Mavi Yayıncılık SAP ile büyüyor

Baskı sektöründe faaliyet gösteren Mavi Yayıncılık, SAP çözümleriyle verimliliğini arttırdı.

IstanbulMavi Yayıncılık, ulusal ve uluslararası düzeyde yabancı dilde her türlü kitap ve derginin basımını yapıyor. Mavi Yayıncılık, dergi ve kitapları yayına hazırlamak için gerekli tercüme, yardımcı editörlük, grafik, resimlendirme ve çizim faaliyetlerinde bulunuyor. Bu işlerin yapılması için gerekli araştırmalar ve kitabın yayına hazır hale getirilmesi için organizayonlar, kitap basım şirketi ile koordinasyon halinde yürütülüyor.

Mavi Yayıncılık, iş süreçlerini kontrol edebilmek ve gelen taleplere daha rahat cevap verebilmek için SAP çözümlerini devreye aldı. SAP’nin tercih edilme nedenleri arasında; farklı sektörlere özel çözümler sunması, esnek raporlama araçları, şirket ihtiyaçlarına göre paket programların şekillendirilmesi yer alıyor.

Mavi Yayıncılık, SAP çözümlerinden FI (Genel Muhasebe) ve CO (Karlılık Analizi) modüllerini kullanıyor. Temmuz 2007’de başlanılan proje, Ekim 2007’de tamamlandı. SAP’nin devreye alınmasıyla birlikte yönetim raporlamasında iyileşme, günlük iş akışında verimlilik artışı yaşandı. Veri güvenliği konusunda amaçlanan iyileşme sağlandı. SAP çözümlerinin devreye alınmasında, Çözümevi Consultant görev aldı.