Yıldız Entegre ve Yıldızlar Yatırım Holding SAP’yi tercih ediyor

Yıldız Entegre, İstanbul Gübre Sanayi (İGSAŞ) ve Yıldızlar Yatırım Holding’e bağlı diğer şirketler iş süreçlerini, SAP Kurumsal Kaynak Planlama (ERP) çözümü ile kontrol edecek.

IstanbulOrman ürünleri alanında 100 yılı aşkın bir süredir faaliyette bulunan Yıldız Entegre, mevcut tesisleri ile 500.000 metrekare alan içerisinde MDF, Dekor Kaplı MDF, Laminat Parke, MDF Profil, Tutkal, MDF Kapı, Kapı Paneli, Boyalı Arkalık ve Dekor Kağıtı Emprenye üretimi gerçekleştiriyor. Yıldız Entegre tesislerinde ağaç sektöründe, kontrplak ve yonga levha üretiminde kullanılan üre formaldehit reçineleri (tutkalları) ve formaldehit üretiliyor. Samsun Fabrikası yıllık 40.000 ton, İzmit Fabrikası ise 200.000 ton üretim kapasitesine sahip.

İGSAŞ, gübrede Türkiye’nin ilk ve tek Üre Gübresi ve Amonyak üreticisi konumundadır. Kütahya’da bulunan ikinci tesisi ile yüzde 26’lık CAN, yüzde 33’lük AN, TAN Gübresi üretiliyor. Ayrıca bu tesislerde Türk Silahlı Kuvvetleri’nin ihtiyacı olan ve Türkiye’nin tek patlayıcı hammaddesi tedarik ediliyor.

Yıldızlar Yatırım Holding faaliyet gösterdiği hemen her alanda lokal ve küresel ölçekte en büyükler arasında yer alıyor. Yıldız Entegre’de, artan yurtdışı yatırımları nedeniyle uluslararası alanda rekabet avantajı sağlayacak Kurumsal Kaynak Planlama (ERP) çözümüne ihtiyaç duyuldu. Yıldız Entegre’de oluşturulan proje ekibinin yaptığı araştırma sonucunda SAP ERP çözümünün Holding bazında kullanılmasına karar verildi. SAP’yi tercih etme nedenleri arasında, dünya çapında kurumsal firmaların SAP kullanması ve SAP’nin tüm sektörlere özel çözümlerinin bulunması gösteriliyor.

SAP projesinde çözüm ortağı olarak Arete Danışmanlık yer alıyor. Projenin, Temmuz 2008’de tamamlanması ve SAP Kurumsal Kaynak Planlama çözümünün canlı kullanıma geçmesi hedefleniyor. Bu süre içinde Arete danışmanları, Yıldız Entegre’nin anahtar kullanıcılarıyla beraber çalışacak ve bu çalışma sonunda anahtar kullanıcılar diğer şirket çalışanlarına öğrendikleri bilgileri aktararak entegrasyonu tamamlayacaklardır.

Yıldızlar Yatırım Holding, hızla büyüyen yurtiçi ve yurtdışı yatırımlarını kontrol altına almayı, kendi kaynaklarını en verimli şekilde kullanmayı ve kurumsal bir yapı oluşturmayı amaçlıyor. SAP çözümleri ile birlikte, Yıldızlar Yatırım Holding’e bağlı tüm şirketlerde üst yönetim istediği raporlara daha hızlı ve kolay ulaşabilecek ve bu raporlar kullanılarak karar verme süreci hızlandırılacak. Ayrıca SAP sayesinde; ulusal ve uluslararası normlara uygun raporların destek almadan kolaylıkla hazırlanması sağlanacak.