Enka SAP Çözümlerini Tercih Ediyor

Ağır iş makinaları, ağır vasıta ve bazı endüstriyel ürünler konusunda dünyanın tanınmış markalarının satış ve dağıtımını yapan Enka Pazarlama İhracat İthalat A.Ş., SAP çözümleri ile hız ve verimlilik kazanıyor.

IstanbulSAP öncesinde, kullanılan sistemlerin yetersiz kalmasıyla Enka’nın iş süreçlerinde, 2005 yılında SAP ERP uygulaması dahilinde Mali Muhasebe, Proje Yönetimi, Satış Dağıtım, Satınalma ve Stok Yönetimi ve Servis Yönetimi modülleri devreye alındı. 2007 yılında ise İş Zekası ile Bütçe Planlama ve Simulasyon çözümleri devreye alındı.

SAP’nin iş süreçleriyle en iyi şekilde örtüşmesi, destek hizmetleri ve lokalizasyon konusundaki başarısı Enka’nın SAP’yi tercih etmesindeki nedenler arasında yer alıyor. Enka’nın mevcut iş akışını göz önüne alarak yapılan planlama sonucunda SAP ERP çözümünün kullanılmasına karar verildi.

Ürün gamında yer alan ürün sayısının fazlalığı, operasyonun birden fazla şirket üzerinden yürütülmesi gibi kriterlerden dolayı Enka Pazarlama İhracat İthalat A.Ş.’nin iş akışındaki zorluklar SAP çözümleri ile birlikte ortadan kalktı. Modüllerin devreye alınması sırasında, iş akışına uygun özelleştirmeler sorunsuz şekilde gerçekleştirildi.

Enka, SAP ERP uygulaması ile operasyonel açıdan güvenilirlik, şeffaflık ve esneklik kazandı. SAP çözümlerinin devreye alınmasıyla sağlam bir bilgi sistemi ve altyapı oluşturan Enka, iş akışlarını sürekli iyileştirerek hız ve verimlilik kazanmayı hedefliyor.