Koyuncu Elektronik SAP İle Büyümeye Devam Ediyor

Dünya çapında tanınan pek çok ev ve tüketici elektroniği markasını Türk tüketicisine ulaştıran Koyuncu Elektronik, bilişim altyapısını SAP çözümleri ile yeniliyor. BenQ, Sony, Samsung, Microsoft, Fujitsu gibi markaların Türkiye distribütörü olan Koyuncu Elektronik, iş süreçlerini Elsys danışmanlığında devreye alınacak, SAP uygulamaları ile yönetecek.

IstanbulProjeyle ilgili bir değerlendirme yapan Koyuncu Elektronik Proje Yöneticisi Esen Şafak, “Koyuncu Elektronik bünyesinde başlatılan proje ile şirketimizde SAP sistemini kullanarak iş süreçlerimizdeki verimliliğimizi arttıracağız. Büyük bir vizyonun ilk adımı olan bu projeye başlarken gerek geniş danışmanlık kadrosu, gerekse pek çok sektörde gerçekleştirmiş olduğu başarılı referanslarını göz önünde bulundurarak Elsys’i çözüm ortağımız olarak seçtik. Gelecekte hayata geçirmeyi planladığımız yeni nesil SAP’nin başarılı uygulamalarını da Elsys ile birlikte hayata geçirerek başarılı ve örnek bir projeye imza atacağımıza inanıyoruz” dedi.

Teknolojik ürünleri Türk pazarına sunan ve bu ürünlerin ithalatı, satışı, satış sonrası destek hizmetlerini veren Koyuncu Elektronik’de, Elsys danışmanlığında hayata geçirilecek proje kapsamında SAP’nin; Mali Muhasebe, Duran Varlıklar Muhasebesi, Masraf Yeri Muhasebesi, Nakit Yönetimi, Karlılık Analizi, Satış Dağıtım, Malzeme Yönetimi ve Depo Yönetimi modülleri devreye alınacak.

Proje ile birlikte kurumsal kaynakların daha etkin planlanması, finans, lojistik, depo yönetimi gibi iş süreçlerindeki raporlama sistemlerinin geliştirilmesi ve karar verme mekanizmasının hızlandırılması amaçlanıyor.