Naksan’dan İlklerle Dolu SAP Projesi

Türkiye’nin ilk 500 sanayi kuruluşu arasında 136. sırada yer alan Naksan, SAP projesine başladı. Amerika, Asya ve Avrupa’daki 70 ülkeye yaptığı ihracatla küresel rekabetin merkezinde yer alan Naksan, rekabetçi gücünü Elsys danışmanlığında gerçekleştireceği SAP sistemi ile arttıracak. Naksan Grup’un faaliyet gösterdiği plastik, dokuma, halı ve iplik sektörlerindeki dört ayrı şirkette aynı zamanda canlı kullanıma geçilecek, yazılım bütün grup bünyesinde gerçekleştirilerek, tam entegre bir sistem sağlanacak.

IstanbulGrup bünyesindeki Naksan Plastik, Nakpilsa Dokuma, Naksan Kimya ve Royal Halı’nın birbirinden bağımsız binlerce parametre ile yürütülen iş süreçleri, SAP’nin Üretim Planlama, Malzeme Yönetimi, Satış Dağıtım, Mali Muhasebe, Masraf Yeri Muhasebesi, Ürün Maliyetlendirmesi, Duran Varlık Muhasebesi, Karlılık Analizi, Bakım Onarım, Kalite Yönetimi ve İnsan Kaynakları modülleri ile kontrol edilecek. Üretimden satışa kadar bütün işlemlerin terminaller üzerinden takip edilebilmesine olanak tanınan proje kapsamında, kurumsal kaynakların daha etkin planlanması, iş süreçlerindeki akışın hızlandırılması ve kurumun bilgiye dayalı karar verme yeteneğinin artırılması sağlanacak.

Elsys’in danışmanlığında uygulanan proje, Naksan bünyesindeki plastik, dokuma, halı ve iplik sektörlerinde aynı anda kullanıma başlayacak olmasıyla ve halı sektöründeki ilk SAP projesi olmasıyla farklılaşıyor.