Üçlemenin ikincisi “Kullanıcı Entegrasyonu”

SAP Türkiye, Bilgi Entegrasyonu adlı etkinliğin ardından ikinci NetWeaver etkinliğini Kullanıcı Entegrasyonu adı ile gerçekleştirdi.

IstanbulSAP Türkiye’nin iş ortakları Bimsa, Koç Sistem, Elsys ve Sun Microsystems’la beraber gerçekleştirdiği ve değişik sektörlerden şirket yöneticilerinin katıldığı etkinlikte, kurum içi, tedarikçi ve bayi portal uygulamaları, NetWeaver ile mobil uygulamalar ve tamamlayıcı çözümlere örnek olarak kimlik yaşam döngüsü yönetimi ele alındı.

Dünyanın en büyük kurumsal iş çözümleri firmalarından SAP, mevcut ve potansiyel SAP müşterilerine yönelik hazırlanan “NetWeaver Üçlemesi” toplantılarının ikincisini, Kullanıcı Entegrasyonu adı ile 27 Ekim 2005 Perşembe günü Swissotel’de gerçekleştirdi. Bu etkinlikte SAP Türkiye ve iş ortakları, kullanıcı entegrasyonunun, SAP NetWeaver uygulama platformu ile nasıl sağlanacağını anlattı.

SAP’nin iş ortaklarından Bimsa, Koç Sistem, Sun Microsystems ve Elsys’in yaptığı sunumlarda, kullanıcı entegrasyonu uygulamaları kullanımı ile işletmelerin kazanımları ve başarı hikayeleri gündeme getirildi.

Kullanıcı Entegrasyonu toplantısında, ağırlıklı olarak işletmelerin yazılım çözümlerini kullanarak mobil ortama nasıl entegre olacağı, bu süreçten nasıl fayda sağlayacağı ile uygulama paylaşımlarını ön plana çıkaran işbirliği senaryoları üzerinde duruldu. SAP Türkiye; ESA (Enterprise Services Architecture – Kurumsal Servis Mimarisi) ile SAP NetWeaver’ın işletmelere getirdiği farklılıkları ortaya koyan bir sunum yaptı. Kurumiçi ve tedarikçi portal uygulamaları ile SAP Enterprise Portal ve NetWeaver ortamında uygulanabilecek mobil çözümler konularında Bimsa, Koç Sistem ve Elsys tarafından sunumlar yapıldı. Sun Microsystems de, NetWeaver’da kimlik yaşam döngüsü entegrasyonu konusunu işledi.

SAP, düzenlediği bu etkinliklerle, SAP NetWeaver platformunu stratejik alt yapı olarak seçen işletmelerin, bu teknolojileri en verimli şekilde kullanmasına yardımcı olmayı ve NetWeaver uygulama yetisine sahip iş ortaklarını müşterilerle buluşturmayı hedefliyor.

SAP hakkında
SAP, kurumsal kaynak planlama ve buna bağlantılı tedarik zinciri yönetimi, müşteri ilişkileri yönetimi, ürün ömür yönetimi ve tedarikçi ilişkileri yönetimi gibi yazılım çözümlerini içeren “iş yazılım çözümleri” alanında dünya lideri konumundadır. Günümüzde dünya çapında 120 ülkede; farklı büyüklüklerde 27 binin üzerinde şirket, 91 bin 500’ün üzerinde SAP yazılımı kullanmaktadır. SAP çözümleri; teknoloji, perakende, finans ve kamu sektörlerinin de aralarında bulunduğu 27 sektörde kurumların iş süreçlerini desteklemektedir. Ayrıntılı bilgi için www.sap.com/turkey adresini ziyaret edebilirsiniz.