SAP i Apollogic tworzą rozwiązanie do wsparcia procesów e-kontroli, dostępne w modelu Software as a Service

WarszawaSAP, jeden z liderów światowego rynku technologicznego, we współpracy z firmą Apollogic – partnerem wdrożeniowym rozwiązań chmurowych, finalizuje prace nad kolejnym rozwiązaniem do wsparcia procesów e-kontroli, czyli udostępniania organom podatkowym informacji w formie tzw. Jednolitego Pliku Kontrolnego (JPK). Aplikacja stworzona przez Apollogic dostępna będzie w modelu Software as a Service (SaaS) jest kierowana do wszystkich przedsiębiorstw – również tych, które nie posiadają systemów SAP lub pracują na wielu systemach. Apollogic zamierza udostępnić swój produkt wraz z pełną funkcjonalnością w drugiej połowie lipca 2016 r.


Rozwiązanie typu SaaS jest kierowane do wszystkich przedsiębiorców, którzy są zobowiązani do spełnienia wymogów Ministerstwa Finansów, jednak nie chcą modyfikować swojej infrastruktury i obszaru aplikacji związanych z zarządzaniem organizacją.

– Mamy świadomość, że stworzenie rozwiązania adresującego wymogi e-kontroli w modelu SaaS wymaga innowacyjnego podejścia. Pamiętajmy, że obowiązek rozliczania się z Ministerstwem Finansów spoczywa na firmach różniących się wielkością i skalą biznesu. Część z nich korzysta z rozwiązań SAP, część – bazuje na rozwiązaniach innych dostawców lub ma rozwiązania hybrydowe. Decyzja o wykorzystaniu SAP HANA Cloud Platform (HCP) jako nośnika naszej aplikacji, umożliwia realizację wymagań Ministerstwa Finansów bez konieczności instalowania oprogramowania i obsługi całego procesu z poziomu przeglądarki internetowej. Nie zapominamy oczywiście o podmiotach, które już zainwestowały
w technologię HANA i HCP, umożliwiając korzystanie z naszej aplikacji w ramach posiadanych licencji SAP, jak również posiadanej infrastruktury on-premise – podkreśla Łukasz Radomski, prezes Apollogic.

Atutem tego rozwiązania będzie również łatwa obsługa, możliwość weryfikacja plików przed ich wysłaniem, a także przesyłanie gotowych raportów w szyfrowanym formacie, zgodnym z wymogami prawnymi. W ramach wdrożenia, klienci otrzymają również wsparcie szkoleniowe, prawne oraz gwarancję utrzymania aplikacji w oparciu o stale zmieniające się przepisy. W warstwie technologicznej cały proces korzysta z szybkiej platformy przetwarzania w pamięci operacyjnej (in memory processing) HANA, oferowanej w modelu chmurowym. Planowane są rozszerzenia aplikacji o dodatkową analitykę biznesową.

– Zaletą stworzonej przez firmę Apollogic aplikacji będzie przede wszystkim jej uniwersalny charakter. Z rozwiązania mogą skorzystać nie tylko dotychczasowi klienci SAP, ale wszyscy przedsiębiorcy, zainteresowani dalszym rozwojem narzędzi zgodnych ze standardem JPK. Wykorzystanie SAP HANA Cloud Platform (HCP) daje możliwość budowy własnych aplikacji, wspierających funkcjonowanie firmy w obszarze zarządzania kadrami, obsługi klientów oraz tworzenia narzędzi raportowych – dodaje Tomasz Majcherek, dyrektor sprzedaży, SAP Polska.

Więcej informacji na temat samej aplikacji, jak również jej funkcjonalności na stronach:
http://apollogic.com/pl/services/jednolity-plik-kontrolny/

http://apollogic.com/services/standard-audit-file/

O SAP Polska

SAP Polska rozpoczął działalność we wrześniu 1995 roku. Firma jest liderem polskiego rynku aplikacji biznesowych. Liczba klientów, którzy skorzystali z rozwiązań SAP od momentu rozpoczęcia działalności w Polsce, przekroczyła 1,5 tys. SAP stworzył w Polsce szeroką sieć partnerską, ponad 50 partnerów uczestniczy w programie SAP PartnerEdge.

Kontakt dla mediów:

Justyna Kędzierska

Integrated Communications Senior Specialist

SAP Polska Sp. z o.o.

E: justyna.kedzierska@sap.com

T: +48 22 541 68 15
M: +48 608 67 56 25

Michał Rydz
Consultant
Linkleaders

E: michal.rydz@linkleaders.pl
M: +48 512 916 988