Vitra SAP ile devam ediyor

IstanbulTüm operasyonlarını 1997 yılından beri SAP ile kontrol eden VitrA, depo ve sevkiyat operasyonlarının online takibi için de SAP’yi seçti.

VitrA, WebSAPConsole projesi sayesinde depo ve sevkiyat operasyonlarını online takip ediyor. Projeyle birlikte, mal giriş ve çıkış işlemleri başta olmak üzere ürünlerin hangi adrese yerleştirileceği ve toplanacağına sistem tarafından karar veriliyor. Böylece müşteriye hatalı veya eksik mal gönderimi en aza indirilerek depo kapasitesinin optimal kullanımı sağlanıyor. WebSAPConsole ile kullanıcılar, mobil cihazlarla masa başındaymış gibi çalışabiliyor. Kullanıcılar mobil ekranlara minimum veri girerek işlemlerini hatasız ve zaman tasarruf sağlayarak gerçekleştirebiliyor. Ürünler, üretimden depo girişe, depodan çıkış ve kamyona yüklenme aşamasına kadar tüm noktalarda takip edilebiliyor.

SAP Türkiye ve BTC Ekonum tarafından yürütülen projenin ilk bölümünü süreç tasarımı oluşturdu. Ürünlerin, üretim hattından depoya girişinden itibaren, ürün kabul, etiketleme, paletleme, ambalajlama, depoya yerleştirme, depo içi işlemler, sayım, toplama, müşteriye uygun paketleme, müşteri palet etiketi, ve yükleme ile ilgili manuel ve kağıtlarla takip edilen tüm süreçler ayrıntılı bir şekilde tekrar planlandı. Bu yılın ilk çeyreğinde prototip çalışmalarına başlanan proje, Eylül başında tamamlanarak kullanılmaya başlandı. Projenin hayata geçmesi ile birlikte tüm süreçlerdeki manuel işlemler ve kağıt kullanımı, bu kağıtlarda tutulan bilgilerin SAP’ye aktarımı için yapılan ofis çalışmaları sona erdi.

Yapı sektöründe faliyet gösteren Eczacıbaşı Grubu kuruluşlarından VitrA, banyo ve banyo tasarımı kavramına yenilikler getiren, geniş ürün yelpazesi, kullandığı ileri teknoljiler ile uluslararası boyutta söz sahibi, lider bir firmadır. Son yıllarda yaptığı yurtiçi ve yurtdışı yatırımlarla üretim hacmini artıran VitrA, 5 kıtada 75’ten fazla ülkeye ulaşmakta, yenilikçi yaklaşımları ile dünyadaki pazar payını sürekli arttırmaktadır.

SAP, Kurumsal Kaynak Planlama ve buna bağlı Tedarik Zinciri Yönetimi, Müşteri İlişkileri Yönetimi, Ürün Ömür Yönetimi gibi çözümleri içeren kurumsal iş çözümleri alanında dünya lideridir. Günümüzde dünya çapında 120 ülkede; farklı büyüklüklerde yaklaşık 36.200 işletme, SAP iş çözümlerini kullanıyor. SAP çözümleri; tekstil, gıda, metal, inşaat, perakende, finans ve kamu sektörlerinin de aralarında bulunduğu 25 sektörde kurumların iş süreçlerini destekliyor.