SAP World Tour 2006 İstanbul – Rekabet avantajı yakalamanın yolları

Istanbulİş süreçlerinde verimliliği artıracak SAP uygulamalarının anlatıldığı “SAP World Tour 06”, ABD, Belçika, İspanya, İtalya, Portekiz, Rusya gibi ülkelerden sonra Türkiye’de de gerçekleştirildi.

SAP, orta ölçekli işletmelerin karşılaştığı sorunlara yönelik çözümlerini ve hizmetlerini tanıttığı uluslararası etkinliğinin Türkiye ayağını 1 Kasım 2006 Çarşamba günü İstanbul The Plaza Hotel’de düzenledi. Çeşitli sektörlerden firmaların bir araya geldiği toplantıda, firmaların iş süreçlerini geliştirip, iyileştirecek yeni SAP uygulamaları tanıtıldı.

SAP Türkiye Genel Müdürü Cem Yeker ile SAP AG’nin üst düzey yöneticilerinden Les Hayman tarafından açılışı yapılan etkinlikte, ERP (Kurumsal Kaynak Planlama), SOA (Servis Odaklı Mimari) ve NetWeaver olmak üzere üç temel konu ele alındı. Yapılan sunumlarda, KOBİ’lere yönelik mySAP ERP çözümlerinden, kurumlar için analitik uygulamalardan, SAP’nin güncelleme ve destek hizmetlerinden bahsedildi. Ayrıca, Kurumsal Servis Odaklı Mimari (SOA) yaklaşımları ve SAP NetWeaver uygulamalarıyla şirketlerdeki iş süreçlerinin optimize edilmesinde ve toplam sahip olma maliyetlerinin azaltılmasında kurumlara sağladığı avantajlar hakkında bilgi verildi.

2006 yılında başlayan ve bu zamana kadar 60’dan fazla şehirde düzenlenen “SAP World Tour 06’nın”, sene sonuna kadar 72’den fazla yerde yapılması planlanıyor. Farklı ölçekteki işletmelerden 34 binin üzerinde kişi ve kuruluşun takip ettiği etkinliğe 450’nin üzerinde basın mensubu ilgi gösterdi.