Gedik Kaynak SAP Kullanıyor

Türkiye’nin en büyük ve modern kaynak elemanları ve ekipmanları tesislerine sahip olan Gedik Kaynak, iş süreçlerini SAP’nin Kurumsal Kaynak Planlama (ERP) çözümü ile kontrol ediyor.

IstanbulGedik Kaynak’ın yatırım kararının ardından planlanan ERP projesi sonucunda 2’si üretim, 3’ü ticari olmak üzere 5 şirket, iş süreçlerinde ERP kullanmaya başladı. Çözüm ortağı olarak MBIS Danışmanlık’ın yer aldığı projede, ASAP metodolojisi baz alındı. 7 ay gibi kısa bir sürede devreye alınan sistem, 2 ay boyunca Gedik Kaynak’ın eski sistemi ile paralel olarak kullanıldı. 2007 yılının Ocak ayından itibaren ise, Gedik içerisindeki tüm şirketlerin iş süreçlerinde SAP tek sistem oldu. SAP’nin ERP çözümü ile birlikte şirketlerin bütün departman ve fonksiyonları bir çatı altında toplandı. ERP uygulamasının kullanılması ile grup içi ve şirketler arasında dolaşan bilginin kalitesi yükseldi, kontrol ve karar alma sürecinde verimlilik arttı.

Devreye alınacak barkod uygulamaları ile SAP kullanımının etkinliğinin artırılması planlanıyor. Ayrıca sipariş sürecinde bayi entegrasyonunun sağlanmasıyla birlikte şirketler, SAP platformunu bayileri ve müşterileriyle paylaşabilmeyi hedefliyor.

Gedik Holding bünyesinde yer alan Gedik Kaynak Sanayi ve Tic. A.Ş., 1963 yılından beri faaliyet göstermektedir. Kaynak elektrodları, kaynak telleri ve kaynak makinelerini çok geniş bir ürün yelpazesi içinde hizmet vermektedir. Gedik Kaynak, Pendik- Kurtköy Bölgesi’nde 70.000 metrekare üzerine kurulu modern üretim tesislerinde kendi markası olan GEKA ve GEKATEK kaynak elektrodları ve telleri ile GEDİK WELDING kaynak makinelerini üretmektedir. Gedik Kaynak, ticari yöndeki başarıları toplumla paylaşabilmek amacıyla Gedik Eğitim Vakfı’nı kurmuştur.

SAP, Kurumsal Kaynak Planlama ve buna bağlı Tedarik Zinciri Yönetimi, Müşteri İlişkileri Yönetimi, Ürün Ömür Yönetimi gibi çözümleri içeren kurumsal iş çözümleri alanında dünya lideridir. Günümüzde dünya çapında 120 ülkede; farklı büyüklüklerde yaklaşık 38.000 işletme, SAP iş çözümlerini kullanıyor. SAP çözümleri; tekstil, gıda, metal, inşaat, perakende, finans ve kamu sektörlerinin de aralarında bulunduğu 25 sektörde kurumların iş süreçlerini destekliyor.