Uzel SAP ile güçleniyor

SAP Tedarik Zinciri Yönetimi (SCM) çözümünü kullanmaya başlayan Uzel, rekabet avantajı sağladı.

IstanbulDünyanın en büyük 10 traktör firmasından biri olan ve merkezi Amsterdam’da bulunan Uzel; Almanya, Türkiye, Polonya ve Hindistan’da sahip olduğu üretim tesisleri, İstanbul, Stuttgart, Dallas, Brüksel, Üsküp, Novi Sad, Arnsberg, Şanghay, Pune ve Londra’daki kuruluşlarıyla da dünya çapında hizmet veriyor. Bunun yanı sıra Uzel, Türkiye genelinde 594 noktaya dağılmış satış, servis ve parça bayisi ve Uzel Müşteri Hattı ile Türk çiftçisine ulaşıyor. 2006 yılı pazar lideri olan Uzel, müşterilerinin talepleri doğrultusunda ürün gamını genişleterek Türkiye ve dünyada daha fazla çiftçinin ihtiyaçlarını karşılamaya devam ediyor.

Uzel’de tedarik zinciri süreçlerini güçlendirmek üzere Tedarik Zinciri Yönetimi Projesi başlatıldı. Program kapsamında Uzel’de SAP SCM modülü devreye alındı. Uzel’deki projede çözüm ortağı olarak Accenture Danışmanlık destek verdi. Proje kapsamında talep planlama, sipariş yönetimi ve üretim planlama süreçlerinde maliyetler azaldı. Diğer yandan da süreçler verimliliği optimize edecek şekilde yeniden tasarlandı.

Şu ana kadar SAP SCM Talep Planlama modülünün devreye alınmasıyla stratejik amaçlı yıllık talep tahmini ve operasyonel amaçlı aylık talep planlama süreçleri entegre bir sistemde aynı çatı altına alındı. SCM Talep Planlama modülü talep tahminindeki doğruluk oranlarını ve ölçülebilirliği arttırarak pazar yönetimi ve üretim planlama faaliyetlerinde yüksek verimlilik ve başarı sağlıyor. Talep Planlama modülü ve tasarlanan yeni süreçlerle birlikte Uzel gelişmiş tahminleme modellerini etkin bir şekilde kullanmaya başladı ve rekabetçi gücünü arttırdı.