Rusza kolejna edycja konkursu SAP HCP Startup Challange

SAP, Warszawa, PolskaSAP HCP Startup Challenge – to kolejna odsłona inicjatywy SAP, która ma za zadanie wspierać polskie start-upy w międzynarodowym rozwoju. Tegoroczna edycja skierowana jest do młodych innowatorów, których projekty wykorzystują narzędzia analizy w czasie rzeczywistym, mechanizmów predykcyjnych oraz Big Data. Najlepsi będą mieli okazję zaprezentować swoje pomysły podczas europejskich edycji konferencji SAP Forum.

Inicjatywa HCP Startup Challange wspiera innowacyjnych twórców rozwiązań, wyposażając ich w technologię, jak również oferując wsparcie we wprowadzeniu idei w życie – i to od razu na skalę międzynarodową. W ramach konkursu polscy przedsiębiorcy staną do rywalizacji z tymi z Europy Środkowo – Wschodniej. Aby wziąć udział w HCP Startup Challange, wystarczy zarejestrować się na stronie internetowej i przesłać do dnia 7 listopada 2016 r. 3-minutową multimedialną prezentację najbardziej innowacyjnych zastosowań produktu SAP HANA Cloud Platform – otwartej platformy as-a-service, oferującej wyjątkowe usługi dla baz danych,
a także aplikacji biznesowych przy wykorzystaniu internetu.

Ze wszystkich zgłoszonych propozycji w regionie grono ekspertów wybierze dziesięciu finalistów, którzy zaprezentują swoje pomysły podczas finału konkursu. Jury wyłoni 3 zwycięzców, którzy otrzymają m.in. wsparcie merytoryczne w postaci bezpłatnego warsztatu szkoleniowego oraz indywidualnego coachingu prowadzonego przez ekspertów z SAP, a także bez kosztowy dostęp do infrastruktury testowej na okres 12 miesięcy. Dodatkowo zwycięzca będzie miał niepowtarzalną szansę prezentacji swoich rozwiązań na prestiżowych eventach z udziałem klientów firmy – SAP Forum, które odbywają się w każdym z krajów Europy Środkowo-Wschodniej.

Podobnie jak w latach poprzednich uczestnicy konkursu będą mogli również wziąć udział w specjalnych warsztatach, które odbędą się już 13 października w Warszawie. Podczas czterogodzinnej sesji treningowej autorzy aplikacji będą mogli dopracować swoje zgłoszenia we współpracy z ekspertami firmy. Ponadto dowiedzą się więcej o korzyściach związanych z udziałem w programie inicjowanym przez SAP oraz wspólnie popracują nad zwiększeniem własnych kompetencji z zakresu funkcjonalności SAP Hana Cloud Platform.

Polska na start

Szlak dla polskich innowatorów podczas HCP Startup Challange przetarła już w 2015 roku firma Apollogic, która została laureatem ubiegłorocznej edycji konkursu. Obecnie przedsiębiorstwo działa w branży wyspecjalizowanego doradztwa IT jako partner biznesowy i technologiczny.

Udział w konkursie pozwolił nam rozwinąć kompetencje w zakresie środowiska SAP HCP, a także zrealizować zwycięską aplikację ‘360° Customer View’, która udostępnia dane o kliencie z wielu źródeł wzbogaconych o informacje z mediów społecznościowych i publikacji w internecie. Wygrana umożliwiła nam również prezentację naszych rozwiązań IoT i Big Data opartych o SAP HCP na cyklu międzynarodowych wydarzeń SAP Forum – komentuje Łukasz Radomski, Dyrektor Generalny Apollogic.

W minionym roku HCP Challenge zgromadziło ponad 150 start-upów połączonych myślą o szybkim rozszerzeniu i integracji nowoczesnych, a zarazem mobilnych aplikacji. Przy tej okazji zapoznano się z 25 nowatorskimi propozycjami, z których trzy zwycięskie rozwiązania biznesowe zaprezentowano szerokiej publiczności w rejonie CEE (Polska, Czechy, Węgry , Rumunia, Serbia i Bułgaria).

Informacje dotyczące inicjatywy, jak również warsztatów odbywających się na terenie Europy Środkowo-Wschodniej, dostępne na stronie: http://www.hcpstartupchallenge.com/

O SAP Polska

SAP Polska rozpoczął działalność we wrześniu 1995 roku. Firma jest liderem polskiego rynku aplikacji biznesowych. Liczba klientów, którzy skorzystali z rozwiązań SAP od momentu rozpoczęcia działalności w Polsce, przekroczyła 1,5 tys. SAP stworzył w Polsce szeroką sieć partnerską, ponad 50 partnerów uczestniczy w programie SAP PartnerEdge.

Kontakt dla mediów:

Justyna Kędzierska
Integrated Communications Senior Specialist
SAP Polska Sp. z o.o

E: justyna.kedzierska@sap.com
T: +48 22 541 68 15
M: +48 608 67 56 25

Michał Rydz
Consultant
Linkleaders

E: michal.rydz@linkleaders.pl
M: +48 512 916 988