Üçlemenin ilki “Bilgi Entegrasyonu”

IstanbulSAP Türkiye’nin iş ortakları Bimsa, Eczacıbaşı Bilgi İletim, Koç Sistem, Siemens Business Services ve T-Systems’le beraber gerçekleştirdiği ve değişik sektörlerden yaklaşık 300 şirket yetkilisinin katlıdığı etkinlikte, iş zekası, iş analitiği uygulamaları, konsolide bütçe yönetimi ve kurumsal stratejilerin eyleme dönüştürülmesi konuları ele alındı.

Dünyanın en büyük kurumsal yazılım firmalarından SAP, mevcut ve potansiyel SAP müşterilerine yönelik hazırlanan “NetWeaver Üçlemesi” toplantılarının ilkini, Bilgi Entegrasyonu adı ile 27 Eylül 2005 Salı günü Swissôtel’de gerçekleştirdi. SAP Türkiye üç ay içinde yapacağı üç ayrı etkinlikle, işletmelerdeki bilgi, kullanıcı ve süreç entegrasyonunun SAP NetWeaver uygulama platformu ile nasıl sağlanacağını anlatacak.

SAP’nin iş ortaklarından Bimsa, Eczacıbaşı Bilgi İletim, Koç Sistem, Siemens Business Services ve T-Systems’in yaptığı sunumlarda, bilgi entegrasyonu sürecinde işletmelerin dikkat etmeleri ve üzerinde durmaları gereken konular gündeme getirildi.

Bilgi Entegrasyonu toplantısında, ağırlıklı olarak işletmelerin verimliliğini artıran, diğer firmalardan farklılaştıran rekabette öne geçiren “İş Zekası” uygulamaları üzerinde duruldu. SAP Türkiye, SBS, T-Systems ve Koç Sistem; iş zekasının ortaya çıkarılması, geliştirilmesi ve yönetilmesinin işletmelere kazandıracağı katma değerleri anlatan sunumlar yaptı. Kurumsal performansı artıracak bütçe uygulamaları ile farklı endüstri ve şirket yapılarında konsolide bütçe yönetimi konuları T-Systems ve Bimsa tarafından anlatıldı. Eczacıbaşı Bilgi İletim’de kurumsal stratejilerin eyleme dönüştürülmesi ve yönetimi konusunu işledi.

SAP düzenlediği bu etkinliklerle, SAP NetWeaver platformuna yatırım yapan ve bu teknolojileri en verimli şekilde kullanmaya çalışan işletmelere yardımcı olmayı ve NetWeaver uygulama yetisine sahip iş ortaklarını müşterilerle buluşturmayı hedefliyor.

SAP hakkında

SAP, kurumsal kaynak planlama ve buna bağlantılı tedarik zinciri yönetimi, müşteri ilişkileri yönetimi, ürün ömür yönetimi ve tedarikçi ilişkileri yönetimi gibi yazılım çözümlerini içeren “iş yazılım çözümleri” alanında dünya lideri konumundadır. Günümüzde dünya çapında 120 ülkede; farklı büyüklüklerde 27 binin üzerinde şirket, 91 bin 500’ün üzerinde SAP yazılımı kullanmaktadır. SAP çözümleri; teknoloji, perakende, finans ve kamu sektörlerinin de aralarında bulunduğu 27 sektörde kurumların iş süreçlerini desteklemektedir. Ayrıntılı bilgi için www.sap.com/turkey adresini ziyaret edebilirsiniz.