Strategiczne partnerstwo SAP i IBM w celu intensyfikacji rozwoju chmury korporacyjnej

SAP NEWSBYTEFirma SAP wybrała
IBM
na strategicznego dostawcę usług infrastruktury chmurowej dla swoich aplikacji biznesowych, aby ułatwić klientom przenoszenie działalności do środowiska cloud computing. Usługa SAP HANA Enterprise Cloud jest teraz dostępna za pośrednictwem skalowalnej, otwartej i bezpiecznej chmury IBM. Dodanie chmurowych centrów danych IBM rozszerzy zasięg usługi SAP na największe globalne rynki. Dzięki temu, klienci z całego świata będą mogli wdrażać oprogramowanie SAP w szybszym i bezpieczniejszym środowisku.


“Cieszymy się z rozszerzenia jednego z najdłuższych i najbardziej udanych sojuszy w branży IT. Platforma SAP HANA oraz aplikacje wchodzące w skład SAP Business Suite cieszą się ogromnym zainteresowaniem, a globalna umowa z IBM zapowiada nową erę współpracy. Oczekujemy, że klienci skorzystają na tej współpracy, a co za tym idzie na rozszerzonym zasięgu SAP HANA Enterprise Cloud.” – powiedział Bill McDermott, Dyrektor Generalny SAP.


“Rozpoczyna się bardzo ważny etap w rozwoju chmury korporacyjnej. Kontynuujemy tym samym tradycje obu firm w zakresie dostarczania innowacji dla biznesu. Nowy etap naszej współpracy umacnia pozycję IBM jako czołowego dostawcy globalnej platformy chmurowej. Nasza bezpieczna, hybrydowa i otwarta platforma chmury korporacyjnej pozwoli klientom SAP wprowadzać nowe procedury biznesowe w erze kształtowanej przez technologię Big Data, urządzenia mobilne i media społecznościowe.” – powiedziała Ginni Rometty, Prezes i Dyrektor Generalny IBM.


Firmy SAP i IBM dysponują specjalistyczną wiedzą, rozwiązaniami i infrastrukturą niezbędną do dostarczania biznesowego oprogramowania SAP za pośrednictwem chmury IBM. Platforma SAP HANA zapewnia przetwarzanie ogromnych wolumenów danych w czasie rzeczywistym, a także możliwość wykorzystania kluczowych aplikacji biznesowych, wchodzących w skład SAP Business Suite, w środowisku chmury. IBM natomiast, zapewnia otwartą architekturę IBM Cloud Managed Services i SoftLayer, umożliwiając klientom bezpieczne zarządzanie obciążeniami roboczymi SAP – od testów do produkcji, w ramach spójnej infrastruktury zapewniającej przejrzystość oraz kontrolę nad miejscem przechowywania danych. Ponadto, klienci zyskują dostęp do technologii i usług, które zapewniają najlepsze rozwiązania branżowe, wspierające transformację biznesową. Na współpracy SAP i IBM, dwóch spośród najbardziej godnych zaufania firm w branży, skorzystają przede wszystkim klienci.


Kluczowe korzyści dla przedsiębiorstw każdej wielkości:

  • Klienci mogą połączyć SAP HANA Enterprise Cloud z globalnym zasięgiem IBM Cloud. Dzięki temu, mogą korzystać z danych z zastosowaniem platformy SAP HANA i aplikacji biznesowych SAP w chmurze IBM, którą zaprojektowano z myślą o szybkości, przejrzystości i kontroli.
  • Platforma SAP HANA, działająca w chmurze IBM, oferuje podejście oparte na standardach otwartych, które umożliwi łatwiejsze integrowanie istniejących inwestycji technologicznych z nowymi obciążeniami roboczymi.
  • Firmy SAP i IBM kładą duży nacisk na bezpieczeństwo klientów korporacyjnych, funkcjonujących w środowisku cloud computing. Chmura IBM zapewnia duży stopień widoczności i kontroli, umożliwiając przedsiębiorstwom przeniesienie najlepszych praktyk bezpieczeństwa do jej środowiska.

Dzięki chmurze, firmy zyskują dodatkowy zasięg i skalę, a co za tym idzie mogą łatwiej rozpocząć lokalną działalność, by następnie rozwijać się globalnie. Jednocześnie, przestrzegając przepisów dotyczących lokalizacji przechowywania danych oraz innych wymagań regulacyjnych.

IBM Cloud Computing

IBM jest globalnym liderem w dziedzinie usług cloud computing. Firma dysponuje bogatą ofertą otwartych rozwiązań, które pomagają klientom wkroczyć w erę chmury hybrydowej za sprawą integracji, kontroli nad danymi i specjalistycznej wiedzy. Od czasu przejęcia SoftLayer za 2 mld dol., IBM nadal inwestuje znaczne środki w budowę kompleksowej oferty rozwiązań chmurowych – m.in. 1,2 mld dol. na rozszerzenie globalnego zasięgu do 40 centrów danych oraz 1 mld dol. na założenie Bluemix, chmurowej “platformy jako usługi” opartej na Cloud Foundry, aby pomagać milionom deweloperów. Z chmury IBM korzysta ponad 30,000 klientów z całego świata. Dziś, IBM posiada ponad 100 chmurowych rozwiązań SaaS, powiększającą się globalną sieć centrów danych oraz zatrudnia tysiące ekspertów branżowych, którzy pomagają klientom w transformacji biznesowej. Od 2007 roku IBM przejął 17 firm w transakcjach wartych ponad 7 mld dol., aby przyspieszyć swoje inicjatywy w zakresie cloud computing. Ponadto, IBM posiada 1,560 patentów na innowacyjne rozwiązania chmurowe i po raz 21. z rzędu znalazł się na czele dorocznej listy amerykańskich liderów patentowych. Publiczna chmura IBM przetwarza codziennie ponad 5,5 mln transakcji swoich klientów.

SAP

SAP jest liderem rynku aplikacji biznesowych na świecie i w Polsce. Pomagamy firmom i instytucjom dowolnej wielkości i z każdej branży działać lepiej. Rozwiązania SAP pozwalają przedsiębiorstwom i ich pracownikom efektywniej współpracować i lepiej wykorzystywać posiadane informacje w celu zdobycia przewagi nad konkurencją. Produkty SAP znajdują zastosowanie zarówno na sali spotkań zarządu, jak i na zapleczu, w sklepach i magazynach, z wykorzystaniem komputerów stacjonarnych i urządzeń mobilnych. Aplikacje i usługi SAP umożliwiają ponad 261 tys. klientów prowadzenie działalności w sposób przynoszący zyski, szybkie dostosowywanie się do nowych warunków oraz ciągły rozwój. Więcej informacji na stronach www.sap.com i www.sap.pl

Kontakt dla mediów:

Karol Czyżewski, Edelman Polska, +48 607 034 261, karol.czyzewski@edelman.com

Dominik Walknowski, Edelman Polska, +48 601 091 888, dominik.walknowski@edelman.com