SAP i Women’s Tennis Association (WTA) zmieniają kobiecy tenis dzięki nowej aplikacji trenerskiej, która umożliwia analizowanie gry w czasie rzeczywistym

Wspierana przez platformę SAP HANA, aplikacja mobilna SAP pozwala zawodniczkom i trenerom WTA analizować grę podczas meczu

SAP NEWSBYTEFirma SAP i Women’s Tennis Association (WTA) zapowiedziały przełomową innowację technologiczną, dzięki której trenerzy będą mogli podczas przerwy wnosić na kort, zaaprobowane przez WTA, urządzenie mobilne i wykorzystać dane generowane w czasie rzeczywistym, aby przeanalizować grę swojej zawodniczki. Aplikacja, która w tym sezonie była używana po meczach tenisowych w celu przygotowania się do kolejnych, w 2015 roku będzie dostępna dla trenerów już w trakcie przerw między setami. Firmy poinformowały o najnowszym rozwiązaniu podczas trwającego do 26 października turnieju 2014 BNP Paribas WTA Finals w Singapurze.


Możliwość rozmowy z trenerem w przerwie meczu została wprowadzona przez WTA w 2008 roku jako inicjatywa telewizyjna, aby przybliżyć fanom tenisa kulisy podejmowania przez sztaby szkoleniowe strategicznych decyzji. Podczas tworzenia aplikacji, eksperci SAP blisko współpracowali z zawodniczkami i trenerami WTA, aby zagwarantować, że zgromadzone dane i narzędzia analityczne zapewnią im lepszy ogląd podczas meczu.
“Uważamy, że technologia odegra ważną rolę w modernizacji naszej dyscypliny, oferując fanom więcej informacji bez jednoczesnego naruszania czystości gry. Tenis jest sportem napędzanym danymi, a informacja to potęga. Wiele meczy tenisowych sprowadza się do kilku kluczowych punktów, a przewaga jaką trenerzy i zawodniczki zyskują poprzez analizowanie trendów i danych, może zadecydować o wyniku. Technologia SAP wyznacza nowy standard kobiecego tenisa” – powiedziała Stacey Allaster, Dyrektor Generalny i Prezes WTA.


Obecnie, zawodniczki i trenerzy WTA otrzymują od SAP pomeczową analizę, która pozwala im wizualizować subtelne zmiany technik używanych przez tenisistki podczas meczu. Jest to nieoceniona pomoc przy analizowaniu gry. W trakcie sezonu WTA 2014, eksperci technologiczni SAP blisko współpracowali z trenerami i zawodniczkami, aby ustalić, które informacje mają największe znaczenie i stworzyć zaawansowane rozwiązanie analityczne do optymalizowania wydajności. W rezultacie, firma SAP stworzyła prostą i intuicyjną aplikację, która zapewnia dostęp do kluczowych informacji w czasie rzeczywistym.


Oprócz aplikacji trenerskiej, firma SAP opracowała oficjalną aplikację mobilną WTA Finals, która zapewnia fanom z całego świata dostęp do: najnowszych wiadomości, powtórek spotkań, sondaży, statystyk, profilów i zdjęć tenisistek, a także do informacji o turniejach i dostępności biletów.


Na przestrzeni kilku ostatnich lat, firma SAP położyła duży nacisk na pomoc w transformacji branży medialnej, sportowej i rozrywkowej z wykorzystaniem innowacyjnych technologii. Dziś SAP współpracuje z licznymi organizacjami i związkami sportowymi reprezentującymi takie dyscypliny jak: żeglarstwo, golf, wyścigi Formuły 1, krykiet, futbol amerykański, baseball, tenis, koszykówka i piłka nożna.


Zapraszamy na strony SAP Newsroom i do śledzenia SAP na Twitterze: @sapnews oraz SAP Polska na naszym profilu na Facebooku.

WTA
WTA jest globalnym liderem w dziedzinie profesjonalnego sportu kobiecego. Organizacja zrzesza 2,500 tenisistek z 92 państw, które współzawodniczą o nagrody o rekordowej wartości 118 milionów dolarów podczas 54 zawodów WTA i czterech turniejów Wielkiego Szlema w 33 krajach. W 2013 roku, kobiece zawody tenisowe przyciągnęły niemal 5,4 miliona widzów, a znacznie więcej fanów oglądało je w telewizji oraz w kanałach cyfrowych. Sezon 2014 kończy się mistrzostwami WTA w Singapurze, które odbywają się w dniach 17-26 października 2014 roku, oraz turniejem mistrzyń Garanti Koza w Sofii w Bułgarii, który będzie rozgrywany od 28 października do 2 listopada 2014 roku. Więcej informacji na stronie www.wtatennis.com


O SAP
SAP jest liderem rynku aplikacji biznesowych na świecie i w Polsce. Pomagamy firmom i instytucjom dowolnej wielkości i z każdej branży działać lepiej. Rozwiązania SAP pozwalają przedsiębiorstwom i ich pracownikom efektywniej współpracować i lepiej wykorzystywać posiadane informacje w celu zdobycia przewagi nad konkurencją. Produkty SAP znajdują zastosowanie zarówno na sali spotkań zarządu, jak i na zapleczu, w sklepach i magazynach, z wykorzystaniem komputerów stacjonarnych i urządzeń mobilnych. Aplikacje i usługi SAP umożliwiają ponad 263 tys. klientów prowadzenie działalności w sposób przynoszący zyski, szybkie dostosowywanie się do nowych warunków oraz ciągły rozwój. Więcej informacji na stronach www.sap.com i www.sap.plKontakt dla mediów:
Karol Czyżewski, Edelman Polska, +48 607 034 261, karol.czyzewski@edelman.com


Dominik Walknowski, Edelman Polska, +48 601 091 888, dominik.walknowski@edelman.com