Girişim Pazarlama SAP İle Hız Kazandı

Girişim Pazarlama’da gerçekleştirilen SAP İş Zekası Entegre Planlama projesiyle, bütçe ve planlamada kritik çalışmaların kolayca yapılmasını sağlayarak, zamandan tasarruf ve verimlilik elde edilen bir yapı oluşturuldu.

IstanbulEczacıbaşı Bilişim, Türkiye’de temizlik kağıtlarından, kozmetik ve kişisel bakım ürünleri, kuaför, ev bakım ve profesyonel temizlik ürünlerine kadar birçok farklı tüketim ürününün dağıtımını ve profesyonel temizlik ürünleri üretimini gerçekleştiren, Girişim Pazarlama’nın İş Zekası Entegre Planlama projesini hayata geçirdi. SAP’nin NW04s ile birlikte gelen İş Zekası Entegre Planlama çözümü, Stratejik İşletme Yönetimi – BPS uygulamasının kullanıcı ihtiyaçlarına göre daha geliştirildi ve İş Zekası çözümü ile entegre olarak çalışıyor.

Süreçler arasındaki bilgi ve hesaplama tekrarları, zaman kaybı ve yanlış anlaşılmaları ortadan kaldıran bir yapı sunuyor. İş Zekası Entegre Planlama çözümü, üst yönetimin strateji ve süreçleri izlemesini ve zayıf alanlarda anında önlem alınmasına imkan tanıyor.

Bütçe ve planlama konusunda bütünleşik, gelişmeye açık ve entegrasyona imkan tanıyan bir yapının kurulması; üretim planlama, maliyet muhasebesi, kar ve zarar tabloları, bilanço gibi tüm finansal tabloların; bütçe plan dönemindeki raporlar ve cari dönemdeki aylık bütçe raporlarını tek bir sistemde ve entegre olarak takip etme imkanı veriyor.

Eczacıbaşı Bilişim’in gerçekleştirdiği İş Zekası Entegre Planlama çözümü excel tabanlı olması nedeniyle veri girişlerinin çok daha pratik ve kısa sürede tamamlanmasına olanak veriyor. Çözüm zahmetli ve uzun bir çalışmalar sonucu oluşturulan rapor ve analizlere saniyeler içinde ulaşılabilmesi ve yönetim bütçe-fiili raporlarında yer alan fiili verilerin düzeltme ve tahakkularının da sistem üzerinde yönetilebilmesini de sağlıyor.