Efes Pilsen SAP’ye Güveniyor

Efes Pilsen’in Sırbistan, Moldova ve Kazakistan’daki fabrikalarında SAP Kurumsal Kaynak Planlama (ERP) çözümü kullanılıyor.

IstanbulEfes Pilsen ERP projesinde çözüm ortağı olarak Anadolu Bilişim Hizmetleri yer aldı. Bu proje kapsamında Finans, Maliyet Muhasebesi, Malzeme Defteri, Duran Varlıklar, Satış ve Dağıtım, Üretim Planlama, Satın Alma, Malzeme ve Stok Yönetimi, İnsan Kaynakları Personel Yönetimi modülleri uyarlandı.

Efes Pilsen’in Kazakistan, Sırbistan ve Moldova’daki fabrikalarında SAP Kurumsal Kaynak Planlama (ERP) çözümü, 6 ay gibi kısa bir sürede devreye alındı. Proje, Sırbistan’da Ocak, Moldova’da Mart, Kazakistan’da Haziran ayında tamamlandı ve Efes Pilsen’in yurtdışındaki üç fabrikasında, SAP ERP çözümü kullanılmaya başlandı.

Projeler için teknolojik altyapıyı İstanbul’da kuran Anadolu Bilişim Hizmetleri, her üç ülke için ağ bağlantısı gerçekleştirdi.Kullanıcıların İstanbul’daki Anadolu Bilişim Hizmetleri veri ve işlem merkezinden hizmet almalarını sağladı. Bu sistemle artık Efes Pilsen’in bulunduğu bu üç ülkede iş yapma sistemleri, Anadolu Bilişim Hizmetleri’nin sunduğu E-global projesi ile aynı çerçevede yapılabilecek. Efes Pilsen, dünyanın herhangi bir ülkesinde bir fabrika satın aldığı zaman, Anadolu Bilişim Hizmetleri’nin hazırlamış olduğu “Efes Business Template”i sayesinde 8-12 hafta arasında SAP’nin tüm modüllerini devreye alabilecek.