Rozwiązania SAF-T od SAP dostępne na polskim rynku

Oprogramowanie SAP, umożliwiające udostępnianie organom podatkowym informacji w formie Jednolitego Pliku Kontrolnego (JPK), jest już dostępne na polskim rynku. Klienci mogą korzystać z produktu w formie pełnej wersji produkcyjnej, który zgodny jest ze wszystkimi wymaganiami Ministerstwa Finansów opublikowanymi do końca maja 2016 roku.

WarszawaProdukt oferowany przez SAP jest certyfikowany przez producenta, zapewniając zgodność z poprzednimi, oraz przyszłymi wersjami SAP ERP. Jego zakup możliwy jest zarówno w kraju, jak i za granicą. Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami, oprogramowanie jest oferowane w formie odpłatnej licencji z listy produktów RCS, objętych opieką serwisową SAP. W sprawach komercyjnych związanych z ofertą licencyjną na rozwiązanie prosimy o kontakt z opiekunem w SAP lub u Partnera SAP.

Rozwój narzędzi SAF-T jest konsekwencją zmian w polskim prawie. Zgodnie ze modyfikacją ustawy o ordynacji podatkowej oraz niektórych innych ustaw, przedsiębiorstwa muszą na żądanie przekazywać organom podatkowym wyciągi z ksiąg podatkowych i dowodów księgowych w postaci JPK – Jednolitego Pliku Kontrolnego. Duże firmy zostały objęte tą regulacją od 1 lipca 2016 roku, natomiast średnie i małe przedsiębiorstwa będą musiały dostosować swoje procesy rozliczeniowe do 1 lipca 2018.

W przypadku pojawienia się dodatkowych pytań lub zainteresowania zakupem wersji produkcyjnej oprogramowania prosimy o kontakt mailowy z Tomaszem Domagałą na adres tomasz.domagala@sap.com. Szczegółowe informacje dostępne w nocie 2345524-Release strategy for the ABAP add-on PLVAT 100.