SAP Forum’da kamu kurumlarına özel çözümler

Avrupa Birliği ile entegrasyon süreci başlıyor…

IstanbulSAP Forum Ankara’da kamu kurumlarında bürokrasiyi azaltacak ve vatandaşlara daha iyi hizmet vermeyi sağlayacak e-dönüşüm uygulamaları, kamu kurumlarıyla paylaşıldı.

Dünyanın en büyük kurumsal yazılım firmalarından SAP, Türkiye’de geleneksel olarak düzenlediği SAP Forum etkinliğinin bir yenisini daha 12 Ekim 2005 tarihinde Ankara’da gerçekleştirdi. HP Türkiye’nin ana sponsorluğunda, TBV ve TÜBİSAD’ın katkılarıyla Ankara Sheraton Oteli’nde yapılan SAP Forum Ankara etkinliğinde, kamu kurumlarının e-dönüşüm ihtiyaçları, kurum içi ve kurumlar arası entegrasyon projeleri konuşuldu.

Tüm gün süren SAP Forum Ankara’nın açılış konuşmalarını Ankara Milletvekili AK Parti AR-GE’den Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Reha Denemeç, Türkiye Bilişim Derneği Başkanı Turhan Menteş ve SAP Türkiye Genel Müdürü Cem Yeker’ yaptı.

SAP Forum Ankara’da, kamu kurumlarının mevcut görev ve sorumluluklarını daha iyi yapabilmeleri, vatandaş merkezli hizmetler üreterek bürokrasiyi azaltıp hızlı ve kaliteli hizmet verebilmeleri ve kurum içi kaynakları en verimli şekilde kullanıp maliyetleri kontrol altına almaları için yapmaları gereken e-dönüşüm uygulamaları kamu yetkililerine tanıtıldı.

SAP Forum Ankara etkinliğine, SAP Türkiye ile birlikte HP, Aselsan, Anadolu Bilişim Hizmetleri, Aster, BİMSA, BTC Ekonum, Elsys, IBM, ICC-IDS Sheer, Koç Sistem, SBS, Sun Microsystems’de değişik konularda sunumlar yaptılar.

SAP Forum Ankara’da; “Vergi ve Gelir Yönetimi”, “Kamuda Stratejik Kurum Yönetimi”, “Kamu Kurumlarında Maliyet Muhasebesi ve Kontrol”, “Kamuda Etkin Kurumsal Kaynak Yönetimi“, “SAP ile Entegre Kimlik Yönetimi Çözümleri”, “Kamu İnsan Kaynakları Yönetimi”, “Vatandaş İlişkileri Yönetimi”, “Kurumlar Arası Entegrasyon”, “SAP Teknoloji ve Altyapı Çözümleri”, “Liberal Enerji Pazarında İhtiyaçlar ve Çözümler – Avrupa’dan Örnekler”, “Kamu Sektöründe Yeniden Yapılanma ve ERP Uygulamaları”, “SAP Uygulamaları İçin Performans Tabanlı Platform Seçimi”, “SAP Ulusal Güvenlik Çözümleri”, “SAP Sağlık Sektörü Çözümleri” ve “SAP Veri ve Arşivleme Çözümleri” ile “Aselsan’da Kurumsal Kaynak Planlama Uygulaması” başarı öyküsü olarak kamu kurumlarına aktarıldı.

SAP hakkında
SAP, kurumsal kaynak planlama ve buna bağlantılı tedarik zinciri yönetimi, müşteri ilişkileri yönetimi, ürün ömür yönetimi ve tedarikçi ilişkileri yönetimi gibi yazılım çözümlerini içeren “iş yazılım çözümleri” alanında dünya lideri konumundadır. Günümüzde dünya çapında 120 ülkede; farklı büyüklüklerde 27 binin üzerinde şirket, 91 bin 500’ün üzerinde SAP yazılımı kullanmaktadır. SAP çözümleri; teknoloji, perakende, finans ve kamu sektörlerinin de aralarında bulunduğu 27 sektörde kurumların iş süreçlerini desteklemektedir. Ayrıntılı bilgi için www.sap.com/turkey adresini ziyaret edebilirsiniz.