SAP wybrany liderem w raporcie poświęconym systemom SaaS do zarządzania zasobami ludzkimi

SAP NEWSBYTEFirma SAP została wybrana liderem systemów SaaS (Software as a Service) do zarządzania zasobami ludzkimi przez niezależną firmę badawczą Forrester Research. W raporcie The Forrester Wave: Saas Human Resources Management Systems (Q4 2014) rozwiązania chmurowe SAP SucessFactors zostały ocenione najwyżej m.in. na podstawie bieżącej oferty firmy, jej strategii oraz obecności rynkowej.

W 2012 roku, należąca do SAP firma SuccessFactors, rozpoczęła tworzenie systemu SaaS do zarządzania kadrami o nazwie SuccessFactors Employee Central. Jego najwyższa pozycja w ostatnim raporcie Forrester Research odzwierciedla nacisk, jaki firma SAP kładzie na rozwiązania chmurowe projektowane pod kątem wyników biznesowych. Z biegiem czasu kadry firm czy organizacji stały się coraz bardziej globalne, wirtualne i elastyczne. Aby sprostać temu wyzwaniu, pracodawcy potrzebowali skoncentrowanych na pracowniku systemów, które są zgodne ze strategiami biznesowymi firmy i ułatwiają ich realizację. Dzięki elastyczności i funkcjonalności pakietu HCM SuccessFactors, który obejmuje rozwiązania do zarządzania talentami oraz podstawowe oprogramowanie HR, firmy mogą uprościć dostarczanie usług zarządzania zasobami ludzkimi, budować zaangażowanie pracowników i osiągać dobre wyniki biznesowe. Wszystko to za sprawą innowacyjności, jaką zapewnia chmura.

“Dotychczasowe, tradycyjne oprogramowanie HR skupiało się albo na zarządzaniu talentem, albo na systemie dokumentacji. Dzięki SuccessFactors Employee Central możliwa jest efektywna budowa zaangażowania pracowników, ponieważ pozwala na powiązanie ludzi i strategii z wynikami biznesowymi. Wynikiem tego jest wzrost strategicznego znaczenia HR z perspektywy dyrektora generalnego. Klienci szukają elastyczności i prostoty, a także dostępu mobilnego oraz współpracy i zaangażowania społecznościowego. Cieszymy się, że wyróżniono naszą kompleksową ofertę SaaS HRMS, która łączy globalny system dokumentacji, rozbudowane funkcje zarządzania talentem oraz międzynarodowy mechanizm listy płac” – powiedział Mike Ettling, prezes ds. rozwiązań HR w SuccessFactors, spółce SAP.

O SAP
SAP jest liderem rynku aplikacji biznesowych na świecie i w Polsce. Pomagamy firmom i instytucjom dowolnej wielkości i z każdej branży działać lepiej. Rozwiązania SAP pozwalają przedsiębiorstwom i ich pracownikom efektywniej współpracować i lepiej wykorzystywać posiadane informacje w celu zdobycia przewagi nad konkurencją. Produkty SAP znajdują zastosowanie zarówno na sali spotkań zarządu, jak i na zapleczu, w sklepach i magazynach, z wykorzystaniem komputerów stacjonarnych i urządzeń mobilnych. Aplikacje i usługi SAP umożliwiają ponad 263 tys. klientów prowadzenie działalności w sposób przynoszący zyski, szybkie dostosowywanie się do nowych warunków oraz ciągły rozwój. Więcej informacji można na stronach www.sap.com i www.sap.pl

Kontakt dla mediów:
Karol Czyżewski, Edelman Polska, +48 607 034 261, karol.czyzewski@edelman.com
Dominik Walknowski, Edelman Polska, +48 601 091 888, dominik.walknowski@edelman.com