>

Do 2025 roku wszystkie nowe samochody służbowe wykorzystywane przez pracowników SAP będą zeroemisyjne. Zmiany obejmą całą flotę SAP, która liczy obecnie 27 000 samochodów. Dzięki temu firma zamierza realizować swoje cele klimatyczne.

Firma SAP dokładnie analizuje swój ślad węglowy i wpływ różnych działań na środowisko. Duża część bezpośrednich emisji generowanych przez firmę wynika ze zużycia paliwa przez samochody służbowe. Dlatego też firma zamierza w ciągu nadchodzących lat sukcesywnie zastępować w swojej flocie pojazdy spalinowe autami zeroemisyjnymi.
Pierwsze pojazdy elektryczne pojawiły się we flocie SAP w 2010 roku i stanowią w tej chwili 20% wszystkich pojazdów używanych przez pracowników. Firma już teraz aktywnie zachęca do przesiadki na pojazdy elektryczne, natomiast od 2025 roku zeroemisyjność będzie kluczowym kryterium wyboru nowego samochodu służbowego. Program ma charakter globalny.
Już dziś w niektórych krajach pracownicy SAP otrzymują dofinansowanie na stworzenie stacji ładowania aut elektrycznych we własnych domach. Firma rozwija również infrastrukturę ładowania w swoich siedzibach w różnych krajach. W Niemczech trwa właśnie pilotaż specjalnego „budżetu mobilności”. Pracownicy firmy, którzy biorą udział w programie otrzymują do dyspozycji określone kwoty w ciągu miesiąca na korzystanie z różnych form transportu – pociągów, autobusów, rowerów, skuterów elektrycznych czy rozwiązań car sharingowych.

Wyzwania związane z dekarbonizacją i zmniejszeniem śladu środowiskowego są kluczowe dla naszej przyszłości. W SAP mamy świadomość złożoności zjawiska z jakim wszyscy się mierzymy i chcemy być częścią jego rozwiązania. Dlatego podejmujemy wysiłki na rzecz zmniejszenia naszego śladu węglowego, ale również rozwijamy narzędzia, które pozwalają naszym klientom i partnerom lepiej śledzić ich wpływ na środowisko – Thomas Duschek, prezes zarządu SAP Polska

Rozwiązanie SAP Product Footprint Management umożliwia przedsiębiorstwom przeciwdziałanie zmianom klimatu poprzez mierzenie śladu środowiskowego produktów w całym łańcuchu wartości. W ten sposób mogą one włączyć zrównoważony rozwój jako jeden z filarów swojego modelu biznesowego.