SAP wybrany przez niezależne ośrodki badawcze liderem w dziedzinie zarządzania firmową mobilnością

SAP NEWSBYTEFirma SAP została uznana liderem w dziedzinie Enterprise Mobile Management (EMM) przez firmy badawcze Forrester Research i IDC. Oferta rozwiązań SAP Mobile Secure uzyskała najlepszą ocenę zarówno w raporcie The Forrester Wave: Enterprise Mobile Management Wave (Q3 2014), jak i IDC MarketScape: Worldwide Enterprise Mobility Management Software 2014 Vendor Assessment. Obydwa prestiżowe wyróżnienia są świadectwem innowacyjności rozwiązań SAP na rynku zarządzania mobilnością i bezpieczeństwem.

Według raportu IDC MarketScape: “SAP może zapewnić swoim klientom kompletne rozwiązania do zarządzanie mobilnością, oferując platformę do budowania i wdrażania aplikacji mobilnych, a także technologię do zarządzania nimi i zabezpieczenia ich przez cały okres użytkowania”.

W raporcie The Forrester Wave: EMM (Q3 2014) liderzy, w tym SAP – przedstawieni są jako producenci, którzy “oferują zrównoważone funkcje zarządzania systemem operacyjnym, aplikacjami i danymi, jednocześnie dostarczając elastyczne aplikacje biznesowe. Mają także klarowną wizję i plan pomocy dla klientów, którzy chcą połączyć strategię zarządzania komputerami PC i urządzeniami mobilnymi”.

“Ponieważ w firmach nieustannie pojawiają się nowe urządzenia, aplikacje i treści mobilne, bezpieczeństwo staje się priorytetem zarówno małych, jak i dużych przedsiębiorstw. Oferta SAP Mobile Secure uwzględnia zmieniające się potrzeby rynku, oferując środki bezpieczeństwa, które obejmują nie tylko urządzenia zarządzane, ale również środowiska BYOx dla pracowników, partnerów biznesowych i konsumentów. Nasze rozwiązania nie bez przyczyny zajmują czołowe pozycje w raportach analityków, oferują bowiem kompleksowe zabezpieczenia urządzeń, aplikacji i treści na najpopularniejszych obecnie platformach mobilnych w połączeniu ze skalowalnością, jakiej nie są w stanie sprostać konkurenci” – powiedział Rick Costanzo, wiceprezes i dyrektor generalny Global Mobility Solutions w SAP.

Rozwiązania dostęne w ofercie SAP Mobile Secure to m.in.:

 • Zabezpieczanie urządzeń i zarządzanie aplikacjami: skalowalna, chmurowa platforma SAP Mobile Secure umożliwia zarządzanie wdrożeniami urządzeń mobilnych i obejmuje bezpieczne rozwiązanie do zarządzania aplikacjami mobilnymi (Mobile App Management, MAM). Ułatwia ono firmom aktywne dostarczanie mobilnych usług pracownikom, partnerom biznesowym i konsumentom. Najnowszą innowacją SAP w tej dziedzinie jest Mobile Place
 • Zabezpieczanie aplikacji i zarządzanie nimi: SAP pomaga w zabezpieczaniu aplikacji i zarządzaniu nimi poprzez automatyzację ich ochrony. Technologia ochrony danych zawartych w aplikacjach umożliwia przedsiębiorstwom szybkie zabezpieczenie istniejącego oprogramowania korporacyjnego oraz aplikacji firm trzecich, bez potrzeby pisania dedykowanego kodu.
 • Zabezpieczanie treści: rozwiązanie SAP Mobile Documents zaprojektowano z myślą o wdrożeniach korporacyjnych, przy których kluczowe znaczenie ma współpraca, bezpieczeństwo i kontrola nad treścią biznesową. Użytkownicy mogą przeglądać osobiste i firmowe dokumenty oraz współpracować przy nich za pomocą łatwej w użyciu, natywnej aplikacji mobilnej zapewniającej dostęp do systemów zarządzania treścią korporacyjną (Enterprise Content Management, ECM), które są już w użyciu firmy lub przedsiębiorstwa.
 • O SAP
  SAP jest liderem rynku aplikacji biznesowych na świecie i w Polsce. Pomagamy firmom i instytucjom dowolnej wielkości i z każdej branży działać lepiej. Rozwiązania SAP pozwalają przedsiębiorstwom i ich pracownikom efektywniej współpracować i lepiej wykorzystywać posiadane informacje w celu zdobycia przewagi nad konkurencją. Produkty SAP znajdują zastosowanie zarówno na sali spotkań zarządu, jak i na zapleczu, w sklepach i magazynach, z wykorzystaniem komputerów stacjonarnych i urządzeń mobilnych. Aplikacje i usługi SAP umożliwiają ponad 261 tys. klientów prowadzenie działalności w sposób przynoszący zyski, szybkie dostosowywanie się do nowych warunków oraz ciągły rozwój. Więcej informacji można na stronach www.sap.com i www.sap.pl

  Kontakt dla mediów:
  Karol Czyżewski, Edelman Polska, +48 607 034 261, karol.czyzewski@edelman.com
  Dominik Walknowski, Edelman Polska, +48 601 091 888, dominik.walknowski@edelman.com