Hema Endüstri’nin tercihi SAP

Istanbulİmalat alanında Türkiye’nin lider firmalarından Hema Endüstri A.Ş., kurumsal kaynak planlama sistemini QAD’den, SAP’ye taşıma kararı aldı. Uzun vadeli planlarını destekleyebilecek ve Hema Endüstri’yi daha ileriye götürebilecek bir iş ortağı arayışında olan firma, detaylı bir araştırma sonucunda SAP’nin mySAP Business Suite çözümünü seçti. 2006 yılında yeniden yapılanmaya giden Hema Endüstri Şirketler Grubu değişik sektörlere odaklanan şirketlerini Hattat Holding altında topladı.

İlk aşamada grubun traktör imalatçısı ve pazarlayıcı şirketi Hattat Tarım A.Ş ve satış sonrası hizmet şirketi Hattat Otomotiv’de SAP çözümleri uygulanacak. 2007’nin Şubat ayında tam kullanıma geçecek ilk aşamadan sonra, Hema Endüstri ve Hema-TRW şirketlerin de SAP uygulamalarına geçilecek ve bu uygulamalar da 2007’nin Eylül ayında tamamlanacak. Daha sonraki aşamalarda ise Holding’in maden, enerji, ticari araç, inşaat ve turizm ile savunma sanayii sektörlerindeki şirketlerinde SAP uygulamaları hayata geçirilecek.

Türkiye’de imalat sektöründe, otomotiv, tarım ve iş makinaları sanayiinde faaliyet gösteren Holding’in ana şirketi Hema Endüstri’nin ürünleri arasında, hidrolik pompalar, ticari araç direksiyon ve sistemleri, traktör hidrolik kaldırıcıları ve kontrol valfleri, krank milleri, otomobil fren sistemleri, hidrolik silindirler, dişliler ve transmisyon, motor blokları, hidrolik maden direkleri ve sistemleri yer alıyor. Hema Endüstri, mySAP Business Suite içinde yer alan, Kurumsal Kaynak Planlama, Stratejik Kurumsal Yönetim, Veri Ambarı Tedarik Zinciri Yönetimi, Müşteri İlişkileri Yönetimi, Tedarikçi İlişkileri Yönetimi ve Ürün Ömrü Yönetimi çözümlerini iş süreçlerine entegre ederek, verimliliğini artırarak büyümeyi hedefliyor.

Hattat Holding şirketleri, SAP çözümleri sayesinde tüm süreçlerinde tam entegrasyon sağlamayı, her kademedeki yöneticinin karar alma süreci içerisinde veriye dayalı, gerçek zamanlı bilgiye erişimi sağlamayı istiyor. SAP’nin, teknolojiye yön veren yenilikleri ile Hattat Holding’in gelecekte ihtiyaç duyabileceği çözümlere de cevap verebileceğinden, SAP ile çalışma kararı alındığı belirtiliyor.

SAP, Kurumsal Kaynak Planlama ve buna bağlı Tedarik Zinciri Yönetimi, Müşteri İlişkileri Yönetimi, Ürün Ömür Yönetimi gibi çözümleri içeren kurumsal iş çözümleri alanında dünya lideri bir firma. Günümüzde dünya çapında 120 ülkede; farklı büyüklüklerde yaklaşık 34.600 işletme, SAP iş çözümlerini kullanıyor. SAP çözümleri; tekstil, gıda, metal, inşaat, perakende, finans ve kamu sektörlerinin de aralarında bulunduğu 25 sektörde kurumların iş süreçlerini destekliyor.