Otomotiv yan sanayisinde Kanca farkı

IstanbulAudi, Fiat, Ford, Iveco, Massey Ferguson, Renault, Toyota, Volkswagen gibi önde gelen otomotiv firmalarının yan sanayi ürünlerini üreten KANCA El Aletleri, Dövme Çelik Sanayi A.Ş, iş süreçlerini SAP’nin yazılım çözümleriyle kontrol etmeye başlıyor.

Dünyanın önde gelen yazılım firmalarından SAP, Türkiye’de küçük ve orta ölçekli işletmelerin teknoloji düzeyini artırmaya yönelik çalışmalar yapıyor. Otomotiv sektörünün önde gelen firmalarına yan sanayi ürünleri üreten KANCA El Aletleri, Dövme Çelik Sanayi A.Ş., kurumsal kaynak planlama sürecini SAP ile güçlendirme kararı aldı. Platform, yazılım-tedarikçi ve ihtiyaç kaynaklı olmak üzere üç alanda da yaşanan sorunları en aza indirmek isteyen KANCA El Aletleri Dövme Çelik A.Ş. tüm iş süreçlerini elektronik ortama taşımak amacıyla SAP çözümlerini kullanmaya başladı.

Küçük ve orta ölçekli işletmeler, verimliliklerini artırmak için iş uygulamaları çözümlerine yöneliyor. Teknolojiyi büyüme ve rekabet edebilme konusunda önemli bir etken olarak gören KANCA A.Ş. iş ve bilgi akışı kontrolünde SAP kullanarak istikrarlı bir büyüme hedefliyor. Üretiminin yüzde 80’ini binek otomobilleri, tarım araçları, ticari araçlar ve petrol sanayisine yönelik olan Kanca’nın ürünleri arasında dişli kutusu parçaları, aksonlar, salıncak kolları, biyel kolları, poryalar, şaftlar, miller, fren pistonları, aks dişlileri ve istavrozları yer alıyor. Ana müşterileri arasında Audi, Fiat, Ford, Iveco, Massey Ferguson, Renault, Toyota, Volkswagen gibi firmaları olan KANCA Dövme Çelik A.Ş, SAP çözümleri içerisinde Kurumsal Kaynak Planlama, Stratejik Kurumsal Yönetim, Tedarik Zinciri Yönetimi ve Müşteri İlişkileri Yönetimi çözümlerini kendi iş süreçleriyle bütünleştirmeyi amaçlıyor.

SAP, Kurumsal Kaynak Planlama ve buna bağlı Tedarik Zinciri Yönetimi, Müşteri İlişkileri Yönetimi, Ürün Ömür Yönetimi gibi çözümleri içeren kurumsal iş çözümleri alanında dünya lideri bir firma. Günümüzde dünya çapında 120 ülkede; farklı büyüklüklerde yaklaşık 33.200 işletme, SAP iş çözümlerini kullanıyor. SAP çözümleri; tekstil, gıda, metal, inşaat, perakende, finans ve kamu sektörlerinin de aralarında bulunduğu 25 sektörde kurumların iş süreçlerini destekliyor.

“Kanca” projesinde Elsys imzası
İş süreçlerini SAP alt yapısına taşıyarak güçlendirme kararı alan KANCA, bu önemli projede Elsys’in deneyimi ve sektörel bilgi birikiminden yararlandı. Kanca, projenin planlanması ve kurulum aşamalarında Elsys’in danışmanlık desteğine başvurdu.