Arena Bilgisayar Müşteri İlişkileri Yönetimi için SAP’yi Seçti

Yurtiçi ve yurtdışından tedarik ettiği teknoloji ürünlerini Türkiye’nin dört bir yanına ulaştıran Arena Bilgisayar, müşteri ilişkilerini SAP CRM ile kontrol edecek.

IstanbulTüm Türkiye’de 5 binden fazla müşteriye hizmet veren Arena Bilgisayar, satış süreçlerini daha etkin hale getirebilmek için SAP CRM’i tercih etti. Mart 2007’de başlatılan SAP CRM projesi ile satışa ek işlevler sağlamak ve müşteri memnuniyeti artırmak amaçlanıyor.

Arena Bilgisayar’da gerçekleştirilen SAP CRM projesinin ardından, satış sisteminin daha verimli ve etkin olması planlanıyor. Bu proje sayesinde, Arena satış ekibi doğru satış yöntemini kullanarak satış fırsatlarını takip edebilecek. Aynı zamanda Arena’nın tüm müşterileri ile gerçekleştirdiği aktivitelere etkin bir şekilde ulaşılacak ve bu bilgilerin kayıt altına alınması da sağlanacak. Sahadaki tüm sorunlar aynı anda fark edilecek, kayıt altında tutulacak. Satış ekibine kolaylık sağlanması amacıyla standart satış ekranlarına ek olarak, müşteri ile ilgili temel veriler, geçmiş satışlar gibi tüm bilgilere tek bir ekrandan kolayca ulaşılacak.

Anadolu Bilişim Hizmetleri’nin (ABH) danışmanlığında gerçekleştirilen SAP CRM projesi ile Arena Bilgisayar’a rekabet avantajı sağlayan katma değerli bir iş çözümü sunuluyor.