Alfemo geleceğe güvenle bakıyor

SAP Kurumsal Kaynak Planlama (ERP) çözümüyle birlikte iş süreçlerini güçlendiren Alfemo, istikrarlı bir büyüme yakalayarak rekabet ortamında avantaj yakalamayı hedefliyor.

IstanbulYatak pazarlama şirketi olarak 1989 yılında kurulan Alfemo, bugün Türkiye’nin pek çok noktasında tüketicileri ile buluşuyor ve 57 ülkeye de ihracat yapıyor.
İzmir Torbalı’da 53 bin metrekaresi kapalı olmak üzere 240 bin metrekarelik yeni ve modern mobilya üretim üssünde Oturma Grupları, Modüler Mobilya ve Yatak-Baza olmak üzere 3 ana grupta üretim yapılıyor. Alfemo, yatak odaları, yemek odaları, oturma grupları, kanepeler, genç odaları, tekil mobilyalar, yatak ve bazalardan oluşan geniş bir ürün gamıyla dünya standartlarına uygun TÜV Kalite Sertifikası ile üretimine devam ediyor.

Üretim, satış-pazarlama ve lojistik işlemlerini aynı çatı altında mali ve idari olarak yöneten Alfemo, yapısal büyüklüğünün içerisinde birbirine bağımlı ve interaktif çalışmak zorunda olan organizasyonlardan oluşuyor. Bu organizasyonların kendi içerisinde yarattığı iş süreçlerinin doğru, sağlıklı ve kontrol edilebilinir şekilde çalışma ihtiyacı, Alfemo’yu kurumsal kaynak planlama yazılımlarını kullanmaya yöneltti. Ayrıca gelişen ve globalleşen Türkiye ekonomisinde hedeflere ulaşmak, gelecekle ilgili plan ve programları doğru yapabilmek için teknoloji yatırımının gerekliliğine karar verildi.

Mobilya sektöründe ERP çözümünü tüm şirketi kapsayacak şekilde kullanan ilk firma olmayı hedeflediklerini ifade eden Alfemo Yönetim Kurulu Başkanı Ali Davulcuoğlu, ERP çözümü ile birlikte doğru, her zaman ulaşılabilir ve yorumlanabilir bilgiye sahip olmayı amaçladıklarını vurguladı. Tüm dünya tarafından kabul gördüğü için SAP’nin Kurumsal Kaynak Planlama (ERP) çözümünü tercih ettiklerini dile getiren Alfemo Yönetim Kurulu Başkanı Ali Davulcuoğlu, “ERP dışındaki çözümlere ihtiyaç duyduğumuzda SAP sayesinde bunlara kolaylıkla ulaşabileceğimizi biliyoruz. SAP’nin sürekli kendini yeniliyor ve geliştiriyor olması seçim yapmamızı kolaylaştırdı” dedi. Alfemo Yönetim Kurulu Başkanı, Ali Davulcuoğlu, “Üretim süreçlerinde ve maliyetlerinde alınacak kesin sonuçlar ile planlama, programlama ve iyileştirmeler kolayca yapılabilecek. Satıcı, müşteri ve ürün bazında değerlendirme ve şirketin tüm ilişkilerinde uygulanan sistematiğin doğru ve kontrollü yönetilebilmesi sağlanabilecek. Satış ve pazarlama organizasyonuna yardımcı olacak ve yönlendirecek bilgilere ulaşılabilecek. SAP’nin Stratejik Planlama konusunda yaratacağı derinlik ve rahatlık sayesinde kararlar daha kolay ve sağlıklı bir şekilde alınabilecek” şeklinde konuştu.

Alfemo’nun ERP projesinde çözüm ortağı olarak Arete Danışmanlık yer aldı. Proje kapsamında ilk olarak Sirius isimli bir proje ekibi kuruldu. Sirius proje ekibi, Arete Danışmanlık ve SAP ile birlikte yürütülen projede, uyarlama çalışmasında SAP Uygulama Metodolojisi kullanılıyor. Projenin Kasım ayı sonunda tamamlanması hedefleniyor.