ADCO SAP ile güçlendi

IstanbulPetrol katkıları sektöründe 30 senelik bir geçmişi olan ADCO, iş süreçlerini SAP ile kontrol etme kararı aldı. Günümüz rekabet koşullarında başarılı olmayı ve büyümeyi amaçlayan ADCO, SAP Kurumsal Kaynak Planlama (ERP) çözümleri kullanma kararı ile ileriye dönük önemli bir adım attı.

ADCO, yurtdışındaki 6 firmanın Türkiye temsilciliğini yapıyor. Almanya, İtalya, Hollanda, Fransa gibi Avrupa’nın farklı noktalarından hammadde ithalatı yapan ADCO, bu ürünleri Türkiye’deki müşterilerine sunuyor.

ADCO’da Ekim ayında başlanan ERP projesinin Ocak 2007’de tamamlanması amaçlanıyor. SAP Türkiye ve MBIS çözüm ortağı olarak yer aldığı proje sonunda ADCO, 30 yıllık bilgi birikimini kurumsal bir hafızada toplamayı, lojistik, satış, finans gibi kalemlerini tek bir merkezden yönetmeyi, ürün portföyünü genişletmeyi, doğru ve hızlı karar vermeyi hedefliyor. Bu doğrultuda ADCO, maliyetleri azaltıp verimlilik ve kar marjını arttırıp rakiplerine göre avantaj elde etmeyi planlıyor.

SAP, Kurumsal Kaynak Planlama ve buna bağlı Tedarik Zinciri Yönetimi, Müşteri İlişkileri Yönetimi, Ürün Ömür Yönetimi gibi çözümleri içeren kurumsal iş çözümleri alanında dünya lideridir. Günümüzde dünya çapında 120 ülkede; farklı büyüklüklerde yaklaşık 36.200 işletme, SAP iş çözümlerini kullanıyor. SAP çözümleri; tekstil, gıda, metal, inşaat, perakende, finans ve kamu sektörlerinin de aralarında bulunduğu 25 sektörde kurumların iş süreçlerini destekliyor.