TIRSAN bilişim sistemini SAP ile yeniliyor

Treyler sektörünün lider kuruluşu TIRSAN, üretim, finans, satış ve lojistik süreçlerine ilişkin bilişim altyapısını SAP iş çözümleriyle güçlendirme kararı aldı.

IstanbulTIRSAN’ın Türkiye ve Almanya’daki üretim birimlerini, 25 ülkedeki müşterilerini, tedarikçilerini ve 900’ün üzerindeki çalışanını kapsayan proje ile iş akışının hızlandırılması hedefleniyor. Öz kaynakları açısından Türkiye’deki en zengin SAP iş ortağı Elsys’in danışmanlığında yürütülen proje, TIRSAN’ın yıllık dörtbin araç üretim kapasitesine sahip Adapazarı, Samandıra ve Goch/Almanya tesislerini kapsıyor.

TIRSAN’ı uluslararası standartlarda bir bilişim altyapısına taşıyacak proje, kurumsal kaynak planlaması ile başlayacak. Ardından üretimde malzeme/kapasite planlaması ve maliyetlendirmeyi kolaylaştıracak “üretim yönetimi”, müşteri iletişimini güçlendirecek “müşteri ilişkileri yönetimi” ve son olarak da elde edilen bilgilerin karar destekte kullanılmasını sağlayacak “iş zekası” modülleri uygulanacak. Projenin, Ocak 2008’de tamamlanması planlanıyor.

SAP, Kurumsal Kaynak Planlama ve buna bağlı Tedarik Zinciri Yönetimi, Müşteri İlişkileri Yönetimi, Ürün Ömür Yönetimi gibi çözümleri içeren kurumsal iş çözümleri alanında dünya lideridir. Günümüzde dünya çapında 120 ülkede; farklı büyüklüklerde yaklaşık 36.200 işletme, SAP iş çözümlerini kullanıyor. SAP çözümleri; tekstil, gıda, metal, inşaat, perakende, finans ve kamu sektörlerinin de aralarında bulunduğu 25 sektörde kurumların iş süreçlerini destekliyor.