Çimsa’nın tercihi SAP

Çimento ve beton sektörünün büyüyen lideri Çimsa’da başlatılan SAP Enterprise Portal projesinin birinci fazı tamamlandı. Çimsa çalışanlarına yönelik olarak hazırlanan proje, Çimsa ve Bimsa ekipleri tarafından yürütülüyor.

IstanbulSAP Enterprise Portal projesinin birinci fazının tamamlanmasıyla Stratejik İşletme Yönetimi, Bütçe Planlama, Simulasyon ve İş Zekası uygulamaları; kalite dokümanları; haber, duyuru ve genelgeler; çalışanlara yönelik anket, kullanıcı dökümanları, telefon rehberi, yemek listesi gibi bilgiler yayınlanıyor.

Üretime başladığı 1975 yılından bugüne üç kat büyüyen Çimsa, gri çimentonun yanı sıra beyaz ve kalsiyum alüminatlı çimento gibi özel çimentolar ile hazır beton sektöründe Türkiye’nin önde gelen üreticilerinden biri durumundadır. Çimsa, yurtiçinde Mersin, Kayseri, Eskişehir’deki çimento fabrikaları, Ankara’da öğütme/paketleme tesisi, Malatya paketleme tesisi ve Adana, Mersin, Kayseri, Nevşehir, Osmaniye, Kahramanmaraş, Antalya’daki hazır beton tesislerinde faaliyet gösteriyor. Yurtdışında ise; İspanya Sevilla’da bulunan Exsa Exportaciones Sabancı S.A., Almanya’da kurulmuş olan CSN Cement Sales North GmbH, Romanya’nın liman kenti Köstence’de CimsaRom Marketing Distributie S.R.L. ve KKTC Gazi Mağusa Serbest Bölgesi’nde yer alan ve tamamı Çimsa’ya ait olan Erçim şirketi ile 35 ülkeye çimento ihraç ediyor.

SAP, Kurumsal Kaynak Planlama ve buna bağlı Tedarik Zinciri Yönetimi, Müşteri İlişkileri Yönetimi, Ürün Ömür Yönetimi gibi çözümleri içeren kurumsal iş çözümleri alanında dünya lideridir. Günümüzde dünya çapında 120 ülkede; farklı büyüklüklerde yaklaşık 36.200 işletme, SAP iş çözümlerini kullanıyor. SAP çözümleri; tekstil, gıda, metal, inşaat, perakende, finans ve kamu sektörlerinin de aralarında bulunduğu 25 sektörde kurumların iş süreçlerini destekliyor.