Peker Tekstil’de SAP projesi başladı

Küresel pazarın güçlü oyuncuları arasında yer almayı ve tüm iş süreçlerini elektronik ortama taşıyarak hız kazanmayı amaçlayan Peker Tekstil, iş süreçlerini SAP çözümleriyle kontrol etmeye karar verdi.

IstanbulTüp Merserize grubu bünyesinde yer alan ve Türkiye’nin önde gelen tekstil firmalarından Peker Tekstil, iş süreçlerinde tam verimlilik sağlayacak olan SAP Kurumsal Kaynak Planlaması (ERP) çözümüne Elsys danışmanlığıyla üç buçuk ay gibi çok kısa bir sürede kavuşacak.

Elsys, çözüm ortağı olarak yer aldığı projeyi, “Elsys Express” yaklaşımı ile hızlı bir şekilde tamamlamayı planlıyor. Tekstil sektöründeki birçok ilke imza atılarak gerçekleştirilen projede, Peker Tekstil’e ait geniş kapsamlı iş süreçlerini destekleyen ve Elsys yazılım ekibi tarafından özel olarak geliştirilen Elsys Dış Ticaret Çözümleri (EFT) modeli uygulanacak. Elsys tarafından hayata geçirilen EFT çözümü, Peker Tekstil gibi birçok firmanın anahtar noktadaki iş süreçlerine büyük katkı sağlayacak. Çözüm, SAP’nin mevcut lojistik ve finansal tüm süreçleri ile tamamen entegre bir şekilde çalışarak SAP’de varolan fonksiyonları yerel gereksinimler doğrultusunda daha da zenginleştiriyor.

Peker Tekstil’i uluslararası pazarlardaki hedeflerine taşıyacak yolda önemli katkılar sağlayacak ve EFT çözümü ile hem tekstil sektöründe hem de diğer sektörlerde ender olarak yürütülen ERP uygulamalarından biri olan projede, Elsys Express “Hızlandırılmış Proje Metodolojisi” izleniyor. Peker Tekstil’in iş süreçlerine hız kazandıracak satış-dağıtım, malzeme yönetimi, dış ticaret, maliyet muhasebesi ve mali muhasebe modüllerinin 1 Ocak 2008’de üç buçuk ay gibi kısa bir sürede devreye alınması planlanıyor.