SAP’nin Yurtdışı Projeleri Devam Ediyor

Hayat Grubu’nun ağaç ve orman ürünleri iştiraklerinden, Romanya merkezli SC Prolemn SA firması, iş süreçlerini SAP Kurumsal Kaynak Planlama (ERP) çözümü ile kontrol edecek.

IstanbulSC Prolemn SA’da Mayıs ayında başlayan ERP projesinin, Kasım ayında tamamlanması planlanıyor. Bimsa’nın danışmanlığında sürdürülen projeye, Bimsa’nın Romanya’daki çözüm ortağı Integratör firması da destek veriyor. SC Prolemn SA’da SAP ERP projesinin ardından, finans, üretim ve lojistik süreçlerini içeren bir yapı kurulacak ve tüm iş süreçleri tek çatı altında toplanacak. Bu sayede iş süreçlerini merkezi bir yapıda yönetecek olan SC Prolemn SA, değişken şartlar altında doğru bilgiye ulaşacak ve rekabet gücünü artıracak.

Hayat Kimya Sanayi A.Ş. adı altında Bingo, Test, Hayat Sabun gibi markalara, Hayat Temizlik A.Ş. adı altında Molped, Molfix, Papia ve Familia markalarına sahip Hayat Grubu aynı zamanda Limaş A.Ş. adı altında hizmet sektöründe yer alıyor. Cezayir ve Bulgaristan’da da fabrikalara sahip olan Hayat Grubu, SC Prolemn SA’yı, 1998 yılında Romanya Özelleştirme İdaresi’nden satın aldı.

SC Prolemn SA için SAP ERP projesini gerçekleştiren Bimsa, 1975 yılında kuruldu. Türkiye’nin önde gelen yönetim ve bilgi sistemleri danışmanlık şirketlerinden Bimsa, orta ve büyük ölçekli şirketlerin; uygulama ve iş danışmanlığından özel uygulamalara, işletimden teknik hizmetlere, donanımdan yazılıma kadar tüm bilişim ihtiyaçlarını karşılamak ve müşterisi için “en uygun” çözümleri “en yüksek” kalitede oluşturmak üzere faaliyet gösteriyor.