Kemal Carfi geleceğini SAP ile planlıyor

Demir çelik sektöründe faaliyet gösteren Kemal Carfi, SAP Kurumsal Kaynak Planlama (ERP) çözümü ile, şirket kültürü oluşturmayı ve geleceğe güvenle bakmayı amaçlıyor.

IstanbulBundan 57 yıl önce kurulan Kemal Carfi, son 20 yıldır bilgi teknolojilerine yatırım yapıyor. Bu yatırımların temelinde, müşteriye hızlı dönülmesi, her türlü bilginin kayıt altına alınması, müşteri ihtiyaçlarının en kısa sürede giderilmesi, üretilen verilerin işlenmesi, derlenmesi, analiz edilmesi yatıyor. Kemal Carfi hedeflerini bir adım ileriye taşıyor ve geleceğini planlamayı hedefliyor. İş süreçlerini, bir bütün olarak kontrol edecek, verimliliği artıracak, maliyetleri azaltacak SAP Kurumsal Kaynak Planlama (ERP) ile kontrol etmeye başlıyor.

Kemal Carfi SAP projesinde çözüm ortağı olarak Arete Danışmanlık yer alıyor. ASAP metodolojisinin kullanıldığı projede, kavramsal tasarım aşaması devam ediyor. Birkaç faz halinde tamamlanması planlanan projenin ilk aşamasında, ana modüllerin devreye alınması amaçlanıyor. Daha sonra da Müşteri İlişkileri Yönetimi, Ambar Yönetimi gibi modüllerin iş süreçlerine uyarlanması planlanıyor.

SAP Proje Yöneticisi ve Şirket Ortağı Haluk Carfi, “SAP projesine başlamadan önce, uzun bir araştırma dönemi geçirdik. Dünya genelinde standartlara sahip, kendisini geliştirme yönünde yatırım yapan, şirketimizi geleceğe taşıyacak bir çözüm ortağı istiyorduk. Bu yüzden SAP ile çalışma kararını almamız zor olmadı. SAP ile birlikte, tüm yönleriyle işletme faaliyetlerimizin analiz edilebilmesini, yönetimimizi kolaylaştıran ve durumumuzu görmemizi sağlayan raporların yapılabilmesini amaçlıyoruz. Ayrıca SAP projesi ile hazırlamakta zorlandığımız birçok raporun kolay elde edilmesini, standart bir raporlama dilinin oluşmasını ve geleceği planlarken yararlandığımız bilgilerin hatasız olmasını hedefliyoruz” dedi.

SAP projesinin ardından, Kemal Carfi’de yönetim ve karar alma başta olmak üzere tüm iş süreçleri dünya devleri tarafından kabul gören bir yapı kazanacak. Müşteri taleplerine karşı daha esnek hareket edebilecek. Müşteri taleplerini takip edebilmek için bir denetim mekanizması kurulacak, böylece müşteri memnuniyeti artırılacak. SAP ile birlikte mevcut iş yapış şekli yeniden düzenlenecek ve değişik işletme birimleri arasındaki entegrasyon sağlanacak. Doğru bilgi ile hızlı ve hatasız kararlar alınacak, işler bir bütün olarak yürütülecek.