InnovMatch: startupy i liderzy kontra wyzwania przyszłości

Dziewięć krajów, pięć firm i technologicznych zadań, bezpłatne warsztaty, a na deser dla najlepszych – 15 000 euro i zaproszenie do Berlina. To fakty dotyczące InnovMatch, konkursu SAP i Techstars dla startupów oraz innowatorów z Europy Środkowo-Wschodniej. Polscy uczestnicy będą mieli okazję zmierzyć się z zadaniami biznesowymi stworzonymi przez firmy z regionu Europy Środkowo-Wschodniej, korzystając z platformy SAP Cloud Platform. Studium przypadku dopasowane do rodzimego rynku przygotowała grupa Eurocash – lider w hurtowej dystrybucji produktów FMCG. Zgłoszenia do konkursu i zapisy na darmowe są już możliwe na stronie InnovMatch.com. Start rywalizacji – 7 września.

Konkurs InnovMatch powstał z myślą o młodych innowatorach z Polski, Chorwacji, Słowacji, Węgier, Rumunii, Słowenii, Czech, Serbii i Bułgarii. Jego organizatorami są SAP – lider globalnego rynku oprogramowania dla firm współpracujący z blisko trzysta pięćdziesięcioma tysiącami przedsiębiorstw na całym świecie – oraz Techstars – akcelerator biznesowy, którego partnerzy w ciągu dekady wsparli młode firmy środkami o wartości ponad 3 miliardów dolarów.

Prawdziwe wyzwania i innowacyjne rozwiązania

Uczestnicy konkursu będą mieli okazję zmierzyć się z realnymi wyzwaniami, które stoją przed partnerami konkursu – firmami z rejonu Europy Środkowo-Wschodniej, wśród których znajdują się sieci spożywcze i odzieżowe, potentat telekomunikacyjny czy firma z sektora paliwowego. Co ważne, uczestnicy mogą zgłaszać się do realizacji wszystkich projektów, niezależnie od kraju pochodzenia.

Polskę reprezentuje sieć Eurocash – lider na rynku hurtowej dystrybucji produktów FMCG, działający na międzynarodową skalę. Zadanie polega na stworzeniu tzw. dashboardu – czyli inaczej kokpitu menedżerskiego, udostępniającego interaktywne i intuicyjne raporty o działalności firmy w przystępnej graficznej formie. Uczestnicy mają za zadanie zaproponować rozwiązanie dedykowane dla menedżerów i zarządu firmy, a także jego dodatkową uproszczoną odsłonę dla szerokiego grona pracowników.

Oprócz sieci Eurocash swoje studia przypadków przygotowały firmy Selgros z Rumunii, Atlantic Grupa z Chorwacji, GoodAI ze Słowacji oraz Sportina ze Słowenii. Każda z nich pochodzi z innej branży, a stworzone przez nie zadania związane są z realnymi wyzwaniami biznesowymi, m.in. cyfryzacja procesów dostaw produktów, przygotowanie kokpitów menadżerskich czy zarządzanie finansami osobistymi przy wykorzystaniu sztucznej inteligencji. Ze wszystkimi zadaniami można zapoznać się na stronie InnovMatch.com. To jednak nie koniec – w rywalizacji udział będą mogły wziąć także te startupy, które zamiast podjąć wyzwanie jednego z partnerów konkursu wolą zaproponować swoją własną ideę albo produkt.

Potencjał innowatorów i siła liderów

Celem InnovMatch jest wyłonienie najbardziej pomysłowych startupów i indywidualnych talentów z regionu Europy Środkowo-Wschodniej, rozwiązujących realne wyzwania biznesowe za pomocą technologii. Projekt ma połączyć ich siły z rynkowymi liderami, by wspólnie szukać pomysłów na stawienie czoła współczesnym wyzwaniom związanym z transformacją cyfrową. W rywalizacji blisko 200 startupów z dziewięciu krajów liczyć będzie się zdolność wykorzystania potencjału rozwiązań m.in. z zakresu Big Data, analityki predyktywnej, Internetu Rzeczy oraz nauczania maszynowego. Wszyscy uczestnicy zostaną wyposażeni w niezbędną wiedzę i narzędzia potrzebne do stworzenia realnych rozwiązań, które wspierają biznes klientów. Na zwycięzców konkursu czekają nagrody o łącznej wartości 15 000 euro. Najlepszy startup dostanie także zaproszenie do Berlina – gdzie dynamicznie rozwija się środowisko innowatorów skupionych wokół SAP i Techstars.

Projekty w ramach konkursu będą realizowane przy wykorzystaniu SAP Cloud Platform – nowego środowiska chmurowego stworzonego przez SAP, elastycznego i posiadającego wyjątkową moc obliczeniową. Każdy z zespołów zaangażowanych w konkurs otrzyma bezpłatny dostęp do platformy. Będzie mógł się także zapoznać z jej funkcjonalnościami na specjalnych warsztatach. Polscy uczestnicy spotkają się na nich w Warszawie 21 września – wciąż dostępne są wolne miejsca.

Zapisy i harmonogram

Konkurs InnovMatch rozpoczął się 1 sierpnia wraz z otwarciem zgłoszeń, a jego wielki finał odbędzie się 30 listopada. Wówczas poznamy też zwycięzców międzynarodowej rywalizacji startupów z całej Europy Środkowo-Wschodniej, podczas której zaprezentują się twórcy najciekawszych projektów. Więcej informacji oraz zgłoszenia na stronie http://www.innovmatch.com/.