w ramach Big Data Truck Tour 2014, firma SAP przedstawi wymierne korzyści z analizy ogromnych zbiorów różnorodnych danych. W specjalnej ciężarówce SAP, pełniącej rolę mobilnego showroom’u, zostanie zaprezentowany szereg zastosowań technologii SAP wykorzystywanej do analizy Big Data w wielu sektorach rynkowych.


Obszarów, gdzie technologia Big Data może znaleźć zastosowanie, jest bardzo wiele. Od prognozowania zachowań konsumentów przez działy sprzedaży, po optymalizację łańcucha dostaw w logistyce i transporcie lub monitorowanie i prognozowanie płynności finansowej w sektorze bankowym. Odwiedzający SAP Big Data Truck będą mogli dowiedzieć się m.in., jak analizy wielkich zbiorów danych pomogły – choćby Niemcom w wygraniu niedawnego Mundialu w Brazylii. Przedstawiciele sektora przemysłowego poznają nowoczesny sposób zarządzania swoim biznesem. Cenną wiedzę powinny zdobyć także firmy specjalizujące się w dystrybucji i handlu – eksperci SAP pokażą korzyści z analizy Big Data na przykładzie inteligentnych automatów do sprzedaży pożywienia i napojów, które potrafią określać nie tylko preferencje, ale też poziom zadowolenia klientów. Nie zabraknie też przykładów wykorzystania technologii Big Data w zarządzaniu obiektami użyteczności publicznej, takimi jak stadiony czy dworce kolejowe.


“Istotą Big Data jest sięganie przez przedsiębiorstwa do danych spoza swojej branży, ich analiza i skojarzenie ze znanymi sobie informacjami w celu budowania nowych usług, nowych modeli biznesowych, a więc wymiernej korzyści dla ich właścicieli. W SAP Big Data Truck chcemy wyjaśnić, jak nasze rozwiązania mogą wspomóc przedsiębiorstwa w zwiększaniu swojej konkurencyjności i innowacyjności. W tym celu przygotowaliśmy wiele scenariuszy, które odzwierciedlają realne wyzwania, z którymi mierzą się obecnie firmy. Na ich przykładzie pokażemy, że coraz większe pokłady danych wcale nie muszą być przekleństwem, lecz receptą na sukces – jeśli tylko potrafimy nimi efektywnie zarządzać” – powiedział Dariusz Brankowski, Dyrektor Sprzedaży Platform Solutions, SAP Polska.


Poza Polską, tegoroczna trasa SAP Big Data Truck obejmuje: Austrię, Belgię, Czechy, Danię, Niemcy, Francję, Finlandię, Włochy, Holandię Norwegię, Portugalię, Słowację, Hiszpanię, Szwecję, Szwajcarię i Wielką Brytanię.

Więcej informacji na temat SAP Big Data Truck Tour 2014

O SAP

SAP jest liderem rynku aplikacji biznesowych na świecie i w Polsce. Pomagamy firmom i instytucjom dowolnej wielkości i z każdej branży działać lepiej. Rozwiązania SAP pozwalają przedsiębiorstwom i ich pracownikom efektywniej współpracować i lepiej wykorzystywać posiadane informacje w celu zdobycia przewagi nad konkurencją. Produkty SAP znajdują zastosowanie zarówno na sali spotkań zarządu, jak i na zapleczu, w sklepach i magazynach, z wykorzystaniem komputerów stacjonarnych i urządzeń mobilnych. Aplikacje i usługi SAP umożliwiają ponad 261 tys. klientów prowadzenie działalności w sposób przynoszący zyski, szybkie dostosowywanie się do nowych warunków oraz ciągły rozwój. Więcej informacji na stronach www.sap.com i www.sap.pl

Kontakt dla mediów:

Karol Czyżewski, Edelman Polska, +48 607 034 261, karol.czyzewski@edelman.com

Dominik Walknowski, Edelman Polska, +48 601 091 888, dominik.walknowski@edelman.com