SAP’nin yeni iş ortağı Netron

IstanbulSAP, eğitim alanındaki uzman kurum Netron’u yetkili eğitim merkezi olarak seçti.

SAP’nin finans/muhasebe, yazılım geliştirme, satış ve dağıtım, malzeme yönetimi, üretim planlama, sistem yönetimi ve insan kaynakları alanlarındaki yazılım çözümlerinin kullanımı ve işletmelere uygulanması konularındaki eğitimler Netron tarafından verilecek. SAP’nin Bilimer Bilişim Akademisi ile olan iş ortaklığı devam edecek. Netron’un da eğitim iş ortağı olarak SAP ailesine katılmasıyla SAP, bu alanda daha güçlü adımlarla ilerlenecek.

1997 yılında kurulan ve Türkiye’de bilişim alanında birçok önemli projeye imza atan Netron Teknoloji, profesyonel kadrosuyla hem kurumsal hem de bireysel düzeyde periyodik eğitimler düzenliyor, danışmanlık ve yazılım alanında hizmet veriyor. 2004 yılı içerisinde müşteri taleplerine birebir odaklı hizmet verebilmek amacıyla yeni oluşumları hayata geçiren Netron Teknoloji, kurumsal yapılanma çalışmaları doğrultusunda 3 ayrı hizmet alanını tek bir çatı altında topladı. Netron Teknoloji çatısı altında yer alan Netron Bilgi İletişim Teknolojileri, Netron Corporate Solutions ve Netron Institute of Technology’nin yanı sıra 2005 yılında Netron Yazılım ile Netron Bilişim Akademisi de bu yapılanmaya dahil oldu ve Netron Teknoloji çatısı altındaki firma sayısı beşe yükseldi. 9 yıldır sürdürdüğü başarılı çalışmalar neticesinde tüm faaliyet alanlarındaki hizmet yelpazesini sürekli geliştiren Netron Teknoloji, Türkiye’nin “bilişim bilgi merkezi” olma yolunda önemli adımlar atıyor.

SAP, Kurumsal Kaynak Planlama ve buna bağlı Tedarik Zinciri Yönetimi, Müşteri İlişkileri Yönetimi, Ürün Ömür Yönetimi gibi çözümleri içeren kurumsal iş çözümleri alanında dünya lideridir. Günümüzde dünya çapında 120 ülkede; farklı büyüklüklerde yaklaşık 36.200 işletme, SAP iş çözümlerini kullanıyor. SAP çözümleri; tekstil, gıda, metal, inşaat, perakende, finans ve kamu sektörlerinin de aralarında bulunduğu 25 sektörde kurumların iş süreçlerini destekliyor.